ТОП-5 препаратів і їх вплив на схуднення організму
Види препаратів для схуднення
- 14 квітня 2021, 14:45
- |
- 14 квітня 2021, 15:16
- 2053
- 5
Ліки твої в тобі самому, але ти цього не відчуваєш, а хвороба твоя через тебе ж самого, але ти цього не бачиш ... Алі ібн Абу Таліб
До чого може вдатися людина, щоб схуднути?
Найчастіше це привабливий рекламний слоган біологічно активних добавок (БАДів), який вселяє довіру своїм нібито екологічним складом і цілющими властивостями.
Грамотний маркетинговий хід - і не важливо, наскільки дорого вам обійдеться баночка "диво-пігулок".
Питання в іншому: чи буде такий ефект, як обіцяє виробник і ціна? Не буде. Тут швидше спрацює ефект плацебо, ніж його властивості.
БАДи - це продукти харчового коригування. Вони постачають в організм ті мікроелементи, які необхідні і які звичайне харчування в достатній кількості забезпечити не в змозі.
Вибираючи БАДи для схуднення, переконайтеся, що вони не є "пустушкою" і відповідають своєму призначенню, не містять шкідливих речовин, або проконсультуйтеся зі своїм дієтологом (може, вони вам і зовсім не потрібні).
У статті ми розглянемо 5 видів препаратів для схуднення; розберемо плюси і мінуси БАДів; проаналізуємо дію препаратів для схуднення і чи варто замінити харчовою добавкою свій основний раціон.
Види препаратів для схуднення
Переїдання, наряду з голодуванням, надлишок неправильних жирів і вуглеводів, малорухливий спосіб життя, стреси, хронічні захворювання та багато іншого - все це входить в список причин, через які люди набирають зайву вагу.
Для того, щоб досягти балансу в своєму тілі, люди схильні до вибору "що простіше". Дієта або фізичне тренування? Правильне харчування або біологічні харчові добавки? Безумовно, людина вибере ту сторону, де зайвий раз не доводиться прикладати зусилля. Однак, в своєму виборі ви собі не зможете гарантувати безпеку, якість і ефект.
Фармакологія багата препаратами, які в один голос твердять про 100% вирішення вашої проблеми.
Будучи у відповіді за своє здоров'я, перед прийомом будь-яких БАДів, потрібно проконсультуватися з фахівцем в галузі дієтології та нутриціології.
Найпоширеніші види харчових препаратів:
1. Блокатори калорій
Яку їжу ви б не з'їли, з цим засобом зменшується калорійність порції до 40%, особливо якщо мова йде про складні вуглеводи.
2. Регулятори апетиту
Ці препарати притуплюють апетит. З їхньою допомогою ви можете контролювати споживані калорії.
3. Замінники їжі
Такий вид харчової добавки багатий білком, малокалорійний, тому за рахунок відсутності в ньому жирів, людина може скинути пару кілограмів.
4. Регулятори всмоктування жирів
Це "швидка таблетка схуднення". Вона має властивість "розбухати" в шлунку і дарує відчуття насичення. За рахунок цього ви вживає менше їжі за один прийом.
5. Активатори метаболізму
Вони прискорюють обмін речовин і в прискореному темпі розщеплюють жири.
Які дії таблетки для схуднення надають на організм?
Тривалий прийом препарату для схуднення може дати зворотний ефект.
Безконтрольне поїдання препаратів для схуднення, виводячи з організму не жир, а зайву рідину, може створити ілюзію зниження ваги. Насправді, ви позбавляєте свій організм потрібних вітамінів.
Захоплення БАДами підвищує ризик порушень роботи серця, слабкості, погіршує стан шкіри. У разі, коли препарат підібраний індивідуально під вас, має сенс говорити про позитивну динаміку процесу схуднення.
Для цього Вам необхідно здати відповідні аналізи, за якими дипломований фахівець (дієтолог) визначить кількість відсутніх мікроелементів і призначить БАД. Конкретне дозування з дотриманням схеми прийому, повинне включати регулярний лікарський контроль.
Плюси і мінуси таблеток для схуднення
Плюси відображають ефективний результат з розрахунку виробників
1. Ефект за короткий термін
2. Виступають заповнюючим запасом відсутніх елементів
3. Різноманітність форм випуску (таблетки, льодяники, чай, мікстура, гранули, капсули, порошки, коктейлі)
4. Враховують смакові переваги
Мінуси
1. Короткий період ефективності.
