Коронавірусне ошуканство і досягнення Ковбаснюка. Як минув 6-й день ОІ
Оглядач Sport.ua розповідає про все найцікавіше, що відбулося в шостий день Олімпіади
- 10 лютого 2022, 21:03
- |
- 12 лютого 2022, 23:23
- 9276
- 5
Sport.ua разом із BetWinner в спецпроекті «Олімпіада-2022» розповідає, як минув 6-й день Ігор в Пекіні.
Наші шанси на медаль стали ще примарнішими. У четвер, 10 лютого, фінішували змагання ще в одному виді, на який ми дуже очікували. Проте відбувся він без участі українців. Скажені китайські коронавірусні тестувальники ізолювали трьох наших фристайлістів і не допустили українців до прем'єрної в олімпійській програмі командної першості в лижній акробатиці. Окрім того, лише три біатлоністки заявилися на завтрашній спринт. Наші шанси на участь у жіночій естафеті нині виглядають примарними.
Шоу одних акторів
«Не Олімпіада, а страшний сон», - так усю цю історію прокоментував олімпійський чемпіон Пхьончхана-2018 Олександр Абраменко. Він розраховував дебютувати на п'ятій у житті Олімпіаді саме сьогодні. Але змушений був змиритися з роллю глядача, оскільки позитивними виявилися тести на Covid-19 у трьох його партнерів за командою - Дмитра Котовського, Анастасії Новосад і Олександра Окіпнюка. Стартувати з наших лижних акробатів могли лише Абраменко і Ольга Полюк. Але вдвох у командній першості виступати не можна.
Тепер Абраменку і Полюк треба очікувати на 16 і 14 лютого відповідно. На ці дні заплановані особисті фінали у лижній акробатиці. Правда, щоб виступити там, треба здати негативні тести. А вони в Пекіні виглядають ледь не лотерейним квитком.
Команду ж першість фристайлістів-акробатів виграли американці, у складі яких виступали чемпіонка світу-2017 Ешлі Колвелл, срібний призер торішньої першості планети Крістофер Лілліс і Джастін Шонефельд. Із сумою 338,34 представники США трохи несподівано залишили зі сріблом китайців (324,22). Бронзу виграли канадці (290,98).
Герой дня
Окремі читачі Sport.ua гнівно реагують на критику, яка лунає в підсумкових оглядах на адресу окремих спортовців. Мовляв, перед тим, як критикувати, треба враховувати, в яких умовах тренуються ті чи інші спортовці.
Відразу зауважимо, що ці умови вже давно не є таємницею. Ніхто не заперечує, що вони не відповідають рівневі підготовки спортовців світового рівня. Враховуючи, що перемоги в сучасному спорті здобуваються завдяки цілій сукупності факторів, за таких обставин проявити себе не здатні навіть самородки. І, оцінюючи виступ кожного окремо взятого атлета, ми це враховуємо. Не можемо прийняти іншого - безвілля і приреченого аутсайдерського менталітету. Адже в нашій олімпійській команді немало людей, які не показували навіть посередніх за світовими мірками результатів ні в молодості, ні в роки спортивної зрілості, ні зараз, у віці далеко за 30. Але це не заважає їм впродовж двох десятиліть створювати ілюзію польоту - отримувати бодай і невеликі, але стабільні фінансові вливання від держави, їздити на змагання і ганьбитися. Ганьбити себе і державу.
