Підйом Костюк та Калініної, біда Ястремської, олімпійська медаль Світоліної
Згадуємо, як українки провели минулий сезон
- 29 грудня 2021, 11:30
- |
- 21 грудня 2022, 11:35
- 7054
- 4
Після затяжного локдауну посеред минулого року сезон-2021 виглядав практично повноцінним. Але, все ж таки, до календаря змагань внесли значні зміни, багато турнірів довелося або скасовувати, або переносити. Якщо не брати до уваги відсутність у списку абсолютно всіх китайських змагань, то найбільше постраждала австралійська серія, яка традиційно проводиться в січні. Тенісисти на Зеленому континенті, який максимально ізолювався від зовнішнього світу, проходили жорсткий карантин, Australian Open був перенесений на середину лютого, а багато менш престижних змагань не відбулися.
Далі ставало легше, з'являлися нові турніри, а Підсумковий навіть перенесли з Китаю до Мексики. У цих умовах українські тенісистки продовжували змагатися, набирати очки та заробляти все ще солідні призові. Втриматись на своєму рівні вдалося не всім, але були й ті, хто приємно порадував.
Сьогодні згадаємо, чим запам'яталися виступи українок із топ-200. Цього року у нас там вісім представниць. Стільки ж у Китаю, Італії та Румунії. Більше лише у США (27), Росії (17), Франції (12) та Чехії (9).
Еліна СВІТОЛІНА
Вік: 27
Рейтинг на початок року: 5
Рейтинг на кінець року: 15 (-10)
Особистий рекорд: 3 (11.09.2017)
Призові у 2021-му: $1,296,599
Топ-3 турніри за призовими: US Open ($425,000), Australian Open ($219,367), Ролан Гаррос ($133,345).
Матчі: 41-20
Досягнення сезону: бронзова медаль ОІ-2020, титул в Чикаго, серія з 9 перемог поспіль (останнього разу таке було у 2018-му)
Еліна впевнено стартувала на першому турнірі в Абу-Дабі, недалеко від якого у 2021-му проходила жіноча кваліфікація до Australian Open (в Дубаї). Після непоганих матчів проти Джесіки Пегули та Вєри Звонарьової у 1/8 фіналу на тай-брейку третього сета вдалося зупинити росіянку Катерину Александрову. Але у чвертьфіналі прилетіла відповідь від Вероніки Кудерметової, яка згодом попила багато крові в українських уболівальників, вигравши ще три матчі протягом сезону у наших співвітчизниць.
Перед Відкритим чемпіонатом Австралії Еліна зіграла ще на турнірі Gippsland Trophy, де знову в 1/4 фіналу програла цього разу вже бельгійці Елізі Мертенс, і перед AO точно не входила до списку фавориток. У першому ж матчі була непроста перемога над чешкою Марією Боузковою, далі були гарні матчі з Корі Гауфф та зручною за стилем Юлією Путінцевою, після чого Пегула взяла реванш на австралійській землі. Донька мільярдера чудово провела першу партію, але далі Еліна мала шанси. У другій партії їх використати вдалося, у третій - ні. В українки не виходило діяти гостро, стабільності та впевненості у її діях не спостерігалося.
У Досі та Дубаї муки продовжилися, гарного тенісу довелося чекати до одного з американських супертурнірів - у Маямі. На кортах Miami Open Світоліна почергово переграла чотирьох дуже солідних опоненток, особливо порадувала вольова перемога над традиційно сильною на початку сезону Петрою Квітовою. Зупинити Еліну вдалося лише першій ракетці світу Ешлі Барті, яка в тому матчі була на голову сильнішою і в результаті захистила свій титул.
Про причини невдач у лютневих матчах може сказати той факт, що саме на той час Світоліна взяла чергову паузу у відносинах із французьким тенісистом Гаелем Монфісом. Неважко здогадатися, що коли в особистому житті все не дуже добре, то на корті будуть проблеми. На щастя, Еліна та Гаель досить швидко розрулили цю ситуацію, вже на початку квітня француз зробив українці пропозицію, подарувавши обручку за 700 тисяч євро, і вона сказала «Так».
