Футбольний біатлон: переможні покер, хет-трик і дублі норвежців
Денис Шаховець виділяє найцікавіші події четвертого етапу Кубка світу
- 21 грудня 2020, 09:30
- |
- 21 грудня 2020, 12:10
- 5995
- 0
З 17 по 20 грудня в австрійському Хохфільцені пройшов четвертий етап Кубка світу, яким завершився перший триместр передолімпійського сезону-2020/21. Минулий етап був багатим на події, з найцікавішими з яких можна ознайомитися в нашому традиційному огляді.
Покер етапу
У четвер відкривав програму четвертого етапу Кубка світу чоловічий спринт. У ньому не було рівних норвежцям, які зайняли відразу чотири перших місця. Стурла Легрейд став найкращим на всіх контрольних позначках починаючи з першої стрільби і впевнено виграв. Він не тільки бездоганно стріляв, але і виявився трохи швидшим за Йоханнеса Дале, якому підкорилося срібло.
А Йоханнес Бьо після двох промахів на лежці зумів зібратися і завоювати бронзу. Ще один норвежець Ветле Крістіансен з одним колом штрафу в пасиві зайняв четверте місце. А ось Тар'єй Бьо і Александер Андерсен не потрапили в топ-10. Втім, місць на п'єдесталі пошани все одно не залишалося.
Цікаво, що цю гонку не можна назвати найкращою в історії для Норвегії. У 2009 році норвежці зробили покер на чемпіонаті світу в Пхьончангу. Однак на головному старті сезону в одній гонці можуть виступати не шість біатлоністів з однієї країни, а всього лише чотири. Тоді всіх здивували Уле-Айнар Бьорндален, Ларс Бергер, Халвард Ханеволд і Александр Ос.
Іменинник етапу
Українець Антон Дудченко біг спринт в свій 24-й день народження. Можливо, цей факт надав йому впевненості в тому, що все повинно скластися вдало. І Дудченку вдалося закрити всі 10 мішеней і забігти на 20-е місце, встановивши найкращий результат у своїй кар'єрі на Кубку світу.
Українець етапу
Але краще за всіх виступив Дмитро Підручний. Як і Дудченко, капітан чоловічої збірної України обійшовся без штрафних кіл, але був набагато швидшим на лижні і зумів зайняти місце в квітковій церемонії! Цей результат поки є найкращим для українців і в чоловічих особистих гонках, і в жіночих.
Хет-трик етапу
У відмінній формі підійшли до спринту і норвежки, які підтримали успіх своїх співвітчизників. Тіріл Екгофф, Інгрід Тандреволд і Марте Ройселанд втрьох забігли на п'єдестал пошани. Причому якщо Екгофф з одним промахом досить впевнено випередила Тандреволд, що закрила всі мішені, то Ройселанд лише півсекунди виграла у результату німкені Франціски Пройсс.
Дебют етапу
Для триразової призерки чемпіонатів світу в естафеті Анастасії Меркушиної цей етап став дебютним у сезоні. Якихось видатних результатів в першій гонці від неї мало хто чекав, але навряд чи хтось міг припустити, що виступ 25-річної біатлоністки вийде настільки неоднозначним.
З одного боку, Меркушиній вдалося показати ідеальну роботу на вогневих рубежах: 10 закритих мішеней і відмінна скорострільність. Але чистим ходом вона програла Екгофф більше двох з половиною хвилин, показавши 93-й час на лижні з 106 спортсменок, що стартували. Все це ледве дозволило їй кваліфікуватися до гонки переслідування, посівши 60 місце.
Емоції етапу
Але гірше за всіх виступила Олена Підгрушна. Для капітана жіночої збірної України четвертий етап Кубка світу закінчився вже після першої дисципліни. З одним промахом в пасиві 33-річна спортсменка зайняла 63 місце, за що на неї в соціальних мережах обрушилася хвиля критики і образ з боку вболівальників.
Олена відповіла скріншотом, на якому видно, що спортсменка працювала на надвисокому пульсі.
«Для тих, хто говорить, що ми на курортах і не працюємо на гонках. Халявим, сачкуємо, не працюємо, і, звісно, не викладаємось на повну. Сподіваюся, цю публікацію побачать кардіологи і напишуть свою думку. Будьте усі щасливі і любимі!» - написала Підгрушна.
Дублі етапу
Футбольний біатлон продовжився і у вікенд. У гонках переслідування перемогу здобули тріумфатори спринтів Стурла Легрейд і Тіріл Екгофф. Обидва не закрили по одній мішені і не дозволили переслідувачам обігнати себе. Але зайняти весь подіум в персьютах норвежцям не вдалося. У чоловіків на друге місце забіг француз Емільєн Жаклен.