Getty Images/Global Images Ukraine. Іван Ковбаснюк
Сенс у виступах є, коли відчуваєш здатність прогресувати і рухатися вгору. Як санкарі Антон Дукач, Юліанна Туницька чи Олена Стецьків. Як скелетоніст Владислав Гераскевич, про якого мова піде нижче. Як 28-річний гірськолижник з Ясіні на Закарпатті Іван Ковбаснюк. Цей хлопець теж не має якихось особливих умов для підготовки. Виступаючи в такому екстремальному виді спорту, як гірські лижі, він, не маючи великої практики виступів на трасах рівня олімпійської, де середня швидкість у швидкісному спуску становить понад 100 км/год, безперечно, ризикує власним здоров'ям. Але при цьому бачить мету, горить. Його безстрашність, ризикований стиль проходження віражів відзначають навіть закордонні коментатори. Так, вади в техніці помітні. Але без них неможливо, якщо врахувати те, в яких умовах Іван готується. Сьогодні Ковбаснюк став 14-м у гірськолижній комбінації. За підсумками швидкісного спуску він був 21-м, а після слалому піднявся на 14 позицію. Сенсаційному чемпіонові, 29-річному австрійцеві Йоганнесові Штрольцу, який за кар'єру жодного разу не підіймався на подіуми етапів Кубка світу, наш гонщик програв 13 секунд. Це багато. Але такі гранди, як француз Алексіс Пінтуро, швейцарці Лоїк Мейяр та Лука Ерні, зійшли з дистанції і взагалі не кваліфікувалися.
За історію виступів на Олімпіадах ліпше за Ковбаснюка серед наших гірськолижників виступав у Наґано-1998 лише Микола Скрябін. Тоді він у тій же комбінації став 12-м.
Другі Ігри Гераскевича
Офіційно стартував у Пекіні-2022 після кількох днів тренувальних заїздів єдиний український скелетоніст Владислав Гераскевич. На тренуваннях Влад перевершував рекорд траси у Яньцзині. На цій Олімпіаді він розраховує виступити мінімум не гірше, ніж чотири роки тому, коли у Пхьончхані сенсаційно став 12-м. Правда, перших два заїзди трохи погіршили шанси Гераскевича на виконання цієї мети. Наразі він іде 16-м серед 25-ти учасників, програючи лідерові, німцеві Крістоферові Ґротееру, 2,88 секунди. Зрештою, Владиславу, враховуючи його співпрацю з тренером і батьком Михайлом Гераскевичем, постійний творчий пошук і бажання розвиватися самим та вид спорту в державі, загалом ніхто не дорікне, навіть у випадку, якщо місце у підсумковому протоколі буде не надто високим.
Getty Images/Global Images Ukraine. Владислав Гераскевич
До слова, скелетоністи заступили на Олімпіаді санкарів. Сьогодні представники санного спорту розіграли заключний комплект нагород. Як і в трьох попередніх видах, золото виграли німці. Та й не могли не виграти, адже на кожному з трьох етапів естафет команду представляли чемпіони цієї і попередніх Олімпіад - Наталі Ґайзенберґер, Йоганнес Людвіґ і дует Тобіас Вендль/Тобіас Арльт. Таким чином, Наталі і два Тобіаси стали шестиразовими олімпіоніками, а Йоганнес - триразовим. Українці Юліанна Туницька, Антон Дукач і дует Ігор Стахів/Андрій Лисецький фінішували 11-ми, випередивши команди Китаю, Кореї та Словаччини.
Стопами Петренка
Так само, як важко дорікати фігуристові Іванові Шмуратку, котрий пройшов за підсумками короткої програми до числа 24-х учасників програми довільної. А там із сумою 205,76 фінішував останнім.
Для 20-річного Шмуратка, який був срібним призером юнацьких Олімпійських ігор-2016, великим досвідом був уже сам факт виступів поряд із людьми, рівень яких є захмарним. Найкращим серед них став американець Натан Чен, котрий отримав рекордні в історії 113,97 бала в короткій програмі і підкріпив цей результат найкращим поміж інших учасників у довільній. Чен переміг із сумою 332,60, залишивши позаду японців Юму Каґіяму, Шому Уно та Юдзуру Ганю.
Чемпіон двох попередніх Олімпіад Ганю майже один в один повторив історію нашого Віктора Петренка на Іграх-1994 в Ліллегаммері. На них одесит теж їхав у ранзі олімпійського чемпіона і розраховував повторити досягнення. Але провалив коротку програму, після якої навіть продемонструвавши практично бездоганну довільну, вище четвертого місця піднятися не зміг. Різниця між Петренком зразка 1994-го і Ганю в 2022-му полягає лишень у тому, що 28 років тому українець після короткої програми був дев'ятим, а Ганю зараз - восьмим. А ще в тому, що в довільній програмі Юдзуру, на відміну від Віктора, не був найкращим. Його сума балів 188,06 - лише третя. А підсумкове місце - четверте. Вочевидь сьогодні ми стали свідками завершення епохи великого чемпіона.