На матчах Кубку Біллі Джин Кінг у Чорноморську лідерка збірної України вже грала у статусі майбутньої нареченої, не знімаючи обручку під час матчів. Еліна допомогла Україні розгромити третій склад японської команди, яка не змогла привезти до нас найсильніших після того, як у Японії цей матч провести не вдалося.
Ґрунтовий сезон відверто не вдався. У Штутгарті вдалося здобути ще одну вольову перемогу над Квітовою, але Барті знову виявилася сильнішою. Цього разу шанси на перемогу в матчі з австралійкою були й непогані, але після виграшу першої партії не вдалося подати на матч у другій, а після програшу тай-брейку, де Еліна вела 4:2, третя партія пішла на користь лідерки світового рейтингу. У Мадриді Світоліна програла взагалі дикий матч, втративши перевагу 5:1 у третій партії і не реалізувавши шість матчболів у протистоянні зі швейцаркою Жиль Тайхман. Еліна в тому матчі занадто багато грала Тайхман під її лівий форхенд, через що отримала багато критики з боку вболівальників. Також чимало критичних стріл летіло і в напрямку тренера Ендрю Беттлса, але він продовжував залишатися в команді українки.
У Римі після блискучої перемоги над Гарбіньє Мугурусою (6:4, 6:2) Еліна очікувано програла польці Ізі Свьонтек, яка на той момент була чемпіонкою Ролан Гаррос. А у Парижі у третьому колі на шляху Світоліної стала майбутня сенсаційна переможниця Барбора Крейчикова. Трав'яний сезон знову не задався, у цей час паралельно йшла підготовка до весілля, яке відбулося в середині липня.
Вже у статусі дружини Монфіса, але зі своїм прізвищем, Еліна вирушила до Токіо на Олімпіаду, де здобула свою головну перемогу цього року. У нелюдських погодних умовах, не показуючи видатного тенісу, українці вдалося на характері дістатися півфіналу, де сильнішою виявилася незручна за стилем чешка Маркета Вондроушова. На щастя, після програного півфіналу на цих змаганнях давався другий шанс, яким Еліна і скористалася. Перемога над представницею Казахстану Єленою Рибакіною далася надзвичайно важко, вдалося відігратися з 1:4 у третьому сеті і з сьомого матчболу все ж таки завоювати першу для України нагороду на Олімпійських іграх у тенісі.
Початок американської серії виявився провальним. У Монреалі Світоліна програла Йоханні Конті, для якої ця перемога стала останньою у професійній кар'єрі. Британка після цього програла ще два матчі, а у грудні повідомила про завершення кар'єри, після чого вийшла заміж. У Цинциннаті Еліні не вдалося обіграти ще одну свою «клієнтку» Анжелік Кербер, з'явилися серйозні побоювання і щодо подальших перспектив на американських кортах, і збереження прописки в топ-10. Несподівано Еліна розцвіла на маленькому турнірі у Чикаго, де її підтримувала численна українська діаспора.
Перша ракетка України з гарним настроєм і титулом поїхала на US Open, де показувала гідну гру у кожному матчі. Після перемог над двома переможницями кваліфікації вдалося розібратися з росіянкою Дар'єю Касаткіною та переграти румунку Сімону Халеп, яка після турніру також зіграла весілля. Еліна мала хорошу сітку, але у чвертьфіналі на її шляху стала гроза авторитетів, 19-річна канадка Лейла Фернандес, яка до цього вибила зі змагань Наомі Осаку та Анжелік Кербер. Світоліна начисто провалила початок матчу, спробувавши знову переграти своїм улюбленим бекхендом форхенд шульги. Далі гра вирівнялася і долю матчу вирішило одне очко на тай-брейку третього сета. Еліна зіграла трохи менш гостро біля сітки, ніж було потрібно, а канадці вдався чудовий обвідний удар по лінії. Після цього шанси на поїздку на Підсумковий турнір Еліна ще зберігала, але травма стегна поставила хрест на всіх надіях. Цього разу дива не сталося, занадто багато ми їх бачили від Світоліної за останні роки.
