Василь Ломаченко – Масайоші Накатані. Прогноз і анонс на бій
Перший поєдинок українця після поразки Теофімо Лопесу
- 27 червня 2021, 03:20
- |
- 27 червня 2021, 08:01
- 38412
- 25
Василь Ломаченко повертається після поразки Теофімо Лопесу. Суперник Василя - величезний японець Масайоші Накатані, чия єдина поразка в кар'єрі - теж від Теофімо. Від цього поєдинку залежить багато що в кар'єрі українця. Незважаючи на удаваний невисокий рівень опонента.
На думку аналітиків Parimatch, Ломаченко зобов'язаний перемагати. І для продовження кар'єри, і як боксер вищого класу. Коефіцієнт на перемогу українця 1.05, в той час, як на перемогу Накатані дають 8.5.
Василь на піку зобов'язаний бити і Лопеса, і Накатані, і Хейні. Причому, всіх в один вечір. Чи вийшов українець на якийсь черговий пік - незрозуміло. Особливо важливо, наскільки він впорається психологічно.
Адже, якщо по ходу бою Василь порівнюватиме себе з Лопесом - пиши пропало. Тут потрібно просто боксувати і отримувати задоволення від поєдинку, а не займатися порівняннями і думати про те, як потім будеш когось там викликати. Благо, Василь так і збирається робити. Як мінімум, на словах:
«Відповісти Хейні? Ні, зараз мені нема чого сказати. Попереду бій з Накатані - після нього вже буду робити заяви і відповідати на всі претензії», - сказав Василь, коли йому запропонували відповісти на критику батька Девіна.
Прогноз на бій першої українки в UFC, амбасадора Parimatch Марини Мороз:
«Майбутній поєдинок дасть відповідь на питання, чи була поразка Василя Ломаченка в поєдинку з Теофімо Лопесом випадковістю і чи закриті проблеми з травмами, які не дали українцю відпрацювати на всі 100 відсотків в минулому бою. Японець Масайоші Накатані - дуже незручний і складний суперник для всіх легкоатлетів, але цього явно недостатньо, щоб перемогти діамант українського боксу. Думаю, бій триватиме всі 12 раундів, перемога дістанеться Василю Ломаченку суддівським рішенням», - сказала Марина Мороз.
Масайоші вище на дванадцять сантиметрів. Розмах рук більше на чотирнадцять сантиметрів. Жахлива різниця, з якою потрібно якось працювати. Якщо що, Теофімо був вище на три сантиметри, а розмах рук більше на вісім.
Чи зможе японець підтримувати темп Лопеса в плані жорстких зустрічних і постійного тиску? У теорії - так, але важливо враховувати, що Теофімо так працював через пасивність Ломи, а не навпаки. Візьми Василь свій звичайний темп з третього-четвертого раунду, американець просто не встигав би за ним. З іншого боку, розмах рук у японця відчутно більше.
Це все до того, що японець є реально небезпечним. Не варто казати потім, якщо Василь його розчавить, що розібрався з ноунеймом. Але і не варто переоцінювати. Все ж Накатані - трохи обмежений спортсмен. Розмашистий, губиться під технічністю суперника. Вердехо розбивав здорованя, поки не наткнувся на удари.
Якщо Василь не дасть по собі влучати так само безглуздо - виграє без проблем і, швидше за все, достроково. Просто тому що Ломаченко - величина, незважаючи на минулу поразку і його рівень в небесах.
Залишається тільки це довести. Не нам або Лопесу. А собі. Щоб повірити і повернутися на переможну стежку.
Ломаченко все ще живе думками про Теофімо. Це може перешкодити
Зазвичай психологічно стійкого Василя Ломаченка явно вибила з колії друга поразка в кар'єрі. Якщо в першому поєдинку до опонента було дійсно багато питань через порушення правил, зайву вагу і все інше, то тут таких розмов явно менше.
Обидві поразки українця відбулися у важливих поєдинках. Перший раз Лома програв, перебуваючи за крок від становлення чемпіоном світу в рекордні для історії боксу терміни. Другий раз - за крок від статусу абсолютного чемпіона світу. Тиск у другому випадку був незрівнянно вищим. У поєдинку з Салідо було ясно, що боксує дуже талановитий, але недостатньо досвідчений боксер. У поєдинку з Теофімо такі відмовки не працювали.