Йогауґ і українські невдахи
Згадуючи на початку цієї публікації людей, яких хочеться критикувати, мова йшли найперше про наших лижників. Їхні чергові провали вже не заслуговують ні на співчуття, ні навіть на увагу. Сьогодні десятикілометрові перегони класичним стилем Марина Анцибор завершила 58-ю з відставанням від чемпіонки у чотири з половиною хвилини. Вікторія Олех стала 76-ю, відставши від переможниці майже на сім хвилин, а Валентина Камінська посіла 79 місце, програвши 7 хвилин і 36 секунд. Двох останніх випередили навіть представниці Вірменії і Таїланду.
А чемпіонкою в цій дисципліні, ставши уже дворазовою переможницею Пекіна-2022, стала норвежка Тереза Йогауґ. Двох інших призерок Кертту Нісканен і Крісту Пармакоскі з Фінляндії вона випередила на 0,4 і 31 секунди відповідно.
День фаворитів
На відміну від середи, другий змагальний день хокейного турніру хокеїстів обійшовся без сенсацій. Більше того, усі фаворити перемогли переконливо. Навіть шведи, хоч їх перемога над латвійцями й мінімальна - 3:2. Річ у тім, що «Тре крунор» мали перевагу 3:0 після дублю Лукаса Вальмарка і шайби Антона Ландера і лише після того дозволили собі трохи розслабитися, пропустивши від Ренарса Крастенберґса і Ніколайса Єлісєєвса.
Збірна Фінляндії в матчі зі Словаччиною навпаки пропустила першою - відзначився Юрай Слафковскі. Але ще в першому періоді Сакарі Маннінен, Гаррі Песонен та Міро Аалтонен довели перевагу Суомі до 3:1. Зрештою, матч закінчився 6:2. Маннінен зробив перший хет-трик цієї Олімпіади, Аалтонен і словак Слафковскі записали до активу по дублю.
Збірна США розгромила китайців 8:0 - хет-трик на рахунку Шейна Фаррелла, по шайбі провели Брендан Бріссон, Ноа Кейтс, Браян О'Ніл, Бен Мейєрс і Метью Бенірс.
Очікувалася інтрига в протистоянні канадців і фіналістів минулої Олімпіади німців. Проте «Кленові листки» погасили вогнище інтриги ще в першому періоді, коли тричі відзначилися Алекс Ґрант, Бен Стріт і Даніель Віннік. Німці спробували повернутися в гру з допомогою голу одного з героїв Пхьончхана-2018 Ясіна Еліза. Але канадці зусиллями Максима Нору і Джордана Віла відзначилися ще двічі - 5:1.
Хто забере найбільше золотих медалей на Олімпіаді?
Медальний залік
Нідерландська ковзанярка Ірен Схаутен після перемоги на дистанції 3000 м сьогодні стала найсильнішою і в перегонах на 5000 м. Вона перемогла з олімпійським рекордом (6.43,51) і стала дворазовою чемпіонкою нинішніх Ігор. А ось 21-річна американська сноубордистка Хло Кім виграє золото на другій Олімпіаді поспіль. Тільки в Пхьончхані вона перемогла в гафпайпі, а зараз - у слоупстайлі. 28-річний Алессандро Гаммерле приніс перше золото в сноуборді Австрії. Спортовець, найвищим досягненням якого було торішнє срібло чемпіонату світу, став найсильнішим у сноуборд-кросі.
Після шести змагальних днів медалі виграли представники 25-ти країн. Золото мають 19. Медальний залік із шістьма нагородами найвищої проби продовжують очолювати німці. Норвегія з п'ятьма золотими медалями друга. Австрія, США, Нідерланди і Швеція мають по чотири золота. У Китаю - три золотих медалі, в Італії, Словенії і ОКР - по дві.