Підбили підсумок сезону ще одна поразка від Пегули, яка також незабаром після цього зіграла весілля, і програш у першому колі на Тенеріфе від перспективної 19-річної колумбійки Марії Осоріо. Після втрати очок за фінал Підсумкового турніру-2019 та ще кількох змагань китайської серії наша найкраща тенісистка опустилася на 15-те місце рейтингу WTA. Наслідком цього стало звільнення Бетлса, про яке так довго просили вболівальники. Ніхто не може сказати, чи піде це на користь Еліні, але спробувати точно треба. Все ж таки підготовка до окремих суперниць була на дуже низькому рівні.
Якщо судити з сухих цифр статистики, то цього сезону гра Еліни не дуже змінилася порівняно з попередніми роками. Але у важливі моменти перемагати часто не вдавалося.
Топ-матч: проти Мугуруси в Римі
Оцінка сезону: 6,5 з 10
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - повернутися до топ-10
- максимум - фінал турніру Grand Slam
Марта КОСТЮК
Вік: 19
Рейтинг на початок року: 99
Рейтинг на кінець року: 50 (+49)
Особистий рекорд: 50 (01.11.2021)
Призові у 2021-му: $643,865
Топ-3 турніри за призовими: Ролан Гаррос ($200,608), Вімблдон ($101,745), US Open ($75,000),
Матчі: 25-17 (турніри WTA Tour з кваліфікацією 24-17)
Досягнення сезону: дебют у топ-50, перший мільйон доларів призових, вихід до 1/8 фіналу Ролан Гаррос.
Перед початком року Марта була головною надією українського тенісу щодо прогресу. Наприкінці минулого сезону тоді ще 18-річній Костюк вдалося дебютувати у топ-100, тож усі очікували більшого. Сама тенісистка говорила, що націлилася на топ-50, це було реально.
Починалося все у фантастичному стилі. В Абу-Дабі Костюк дійшла до дебютного півфіналу WTA, де поступилася росіянці Кудерметовій, яка раніше переграла Світоліну. Знову не обійшлося без тай-брейків, цього разу у стартовій партії. Марта першою заробила сетбол, але далі не пішло. Тій же Кудерметовій вона програла і в першому колі Australian Open. Але цей матч проводився вже після двотижневого карантину, коли тенісистки безвилазно сиділи в готелях, що не могло позначитися на самому тенісі. Цього разу Марта програла тай-брейк у другій партії, хоча за рахунку 5:4 мала два сетболи на прийомі. Між цими турнірами Костюк зіграла ще на одних змаганнях у Мельбурні, але після легкої перемоги над канадкою Габріелою Дабровскі сталася поразка від американки Дженніфер Бреді.
Після Australian Open Костюк перехворіла на ковід, що негативно позначилося на її здоров'ї. Повернулась українка вже на великих змаганнях у Маямі і навіть провела трисетовий матч із Цвєтаною Піронковою з Болгарії. Але організм ще не був готовий до таких навантажень і перемогти не вдалося. Марта навіть сумнівалася, чи грати у складі збірної України проти Японії, але все ж таки прийняла рішення допомогти команді. У рамках підготовки були проведено два тренувальні матчі. Спочатку Костюк обіграла Завацьку, а потім у напруженому матчі програла Світоліній, після чого дуже засмутилася. Але це не завадило їй завоювати важливе очко в протистоянні з японками.
На хвилі позитиву Марта вже на наступних ґрунтових змаганнях у Стамбулі дійшла до півфіналу, перегравши Касаткіну та Конюх. Цього разу її зупинила потужна румунка Сорана Кирстя, яка згодом узяла перший за 13 років титул.
