Реакція УАФ на суддівський скандал: клуби не будуть впливати на арбітрів

Лучано Лучі та Олег Протасов впевнені, що ситуація контрольована

За підсумками скандалу з матчем «Олімпік» - «Шахтар», де був скасований гол господарів, що викликало бурхливу реакцію президента «Олімпіка» Владислава Гельзіна, в УАФ заявили, що представники УПЛ не можуть впливати на роботу суддів.

Ситуацію прокоментували Глава комітету суддів Лучано Лучі та віце-президент УАФ Олег Протасов.

Лучано Лучі нагадав, що діяльність арбітрів за жодних обставин не може підлягати впливу та контролю з боку ліг, інших об'єднань клубів чи будь-яких державних органів. Те саме стосується призначень арбітрів - вони здійснюються виключно комітетом арбітрів, і на цей процес не можуть впливати представники жодних інших структур.

Також голова комітету арбітрів підкреслив, що він підзвітний лише найвищим керівним органам УАФ. Клуби не мають жодного юридичного права на керування арбітрами. Невиконання цих вимог може привести до санкцій щодо УАФ і виключення з Конвенції з арбітражу. Подальші порушення можуть узагалі призвести до виключення УАФ і її представників зі змагань під егідою УЄФА та ФІФА.

Крім того, Лучано Лучі розповів, що ретельний аналіз арбітражу проводиться щодо всіх матчів УПЛ та ПФЛ, а також матчів чемпіонатів U-21 та U-19. На основі цього аналізу робляться висновки щодо якості арбітражу. Але як і жодна інша асоціація - член УЄФА, УАФ не оприлюднює оцінки за якість арбітражу. Ця інформація є виключно службовою, і вона використовується в роботі комітету арбітрів під час призначення на наступні матчі.

Перший віце-президент УАФ Олег Протасов також висловив учасникам засідання свою думку щодо ситуації з арбітражем у матчах українських професіональних команд:

«У футболі тема арбітражу дуже часто викликає суперечливі емоції. Україна не є виключенням. Але неприпустимо, коли під час оцінки роботи арбітрів емоції починають виходити на перший план.

Так, використання системи VAR змінило підходи до оцінки ігрових ситуацій, й усім нам - гравцям, тренерам, функціонерам, уболівальникам - потрібно до цього звикнути. Але без цієї технології наш футбол, наші рефері, наші клуби не матимуть жодних перспектив на міжнародній арені. Можливо, потрібно більш детально розповідати представникам клубів про зміни та доповнення до правил, трактування тих чи інших ситуацій. Таке навчання проводять з арбітрами, але, схоже, потрібно робити це і з представниками клубів. У тому числі - із футболістами та тренерами.

Але в будь-якому випадку потрібно контролювати свої емоції. Я сам був гравцем, тренером, зараз працюю функціонером. Для мене, як і для будь-якого представника футболу, є неприпустимим, коли президент клубу з погрозами вривається в суддівську в перерві, після матчу, а потім коментує дії арбітрів нецензурними виразами, і ці слова чує вся країна, зокрема, діти та підлітки, що дивляться футбол.

Як відомо, комітет з етики та чесної гри уже розпочав перевірку щодо висловлювань президента ФК «Олімпік». Уже завтра КДК УАФ буде розглядати порушення, які зафіксовані в рапортах офіційних осіб матчу «Олімпік» - «Шахтар».

Тому особисто я - за цивілізоване, згідно з регламентними нормами, вирішення будь-яких проблем, які виникають у нашому футболі. Будинок футболу завжди відкритий для представників будь-якого футбольного клубу, і заборонених тем для обговорення в нас не існує».

Іван Зінченко Джерело: Українська асоціація футболу (УАФ)
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Футбол | 22 листопада 2024, 06:01 0

Поєдинок відбудеться 22 жовтня о 21:30 за Києвом

Коментарі