Крім цього, Ломаченко, на думку букмекерів, мав набагато більше шансів на перемогу, а всі навколо, навіть хейтери, що утворилися навколо українця за ці роки, твердили, що такий бій - прогулянка для Ломаченка. Все-таки, крім Коммі, в рекорді Теофімо велика частина ноунеймів або явних середняків. Як підсумок - повне невиправдання очікувань фанатів під час і після поєдинку.
Василь досі твердить, що перемога за ним, що максимум, що повинен був отримати Лопес - це нічия, посилаючись на думку Андре Ворда і ще одного-двох експертів, а також маревний рахунок одного з суддів, який побачив аномальне домінування Теофімо. Василь програв психологічно і фізично. Вийшов на бій з травмою, боячися зриву, при цьому фактично будучи головним у переговорному процесі. Фіаско по всіх фронтах і заслужена поразка.
Поєдинок з Накатані - спроба все ще щось довести Лопесу і всім навколо. Адже Масайоші теж боксував із Теофімо і теж програв. Якраз перед Василем Лопес зустрівся з величезним японцем. Було важко пристосуватися до довгих рук і незручного стилю суперника. Але Лопес зміг. Не найяскравіший і найвиразніший поєдинок нинішнього абсолютного чемпіона, але перемога є перемога.
Теофімо, в принципі, не просто боксує з такими суперниками. Навіть перемагаючи, він не робить це настільки ж яскраво, як з опонентами рівними або меншими, ніж він, за габаритами. Але це ні про що не говорить. Ні про те, що він краще або гірше за Лому в цілому. Ні про те, що Василь повинен чи не повинен легко перемагати японця. Занадто різні українець і американець, щоб щось тут порівнювати.
Василь кілька разів обмовився про те, що його завдання - показати кращий бокс у рингу з японцем, ніж це зробив Теофімо, щоб потім мати можливість запитувати з американця. І, можливо, через це вимагати реванш. Тактика і правильна, і ні. Показати кращий бокс - звичайно, логічно і правильно. Але намагатися добитися реваншу через японця - дивно. Можна було б краще пробувати зробити це, побивши Хейні або Джервонту. Але не Масайоші Накатані.
Яким би непоганим не був японець, це не той рівень впізнаваності і грошових перспектив, до якого прагне Лопес. Арум каже, що, якщо Лома і Лопес переможуть у наступних боях, то їхній реванш можна пробувати продавати, але знову ж таки не через Василя. Бій продасть Лопес через брак інших варіантів. Все-таки Джош Тейлор - відмінний виклик і бій двох абсолютів, але не найбільш грошова історія, враховуючи, наскільки його поєдинок із Хосе Раміресом був провальним у плані розкрутки і медійності.
Щоб домагатися реваншу, мало бити японця. Потрібно громити Хейні, вриватися в топ, розбираючи молодь і шуміти в ЗМІ і медіа-просторі. Василь вміє робити цікаві і гучні заяви. Навіть робити це весело. Але чомусь не користується своїми навичками або робить це дуже рідко.
У підсумку ми маємо бій з незручним, важким і не найвигіднішим японцем, а не поєдинок з тим же Хейні, який був близьким і який втік до Лінареса. Перемога над Накатані дасть розуміння того, чи готовий Ломаченко до великих хлопців фізично і психологічно. Друге навіть важливіше. Чи може він ще й чого може чекати попереду. Але в разі мінімального фіаско: невпевненої перемоги, нокдауну або ще гірше, поразки - відкине Василя туди, де його ніхто не буде чекати. Кудись до Гільєрмо Рігондо, який завжди був небезпечним і з яким ніхто не хотів битися через фінансову невигідність і можливість отримати.
Поєдинок Василь Ломаченко - Масайоші Накатані відбудеться в ніч із суботи на неділю, 27 червня, в Лас-Вегасі. Орієнтовний початок бою - 04:00 за київським часом.