Далі під час ґрунтового сезону результати були середніми, але на Ролан Гаррос вдалося вистрілити. Вже у першому колі Марта несподівано переграла колишню чемпіонку Гарбіньє Мугурусу, яка вперше у кар'єрі не змогла виграти стартовий матч у Парижі. За сіткою іспанки суперниці були чудовими, з Чжен Сайсай та Варварою Грачовою наша тенісистка прогнозовано впоралася, а ось переграти на той момент чинну чемпіонку турніру Ігу Свьонтек вже не вдалося. Деякі шанси були, але полька виявилася не по зубах.
Перед трав'яним сезоном були деякі очікування, але для досягнення успіху на цьому покритті потрібно награти трохи більше матчів. Цього разу головним бар'єром для Марти стала більш майстерна латвійка Анастасія Севастова, яка двічі у трьох сетах переграла українку спочатку в Істборні, а потім і у другому раунді Вімблдону. Через травми стегна і плеча довелося зніматися з парного розряду, а потім відмовитися від ОІ, щоб деякий час займатися реабілітацією.
Повернення відбулося на змаганнях у Чикаго, де у півфіналі не вдалося переграти вже знайому Грачову. На US Open жорстокий жереб обрав у суперниці Марію Саккарі, тому вдруге на рік на Шоломах довелося зачохлити ракетку у першому колі основи.
До кінця сезону Костюк ще одного разу непогано показала себе на турнірі WTA 250 у Клуж-Напоці, але після яскравої перемоги над чемпіонкою US Open Еммою Радукану чинити серйозний опір Сімоні Халеп, як це було трьома тижнями раніше в Індіан-Веллсі, не вдалося.
Незважаючи на травми та перенесену коронавірусну хворобу, сезон для Марти вийшов вдалим. Прогрес у її грі є, але потрібно ще більше стабільності. Все це має прийти з часом та з досвідом.
Топ-матч: проти Мугуруси на Ролан Гаррос
Оцінка сезону: 8 з 10
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - закріпитися у топ-50, вихід до фіналу турніру WTA
- максимум - потрапляти у посів на мейджорах
Ангеліна КАЛІНІНА
Вік: 24
Рейтинг на початок року: 163
Рейтинг на кінець року: 52 (+111)
Особистий рекорд: 52 (08.11.2021)
Призові у 2021-му: $400,912
Топ-3 турніри за призовими: US Open ($115,000), Ролан Гаррос ($99,124), Вімблдон ($34,593).
Матчі: 46-15 (турніри WTA Tour з урахуванням кваліфікації 17-10)
Досягнення сезону: дебют у топ-100 і новий особистий рекорд, п'ять виграних титулів ITF, дві серії з 14 поспіль виграних матчів поспіль.
Ангеліна багато років поспіль ходила в перспективних, від неї очікували входження до першої сотні, але до 23 років нічого не виходило. У 18 років, перебуваючи в межах 150-го місця, Калініна порвала зв'язку плеча, через що пропустила практично весь сезон і втратила рейтингові бали. Повернути втрачені позиції вдалося, але дуже довго не вдавалося зробити якісно новий ривок у світовій класифікації.
Перед початком сезону мало хто вірив у великий прогрес киянки, але результат перевершив усі найсміливіші очікування. Хоча починалося все дуже спокійно. Спочатку був програш у півфіналі кваліфікації Australian Open від перспективної словенки Кайї Юван, після чого на харді був середній виступ на 25-тисячнику ITF в Орландо. Але з початком ґрунтового сезону Ангеліну прорвало. Після півфіналу на 60-тисячнику в португальському Оейраші була перемога на 25-тисячнику в цьому ж місті і взяття титулу на 60-тисячнику в Загребі.
Перед кваліфікацією Ролан Гаррос Ангеліна виграла 10 матчів поспіль та була готова прориватися в основу. У відборі українка не програла жодного сета, а у першому колі основи впевнено розібралася з екс-першою ракеткою світу Анжелік Кербер. Далі була перевірка ультраатакуючою американкою Даніель Коллінз, але Калініна цей тест не пройшла. Була обрана неправильну тактика на матч, що в результаті вилилося в розгром.
