Фора «1,5» у ставках на футбол

Що таке фора «1,5» у ставках на футбол?

Футбол - найпопулярніший вид спорту, до того ж не тільки серед глядачів, але і як предмет для ставок. Тож не дивно, що на матчі представили найдокладнішу лінію з низкою цікавих маркетів. Зокрема часто там можна знайти фору (1,5), що, як правило, вказується вже в основній лінії на гру.

Під цим маркетом розуміють перемогу команди, але з гандикапом. Це може бути як додавання 1,5 гола або відніманням аналогічного значення. Усе залежить від знака фори, якщо він мінусовий, наприклад Ф2 (-1,5), то для проходу потрібна перемога гостей із перевагою щонайменше у 2 голи (2-0, 3-1, 4-2 і так далі). Ф1 (+1,5) - це "плюсове" парі, і тут потрібно, щоб команда, яка приймає, програла не більше, ніж в 1 м'яч (звісно ж, "зайде" також за нічиєї та виграшу).

Ф1 (-1,5) і Ф2 (+1,5) по праву вважаються взаємовиключними маркетами. Перший - класична азіатська "мінусова" фора, коли від фаворита чекають перемоги у 2+ голи. Другий - навіть не програш команди, а її мінімальна поразка. Якщо вона поступиться з різницею в 1 гол, буде успіх.

Мінусовий гандикап із позначкою в -1,5 застосовується, коли гравець вірить у перемогу команди (Ф1 - господарів, Ф2 - гостей) із комфортним рахунком. Вибирають поєдинки з явним фаворитом. Але деякі гравці використовують пропозицію на поєдинок загалом рівних колективів, коли дізнаються, що 1-го з опонентів є певні проблеми: вилетіли гравці через травми, щільний графік ігор, функціональний спад. Так, це все одно ризиковано, але й коефіцієнти в подібних ситуаціях на фору часто перевищують позначку в 3,0. Але все ж фору -1,5 експерти вважають придатною для матчів, де гравець прогнозує впевнену перемогу, а то й розгром, і виключає варіант із нічиєю або виграшем суперника.

Фора +1,5 використовується, коли гравець упевнений: у цій футбольній події шанси фаворита на виграш помітно завищені. Її переоцінили букмекери, не подумавши, що аутсайдер зараз у хорошій формі та/або грає на домашньому стадіоні тощо. Знайшовши фактори, що говорять на користь можливого успіху андердога, беттор бере "плюсову фору". Також її можна використовувати, коли зустрічаються рівні команди, бажаючи підстрахуватися і вирішивши, що варіанту з "іксом" (не програш колективу) або навіть фори "0"/"+1" може бути недостатньо.

Розглянутий варіант ставок може з'являтися в розписі як на весь футбольний матч, так і на окремий тайм. Причому на окремий тайм котирування на "мінусовий" "-1,5" явно вищі, а ось на "плюсовий" - явно занижуються. Варто також пам'ятати, що фори надаються не тільки для парі на результати, а й доступні і для статистики (картки, кутові, офсайди, удари тощо).

Віталій Петровський Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 22 грудня 2024, 01:31 163

У саудівському Ер-Ріяді відбулося боксерське мегашоу