Стабільність етапу
Але стартувати першим і зберегти за собою лідерство, можливо, простіше, ніж застовпити за собою передостаннє місце в заліковій зоні. Саме це вдалося зробити українцю Артему Примі. Він допустив по ходу гонки чотири промахи і фінішував 39-м, як і в спринті.
І це досить непоганий результат, особливо якщо врахувати, що його партнери по команді вилетіли з топ-20. Дмитро Підручний та Антон Дудченко опустилися на 15 місць в фінішному протоколі: Підручний цього разу зайняв 21 місце, а Дудченко дістався до фінішу 35-м. Втім, всі потрапили в очки, що не може не тішити.
Стабільністю відзначилися ще два норвежці. Йоханнес Бьо і Ветле Крістіансен знову опинилися відповідно на третьому і четвертому рядках фінішного протоколу.
Результати чоловічого персьюту
Сестри етапу
А в жіночій гонці переслідування компанію Екгофф на п'єдесталі пошани склали сестри Еберг. Ханна на заключному вогневому рубежі закрила всі мішені і без особливої боротьби фінішувала другою, а ось Ельвірі довелося виграти конкуренцію у більш досвідчених Інгрід Тандреволд і Доротеї Вірер.
Можливо, завоювати бронзову медаль Ельвірі Еберг було б набагато складніше, якби дворазова володарка Великого кришталевого глобуса Вірер не втратила рівновагу на останньому колі. Але все ж у функціональному плані італійка поки виглядає не дуже добре, а тому боротися за перемогу в загальному заліку в цьому сезоні їй буде надзвичайно складно.
Пропуск етапу
34-річна Валентина Семеренко другий тиждень поспіль знімається з гонки переслідування. У спринті вона з одним промахом в пасиві зайняла лише 57 місце, а тому розраховувати на високий результат у персьюті не могла. Можливо, у Валі були б шанси пробитися в топ-40 і заробити очки в загальний залік, але, ймовірно, настільки титуловану спортсменку така перспектива не дуже мотивувала, а тому було прийнято рішення знятися з гонки.
Цікаво, що Валя Семеренко стала єдиною, хто не стартував зі 120 біатлоністів, що відібралися в гонку переслідування (і в чоловічій, і в жіночій гонці). Заради справедливості потрібно відзначити, що білоруска Ірина Кривко стартувала, але до фінішу так і не дісталася. До речі, як і Валя в першому персьюті сезону...
Фініш етапу
У чоловічому мас-старті Україну представляв лише капітан нашої збірної Дмитро Підручний, який кваліфікувався як кращий на етапі серед тих, хто не входить у топ-25 загального заліку Кубка світу. Але через чотири промахи з положення стоячи він фінішував лише 24-м.
На фінішному колі за перемогу боролися німець Арнд Пайффер і швидкісний швед Мартін Понсілуома. Більш досвідчений Пайффер до самого фінішного спурту працював за суперником, а на повороті перед фінішем обійшов шведа і фінішував першим. Для Пайффера це перша перемога в сезоні, а Понсілуома вперше в кар'єрі посів друге місце.
Замкнув трійку призерів норвежець Тар'єю Бе, який з одним промахом в пасиві випередив на останньому колі німця Бенедикта Долля і француза Емільєна Жаклена. Останній, до речі, не встояв на ногах приблизно за 200 метрів до фінішу.
А лідер загального заліку Кубка світу Йоханнес Бе зайняв лише сьоме місце, для нього це найгірший виступ в нинішньому сезоні.
Результати чоловічого мас-старту
Біатлоністка етапу
Норвежка Тіріл Екгофф непогано провела і мас-старт, яким завершилася програма четвертого етапу Кубка світу. Але її співвітчизниця Марте Ройселанд підтвердила свій клас і довела, що не випадково в цьому році стала п'ятиразовою чемпіонкою світу, в тому числі в цій дисципліні.
Ройселанд здобула перемогу, а Екгофф на фінішному колі не залишила шансів Доротеї Вірер, тому італійці довелося задовольнятися бронзою. А Дар'я Блашко, яка стала єдиною представницею України, встановила особистий рекорд у цій дисципліні - 23 місце.
Результати жіночого мас-старту
Екгофф, безсумнівно, стала найкращою біатлоністкою тижня. У трьох гонках вона набрала 174 очки і піднялася на третє місце в загальному заліку Кубка світу. До першого рядка, на якому Ройселанд, 69 балів, і відіграти їх Тіріл спробує вже в наступному році. 7-го січня п'ятий етап Кубка світу стартує жіночим спринтом в німецькому Обергофі.
Біатлонний сезон-2020/21: розклад, анонси, трансляції, результати