Тривалий прийом препарату без належного контролю з боку фахівця, викликає звикання до елементів, які містяться в ньому.
2. Дисфункція травлення.
Розлад шлунково-кишкового тракту не змусить довго чекати при необдуманому виборі БАДів і їх якості.
3. Розлади з боку центральної нервової системи.
Підвищена тривожність і нервова збудливість.
4. Залежність.
Деякі препарати для схуднення містять наркотичні речовини
5. Повний живіт- не ситий живіт.
Низькочастотний препарат, багатий білком, лише створює відчуття ситості. Насправді, почуття голоду вас не покидає, ви весь час будете думати про те, що б ще з'їсти. В цей час, ваш організм, не отримавши достатню кількість калорій для вироблення енергії, знизить свою працездатність. Зрештою вага повернеться на круги своя.
6. Зворотний ефект харчового концентрату.
Вживаючи деякі препарати разом з їжею, можна отримати прибавку у вазі. Тому при комплексному вживанні необхідно враховувати рекомендації вашого дієтолога.
7. Побічні ефекти.
Підвищується артеріальний тиск, частішає серцебиття, аритмія і тд.
Абсолютно нешкідливих препаратів немає. У кожного з них є свої побічні ефекти і протипоказання, які необхідно враховувати відповідно до свого анамнезу.
Ефективність таких препаратів кожен раз вас будуть переконувати своїми дослідженнями, наявністю сертифікатів, перевірками з екологічності та безпеки.
Однак, потрібно пам'ятати, чого тільки не напише виробник, щоб обдурити споживача, особливо, коли значиться в тексті "відпускається без рецепта".
Максимальний ефект можна отримати, поєднуючи лише здорове харчування і помірні фізичні навантаження. Такий простий підхід до свого здоров'я і буде говорити про якісний результаті "без ГМО"
Чи варто замінювати правильне харчування таблетками для схуднення?
Ніщо не замінить правильний раціон, а його ефективність безпосередньо залежить від того, що ви будете робити ще крім повноцінного прийому їжі.
Харчуючись просто БАДами для схуднення, результати не будуть видні, як би ви не старалися. Вони не зможуть замінити або компенсувати ті вітаміни і мінерали, які надходять в ваш організм разом з їжею.
Не посперечаєшся, з біодобавками набагато простіше, але позбавляючи себе звичайної їжі, ми втрачаємо природний набір поживних речовин і гастрономічне задоволення від їжі.
Хіба така мета виправдовує засоби? Вирішувати вам.
БАДи лише частково заміщають прийом їжі, а ще варто врахувати, що не кожному підійде. Безрозсудне вживання цих препаратів з тією ж швидкістю вам поверне втрачені кілограми.
Без правильного харчування всі спроби зберегти досягнутий результат будуть приречені на провал!
Основна причина - дефіцит необхідних мікроелементів внаслідок убогого раціону і заміна в раціоні натуральних продуктів "штучними".
У будь-яких харчових добавках, якими б вони не були біологічними, використовуються синтетичні вітаміни, які складно віднести до натуральних.
Так що, віддавайте перевагу природним джерелам вітамінів:
- овочі фрукти
- крупи
- м'ясо
- молочні продукти
Висновки
Незалежно, якого ви віку і статі, покладатися тільки на чудодійні БАДи не варто.
Наскільки реально знизити вагу за допомогою сучасних таблеток для схуднення, це питання індивідуальне.
Правильне рішення на шляху до схуднення - це налагоджене травлення і система харчування. З цим завданням диво-препарати не впораються.
БАДи не завжди можуть бути основною терапією проблеми. У деяких людей є в наявності якісь хронічні захворювання, і підібраний самостійно БАД не зможе стати остаточним рішенням, а лише нераціональним і небезпечним підходом.
Все залежить від конкретного випадку.
Якщо у вас зайва вага через проблеми з кишечником, то, в першу чергу, потрібно відновлювати обмін речовин. І тут БАДи зовсім ні до чого.
Підходьте до зайвої ваги з розумом.
Автор статті
Михалик Марина