Проводи Пятова, Маліновський, Циганков і Караваєв топ, забійний другий тайм
Оглядач Sport.ua підсумовує розгромну перемогу збірної України над Вірменією
- 12 червня 2022, 11:40
- |
- 12 червня 2022, 13:10
- 13292
- 10
Ну от не повертається язик назвати гру нашої національної команди проти збірної Вірменії «черговою». Начебто справді чергова, але по суті особлива.
Власне, зараз, під час рашистської агресії до нашої країни, будь-який поєдинок для «синьо-жовтих» - це маленьке життя. Але конкретна гра проти вірменів мала одразу кілька нюансів та резонів.
Домашній для нас матч відбувся у Польщі
Проте назвати поле стадіону ЛКС у Лодзі «нейтральним» - і некоректно, і неправильно. Арена була повністю синьо-жовта. Арена повністю вболівала за Україну. Арена стовідсотково впоралася із завданням «дванадцятого гравця». Респект і повага до кожного нашого вболівальника, який прийшов підтримати свою національну команду. І, звичайно, низький уклін полякам. Вони і в цій ситуації повелися, як справжні брати. Хоча чому «як»...
Проводи Пятова: масна крапка у 14-річній кар'єрі
Напередодні гри голкіпер нашої збірної П'ятов оголосив, що матч 11 червня стане для нього останнім у кар'єрі гравця збірної. У кар'єрі, що розпочалася ще 2006 року. Зрозуміло, що в такій ситуації не поставити «винуватця урочистості» до основного складу головний тренер збірної Петраков не мав права. Я впевнений, що навіть якби Бущан був у строю, у матчі проти вірменів у «рамці» все одно був би воротар «Шахтаря».
Остання, 102 гра Андрія у футболці (точніше, светрі) збірної виявилася не найважчою. І слава Богу. У першій половині зустрічі 37-річний кіпер відверто сумував. А ось у другому таймі кілька разів показав, що ще є порох там, де треба. Не дозволивши суперникам себе «пробити», Пятов встановив новий рекорд «сухих» матчів за збірну: тепер у нього їх 47.
Досі він за цим показником поділяв перше місце із Шовковським. Але після гри з Вірменією перевершив великого динамівця. Ось що в даному випадку цікаво для мене особисто: Шовковський був воротар і капітан від Бога. Але потрапити до гвардійців головної команди країни йому не вдалося. Натомість якийсь там тимощук до вердикту УАФ був недосяжний. А ось Пятов - відмінний, класний кіпер, але навряд чи видатний - на моє скромне переконання - став легендою та рекордсменом у збірній. Так буває. Це в жодному разі не применшує його заслуг та досягнень. Це просто про те, що СаШо заслуговував у збірній іншої долі.
Стартовий склад - повернення до основи та вже звичної схеми
Ярмоленко захворів, Соболь теж, Степаненко до гри повідомив про завершення нинішнього (чи вже все?) сезону у збірній - ці троє, напевно, були б в основі. Але не цього разу. Петракову довелося не те щоб експериментувати, а робити перестановки.
Місце правого вінгера зайняв Циганков, а на протилежному крилі розташувався Мудрик. У центрі поля зіграв Сидорчук та частково Шапаренко. А на лівий фланг захисту змістився Зінченко - Миколенко, який «завжди готовий», нарешті отримав відпочинок. Щоправда, все одно зрештою вийшов на поле.
Ігрова модель «синьо-жовтої» збірної також виявилася звичною - 4-3-3.
Перший тайм у нашому виконанні - версія «Барселони», що захандрила
Дуже щільний ігровий графік, втома, емоційний надлом від поразки Уельсу, спека, невибагливий опонент - усі ці та інші нюанси, не обов'язково суб'єктивного пошиття, обов'язково позначилися на грі проти команди Капарроса. Українці грали дуже академічно у першій половині зустрічі. Надмірно академічно. Таке враження, що суперника намагалися взяти на «слабо». Суперник не повівся. І за перші 45 хвилин гри суперник однозначно заслужив на втішні слова. Чого не скажеш на нашу адресу.
Там, де раніше «підсідали», зараз додали
Чесно кажучи, я вже звик, особливо за три попередні офіційні поєдинки, що наших збірників не вистачає на всі 90 хвилин матчу. Десь із 60-ї хвилини вони починають «підсідати». Це цілком зрозумілий момент з огляду на форс-мажорну підготовку. Але факт залишається фактом.
А ось у грі з вірменами українці порадували тим, що ближче до середини другого тайму, навпаки, стали грати активніше, швидше. Напевно, дався взнаки і рівень опонента, який витратив дуже багато енергії в першій половині зустрічі. Але у будь-якому разі за цю «реінкарнацію» підопічним Петракова треба віддати належне.
Маліновський, Караваєв та Циганков - браво!
Перемога, як відомо, має багато батьків. В даному випадку в нашому складі можна виділити майже пів команди: грали всі непогано. Але головне - билися, видряпували часом безнадійні м'ячі. Словом, були заряджені винятково на перемогу.
Але окремих похвальних слів заслуговують, як на мене, троє: Маліновський, Караваєв та Циганков. Саме вони «зробили» цей матч. Точніше, цю перемогу.
А що Мудрик, біжить?
Відсутність Ярмоленка та подальше переведення Циганкова на правий фланг атаки «звільнили» місце на лівому крилі атаки для Мудрика. Михайло фактично вперше в офіційному поєдинку за збірну отримав можливість проявити себе у всій красі: і суперник начебто не найскладніший, і на його тлі можна показати свій майстер-клас.
Але майстер-класу не було. Я ось що подумав. Чим більше ми всі розхвалюємо Михайла (мовляв, «у нас народився другий Пеле»), чим більше піаримо його трансферну сагу з переходом/непереходом кудись, тим слабше наш блондин грає у збірній. Особисто для мене він запам'ятався чудовою грою проти «Боруссії». Був непоганий «вхід» у гру проти Шотландії, але далі поки що «повз касу». Сподіваюся, що поки що.
Заміни: начебто й все по ділу, але...
Після перемоги 3:0 начебто як і недоречно котити бочку на переможців. Але тим не менш… Особисто мені здалося, що гравці, які вийшли на заміну, не підсилили гру. Гру зробили, повторюся, ті, хто вийшов у старті. А ось ті, хто «під основою» (Миколенка виносимо за дужки: він беззастережний гравець стартового протоколу) - не вразили. Скажімо так.
У останньому червневому поєдинку потрібно обов'язково обігравати Ірландію
У будь-якому разі запам'ятовується останнє. І наш випадок - не виняток. Ми на всіх кутах повторюємо, що головне на «зараз» завдання - підвищення у класі у Лізі націй. Для вирішення цього завдання нам обов'язково потрібно обігравати в останньому червневому турі (далі турнір візьме паузу до кінця вересня) Ірландію. Тому що в трьох іграх, що залишилися, нам належить два серйозні перельоти - до Шотландії і Вірменії. Щоб уникнути нервування на фініші, потрібно брати своє на початку шляху.
Вірю, що нам це до снаги.