На траві Ангеліна провела чотири матчі та навіть два з них виграла. Один із програшів був у матчі проти Дар'ї Снігур, тому для українських уболівальників він навряд чи виявився болючим. А ось поразка росіянці Віталії Дьяченко у фіналі кваліфікації Вімблдона була неприємною.
Але, на щастя, влітку була можливість знову пограти ґрунтові турніри, чим Калініна й зайнялася. Неважко здогадатися, що це знову принесло успіх. Наприкінці червня був виграний 60-тисячник у Монпельє, після чого відразу ж була здобута головна перемога в кар'єрі - титул на 100-тисячнику в Контрексевілі. Довгоочікуваний дебют у топ-100 відбувся. Наша героїня на цьому не зупинилася, поїхала на турнір WTA до Будапешта, де пробилася до фіналу, взявши реванш у Коллінс, а також обігравши ще одну американку з топ-100 Бернарду Перу. Дебютний титул WTA їй не дала виграти Юлія Путінцева із Казахстану.
Виступ на американських кортах не був таким вдалим, на двох турнірах у Чикаго Ангеліна програвала у першому колі, а на US Open, де вже був старт в основі, вдалося пробитися у друге коло. Там реванш уже взяла Кербер. До листопада результати були різними. Наприклад, Калініна вирішила поїхати до Москви і обіграла там Касаткіну, але програла Александровій. А у Клуж-Напоці українку зупинила Аннет Контавейт, яка наприкінці сезону змітала всіх на своєму шляху.
Ще один успіх припав знову на змагання ITF, цього разу в Нанті. Хардовий 60-тисячник став найбільшим не ґрунтовим турніром, який Ангеліні вдалося виграти в кар'єрі. Це не може не тішити, адже у певний момент понад 70% усіх очок Калініної було здобуто на глині. Зараз цей показник зменшився до 60%, що все одно забагато. Для подальшого прогресу це не найкращі новини, адже більшість турнірів у світі проходять на харді, а Рафаель Надаль у тенісі один.
Топ-матч: проти Кербер на Ролан Гаррос
Оцінка сезону: 9 з 10
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - добре заробити
- максимум - завершити сезон у топ-50
Даяна ЯСТРЕМСЬКА
Вік: 21
Рейтинг на початок року: 29
Рейтинг на кінець року: 99 (-70)
Особистий рекорд: 21 (20.01.2020)
Призові у 2021-му: $232,605
Топ-3 турніри за призовими: US Open ($75,000), Індіан-Веллс ($29,045), Цинциннаті ($15,330).
Матчі: 7-12
Досягнення сезону: уникнення можливої тривалої дискваліфікації.
Сезон Даяни можна умовно поділити на два етапи. Під час першого вона боролася, щоб довести свою невинуватість у допінговій справі, під час другого - намагалася повернути ігровий ритм. Якщо в першому випадку за півроку все нібито вдалося, то до спортивних моментів є великі питання.
Почнемо з того, що ще наприкінці листопада 2020 року Ястремська здала позазмагальний тест, у якому знайшли метаболіт месторолону, після чого її на невизначений термін усунули від змагань. Концентрація забороненої речовини в організмі Даяни була мінімальною, а лінія захисту полягала в тому, що цей анаболічний агент потрапив до організму тенісистки після «фізичного контакту» з партнером, який і приймав цей допінг. Даяна проходила перевірку на поліграфі і змогла довести, що заборонений препарат потрапив до її організму через недбалість, а наміру не було.
Через пандемію коронавірусу справа затягнулася на довгий час, виправдувальний вирок був винесений лише наприкінці червня. Першим турніром для Даяни у 2021-му став Гамбург, де вона очолила посів. Відразу вдалося пробитися до півфіналу, але склад учасниць був далеко не найсильнішим. Далі Ястремська вирушила на Олімпіаду в Токіо, де у першому матчі програла майбутній фіналістці US Open Лейлі Фернандес із Канади. Виступи на американських кортах не принесли гарних емоцій, в актив можна записати хіба перемогу над француженкою Алізе Корне та дуже гідний матч у першому колі US Open проти Анжелік Кербер. У третьому сеті українка була за два очки від перемоги над німкенею, але раптово її покинули сили.
