Не критичне фіаско. Україна закрила боротьбу в групі поразкою від Хорватії

Команда Айнарса Багатскіса може фінішувати другою у групі С

«Синьо-жовті» достроково гарантували собі місце у плей-оф континентального форуму. Головним залишалося лише питання підсумкової позиції команди у таблиці групи В. Навіть у разі поразки від хорватів українці мали шанси на те, щоб фінішувати другими. Вони могли поступитися менше, ніж 8 очок і сподіватися на перемогу збірної Італії над командою Великої Британії.

Перша чверть матчу із хорватами пройшла під знаком переходу ініціативи від однієї збірної до іншої. Досить переконливими не були ані хорвати, ані українці, які спочатку відпустили суперників уперед на 4 очки, а згодом більшу частину 10-хвилинки вели в рахунку. А у підсумку вийшла нічия - 21:21.

Другу чверть балканці розпочали зі спурту 9:0, а невдовзі розвинули його до 12-очкового відриву - 41:29, 43:31. На честь наставника української збірної Багатскіса, він зміг знайти потрібні слова для підопічні, і ті змогли гру розгорнути на свій бік. Як наслідок, під завісу 10-хвилинки вже баскетболісти збірної Хорватії не могли стримати завзяття українців. І на велику перевагу суперники пішли за лише триочкової переваги «клітчастих» - 45:42.

По завершенні третьої чверті гри на табло взагалі був нічийний рахунок - 67:67. Він гарантував розпал пристрастей у четвертій чверті, і ці очікування виправдалися. Якоїсь миті українські баскетболісти змогли піти вперед на 4 очки - 79:75. Це був успіх, але лише локальний - він нічого не гарантував. Хорвати відразу набрали 11 очок поспіль, і вже вони здобули більш ніж комфортний гандикап - 86:79. Українці під завісу 10-хвилинки зробили все можливе, щоб не програти з непотрібними «мінус 8» і більше. Втім, у хорватів у результаті не виявилося бажання добити команду Багатскіса: Богданович спеціально не забив останній штрафний, обираючи суперника в чвертьфіналі (не Словенію), а його партнери дозволили супернику набрати очки без боротьби у атаці у відповідь.

У підсумку 85:90 - «синьо-жовті» програли, але з великою ймовірністю можуть стати в групі С другими.

Наразі Україна в таблиці третя, перебуваючи за Хорватією (обидві збірні мають по 8 очок). Але зрівнятися з ними може Італія, коли у вечірній програмі дня обіграє Велику Британію. І тоді буде «закрутка» трьох команд - України, Хорватії та Італії - тут і має українська збірна піднятися на другу позицію. Загалом, чекаємо.