ПОЧТАРЬОВ: «Ми не заробляємо. Багато хто не може жити на цю зарплату»

Український бадмінтоніст – про труднощі свого виду спорту в нашій країні

28-річний український бадмінтоніст Артем Почтарьов висловився про свій невдалий виступ на Олімпійських іграх 2020 у Токіо.

«Причини насправді прості, одні й ті ж. Не буду вигадувати багато усього. Травми, вони далися взнаки. Була операція на домашньому чемпіонаті Європи, де хотіли бачити багатьох провідних спортсменів, у тому числі й мене. Але я знявся та навіть не грав. У Токіо я якось зіграв, але насправді грав не дуже, і відчуваю це.

Соромно так виходити на Олімпійських Іграх, що усі дивляться. Так склалося. Щасливий від того, що вже на Олімпійських іграх: було пророблено неймовірний 5-річний шлях і усіх моїх тренерів, і рідних та близьких, які підтримували. Адже доходило до піку: травми, травми, травми, а потім - питання, чи можу я взагалі відбиратися далі. Але я пообіцяв, що зможу, що Україна буде представлена в моєму розряді і що зможу зробити це двічі. Довів та відібрався.

Причину відкрито говорю: у нас реабілітація на мінусі. Тобто людина тренується, переносить неймовірні навантаження, а реабілітація - нуль. Дякую всім, якісь вітаміни, але реабілітація - нуль. Немає жодного підходу. Хочу, щоб про це кричали вголос. Реабілатація - навіть не знаю, як сказати: у нас виходить поїхати закордон, якось поспарингувати, але ж реабілітуватися ми там не будемо. Ми не заробляємо, багато спортсменів взагалі не можуть жити на цю зарплатню, не кажучи вже про операцію, яку ми зробили. Добре, що є якісь люди, що підтримують, спонсори, що підтримують та допомагають. Але системи немає: людина тренується, але що робити далі, коли травмується - нічого не можна зробити.

Зрозуміло, потрібно до себе адекватно відноситися і давати самооцінку своїм результатам. Розумію, що я не був претендентом на медаль, але показати гідну гру я міг при належній реабілітації. Що казати вже про перших осіб у легкій атлетиці, які поїхали за медаллю. Навіть вони не могли собі забезпечити гідну реабілітацію, що вже казати за інших. Це питання залишатиметься актуальним упродовж наступних років. Дуже хочу, щоб на це звернули увагу, це сильно дається взнаки. Гадаю, я такий не один і у мене далеко не найгірша ситуація. Я хоча б тут присутній та подивитися на все це.

Як не крути, а Олімпійські ігри - це Олімпійські ігри, дай бог, щоб у нас люди відбиралися. Недарма на цій Олімпіаді у нас менше всього спортсменів. Так, карантин та коронавірус, але багато хто був травмований. Тому я вважаю, що це перше, що має бути на увазі. Не тренувальний процес, а реабілітація. Щоб спортсмен знав, що коли він травмувався, то йому допоможуть. А не так, як зараз: травмувався - sorry (вибач). У когось є гроші - то одне, а якщо немає, то що, інвалід на все життя? Тому я на цьому акцентую увагу», - сказав Почтарьов.

Денис Шаховець Джерело: Суспільне Спорт
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 25 грудня 2024, 17:28 3

Нельсон не дає британцю шансів

Коментарі