Ближче до кінця сезону Даяна поїхала до Москви, де програла у стартовому поєдинку росіянці Анні Калінській. Були непогані шанси зачепитися за фінальні стадії на змаганнях у Курмайорі, але у 1/4 фіналу українка програла Жасмін Паоліні. Цій же італійці Ястремська поступилася і в останньому матчі сезону. Усього це була третя поразка від Паоліні за два місяці. Дуже символічне завершення паршивого року.
Топ-матч: проти Кербер на US Open
Оцінка сезону: без оцінки
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - віднайти впевненість у своїх силах
- максимум - повернутися до топ-50
Леся ЦУРЕНКО
Вік: 32
Рейтинг на початок року: 146
Рейтинг на кінець року: 118 (+28)
Особистий рекорд: 23 (18.02.2019)
Призові у 2021-му: $176,758
Топ-3 турніри за призовими: Australian Open ($35,990), Вімблдон ($34,593), US Open ($32,000).
Матчі: 30-17 (турніри WTA Tour з урахуванням кваліфікації 29-15)
Досягнення сезону: залікувала травму ліктя.
Після дуже успішного 2018-го року справи у Лесі йшли гірше та гірше. Ще один сезон вдалося завершити у топ-40 на старому багажі, після чого пішов спад. Головною причиною цього стали часті проблеми зі здоров'ям українки, особливо травма ліктя, яка змушувала надто часто зніматись із важливих турнірів.
Сезон-2021 винятком не став, довелося зніматися з кваліфікацій Ролан Гаррос, Індіан-Веллса та Маямі, а також з основи Вімблдону. Що стосується зняття по ходу матчів, то їх було три: у Клуж-Напоці, Нур-Султані та Дубаї. Ближче до кінця року Леся навіть заявила, що її не турбують травми, результати і справді покращилися.
Якщо на початку сезону в Австралії мало що виходило і вдавалося обігрувати лише слабкіших суперниць у кваліфікації, то на Близькому Сході стало трохи веселіше. Вже були перемоги над представницями топ-100, але більше двох матчів поспіль вигравати не виходило. Була непогана спроба на Вімблдоні, де вдалося подолати кваліфікацію, але вийти на матч першого кола основи організм не дозволив.
У серпні Цуренко вже була близькою до вильоту з топ-200, але вдалося поправити здоров'я і закінчення сезону було дуже непоганим. Леся стабільно їздила та вигравала кваліфікації турнірів WTA, але далі другого кола основи вдалося пробитися лише на других змаганнях у Клуж-Напоці. У Лінці була перша за рік перемога над суперницею з топ-30, вдалося обіграти зручну для себе Катерину Александрову з Росії (6:4, 7:6). Були навіть гучні заяви про боротьбу за титул, але вже наступного матчу з цими мріями довелося розпрощатися. Алісон ван Ейтванк віддала українці лише 3 гейми.
Завершився сезон для Лесі в Дубаї, де вона знялася під час третього сету в матчі проти Анастасії Гасанової. Осінь подарувала надію на те, що Леся може повернутись до топ-100, головне - бути здоровою, що на даному етапі кар'єри найскладніше.
Топ-матч: проти Александрової у Лінці
Оцінка сезону: 6 з 10
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - потрапляти до основи мейджорів
- максимум - завершити рік у топ-100
Катерина БАІНДЛ (Козлова)
Вік: 27
Рейтинг на початок року: 106
Рейтинг на кінець року: 144 (-38)
Особистий рекорд: 62 (19.02.2018)
Призові у 2021-му: $233,865
Топ-3 турніри за призовими: Ролан Гарос ($70,803), Вімблдона ($65,117), US Open ($20,000)
Матчі: 24-18 (турніри WTA Tour з урахуванням кваліфікації 18-13)
Досягнення сезону: півфінал турніру WTA 250 у Гдині, одруження.
Катя пропустила тривалий час через травми ноги і спини. Сезон для неї стартував лише з середини квітня, коли вона зіграла стартовий матч у Стамбулі. Вже в Мадриді вдалося подолати кваліфікацію, але у першому колі була поразка від німкені Лаури Зігемунд. На Ролан Гаррос у першому колі проти Айли Томлянович шансів було не так багато.
Катерина продовжувала шукати свою гру, виступаючи на турнірах із різним ступенем успішності. Непогано вдалося показати себе на трав'яних змаганнях у Ноттінгемі, де українка у третьому колі програла лише головній фаворитці змагань Йоганні Конті. На Вімблдоні в першому матчі жереб звів із екс-першою ракеткою світу Вікторією Азаренко, поразки уникнути не вдалося.
Як і Калініна, на той момент ще Козлова у середині літа переключилася на ґрунтові турніри і навіть зуміла дійти до півфіналу у Гдині. Цікаво, що програла вона там екс-українці Марині Заневській, яка взяла свій дебютний титул на рівні WTA. До речі, колишня одеситка провела непоганий сезон та у віці 28 років дебютувала у топ-100. Зараз вона захищає кольори Бельгії та є четвертою ракеткою цієї країни.
Реванш у Заневської був взятий вже в наступному матчі, трапилася ця подія у Чикаго. Але на тому турнірі WTA 125 пройти далі Каті не вдалося. У кваліфікації US Open не вийшло взагалі нічого, натомість на повноцінному турнірі WTA 500 у Чикаго вдалося пройти кваліфікацію і навіть обіграти Марту Костюк у першому колі основи (6:7, 6:3, 6:0).
До кінця сезону Катя більше двох матчів на турнірах не вигравала, програла Ястремській у Курмайорі, але найголовніше - вийшла заміж та взяла прізвище чоловіка. Тепер вона Катерина Баіндл, звикайте. Закінчувати кар'єру після заміжжя вона не планує, подивимося, як зміни в особистому житті вплинуть на її результати.
Топ-матч: проти Марти Костюк у Чикаго
Оцінка сезону: 5,5 з 10
Завдання на наступний сезон: повернутися до топ-100
Дар'я СНІГУР
Вік: 19
Рейтинг на початок року: 221
Рейтинг на кінець року: 153 (+68)
Особистий рекорд: 143 (06.12.2021)
Призові у 2021-му: $93,007
Топ-3 турніри за призовими: US Open ($20,000), Australian Open ($17,138), ITF Дубай ($15,239).
Матчі: 32-17 (турніри WTA Tour з урахуванням кваліфікації 0-4)
Досягнення сезону: перемога на 100-тисячнику в Дубаї, дебют у топ-150.
Даша грала в юнацьких збірних разом із Мартою Костюк та Дар'єю Лопатецькою. Обидві її партнерки по команді вистрілили раніше, Снігур довелося наздоганяти. У 2019-му вона виграла юніорський Вімблдон, але у дорослій кар'єрі не все виходило. Головною причиною було те, що Снігур грає не зовсім у той теніс, який приносить успіхи у нинішніх реаліях. Даша розігрує на корті шахову партію, але найчастіше їй не вистачає переваги, здобутої за рахунок своєї подачі. У цьому компоненті проблеми поки що не вирішені, хоча деякі зрушення й спостерігаються.
Рейтинг Снігур на початку року дозволяв їй грати на рівні 25-тисячників ITF, великі турніри потрібно було починати з кваліфікації. Відбір на Aus Open пройдений не був, але на невеликих змаганнях ITF багато що виходило. Були півфінал та чвертьфінал в ОАЕ, а також титул у Франції. На улюбленій траві українка подолала кваліфікацію у Ноттінгемі, де дійшла до другого кола основи. На жаль, у відборі Вімблдону не вдалося виграти жодного матчу. Беатріс Хаддад Майя з Бразилії обіграла Дашу і в Лондоні, і трохи згодом в американському Ландсвіллі на харді. У відборі на US Open ситуація з вибуванням у першому колі кваліфікації мейджору повторилася, цього разу їй завадила Міріам Болквадзе із Грузії.
Восени Снігур повернулася до гри на турнірах ITF, це дало результат. У португальському Сантарені українка дійшла до фіналу 25-тисячника, після чого пограла ще на кількох турнірах, завершивши сезон несподіваною перемогою на 100-тисячнику у Дубаї. Цей титул став найпрестижнішим у дорослій кар'єрі Даші, дозволивши їй дебютувати у топ-150 світового рейтингу. Найголовніше, що на змаганнях в ОАЕ Снігур у більшості матчів здобувала домінуючі перемоги. Чотири сети були виграні під нуль, тричі був рахунок 6:1. І хоча Даша 3 із 5 матчів завершила у трьох сетах, у фінальних партіях вона не віддавала опоненткам більше трьох геймів.
Al Habtoor Tennis Challenge. Дар'я Снігур
Тепер Снігур володіє титулом, рівня якого не мають ні Костюк, ні Лопатецька. Перша вже не знаходить мотивації та фінансової вигоди для поїздки на такі змагання, друга - ніяк не може повернутись на колишній рівень після травми коліна.
Також слід зазначити, що Снігур за часів дорослої кар'єри виграла 4 з 6 матчів проти суперниць з топ-100, три ці перемоги відбулися саме в ОАЕ, ще одна - в Єгипті. Перспективи для входження до топ-100 є, але треба дуже постаратися.
Топ-матч: усі матчі на турнірі у Дубаї
Рейтинг сезону: 7 з 10
Завдання на наступний сезон:
- мінімум - залишитися у топ-150 за підсумками сезону
- максимум - дебют у топ-100
Катаріна ЗАВАЦЬКА
Вік: 21
Рейтинг на початок року: 118
Рейтинг на кінець року: 188 (-70)
Особистий рекорд: 103 (03.02.2020)
Призові у 2021-му: $166,291
Топ-3 турніри за призовими: Ролан Гаррос ($70,803), Australian Open ($23,993), US Open ($20,000),
Матчі: 12-15 (турніри WTA Tour з урахуванням кваліфікації 8-11)
Досягнення сезону: вперше подолала кваліфікацію на турнир Grand Slam
Катаріна останні два сезони намагається якось налагодити своє здоров'я, але з цього нічого не виходить. Організм погано реагує на великі навантаження, через що не вдається змагатися на максимум своїх можливостей. Нещодавно Завацька була на відстані витягнутої руки від дебюту в першій сотні, але тоді він так і не стався. Нині про це можна лише мріяти.
2021-й вийшов трохи кращим, ніж попередній, але великих успіхів теж не було. Починалося все з перемоги над Кларою Таусон у кваліфікації Aus Open та чвертьфіналу на 60-тисячнику в Андрезьє-Бутеоні. Але поразок було більше.
Jimmie48 Photography. Катаріна Завацька
Найкращий виступ вдалося продемонструвати на улюбленому Ролан Гаррос. Катаріна вперше подолала сито кваліфікації на мейджорі, але жереб видав їй у суперниці по першому колу основи гречанку Марію Саккарі. За рахунку 4:4 у першій партії українка мала два приховані сетболи, але далі матч пішов під диктовку суперниці, яка у підсумку лише у півфіналі програла майбутній чемпіонці Барборі Крейчиковій.
До кінця сезону Завацька виграла лише 3 матчі з 10, було зрозуміло, що треба щось міняти. У результаті Катаріна вирішила взяти велику паузу у виступах і зайнятися своїм відновленням. На щастя, правила це дозволяють. Наприкінці року Катаріна зіграла на виставковому турнірі у Франції, але там її вистачило лише на один матч.
Топ-матч: проти Гасанової у фіналі кваліфікації Ролан Гаррос (6:2, 6:1)
Оцінка сезону: 5 з 10
Завдання на наступний сезон: повернутися повністю здоровою