Нова Домрачева, українки недорахувалися 6000 євро, емоції Підручного і Дале

Денис Шаховець виділяє найцікавіші події третього етапу Кубка світу

Ось і підійшов до кінця третій етап Кубка світу передолімпійського сезону 2020/21. Спортсмени здійснили переліт з фінського Контіолахті до австрійського Хохфільцену, де наступного тижня відбудеться ще один етап, яким і буде завершений перший біатлонний триместр.

А минулого тижня з п'ятниці по неділю в Хохфільцені були проведені три дисципліни: спринти, гонки переслідування та естафети. З найцікавішими подіями стартів, що завершилися пропонуємо ознайомитися в нашому традиційному огляді.

Сенсації етапу

Відкривали етап спринтерські гонки у чоловіків і жінок у четвер. Спочатку білоруска Дінара Алімбекова вперше в кар'єрі зуміла забігти на п'єдестал пошани, причому відразу на першу сходинку. У Контіолахті вона за підсумками всіх чотирьох особистих гонок була в топ-8, тому медаль, як каже сама спортсменка, була питанням часу. Але навряд чи хтось всерйоз розглядав її як претендентку на перемогу.

На перших двох колах Алімбекова показала відмінну швидкість, що не завадило їй безпомилково відпрацювати на стрільбі. А ось останнє коло Дінара провалила, але топові біатлоністки допускали промахи і не зуміли поліпшити час білоруски. Другою стала норвежка Тіріл Екгофф, яка не закрила одну мішень на лежці, а німкеня Франциска Пройсс пробігла коло штрафу після стійки і замкнула топ-3.

Можливо, Алімбековій вдасться стати для Білорусі новою Домрачевою?

Результати жіночого спринту

Чоловічий спринт вийшов дуже захоплюючим. Рідко коли можна побачити боротьбу не тільки за місця в десятці найсильніших, але й за перемогу в момент, коли на дистанції залишається тільки остання стартова група. Вся справа в тому, що норвезькі сервісмени вирішили ризикнути і поставити своїх біатлоністів в кінець стартового листа.

І не прогадали! Таке враження, що траса, як не дивно, залишалася навіть в кращому стані, ніж була на початку гонки. А крім цього норвежці мали хороший бонус: вони знали результати своїх конкурентів і все було в їхніх руках і ногах. Звичайно, важливо було ще в потрібний момент взяти нерви в кулак і обійтися без помилок на стрільбі, що вдалося зробити Йоханнесу, але не Бьо, а Дале! 23-річний біатлоніст в минулому сезоні частенько опинявся поруч з трійкою найсильніших, але забігти в неї до цього моменту не вдавалося. Коли він усвідомив, що став переможцем, то не зміг стримати сліз.

А ось Йоханнес Бьо виявився не таким страшним, як про нього розповідають. Після промаху на стрільбі стоячи він випав з боротьби як за перемогу, так і за будь-який з комплектів медалей. Виявилися швидшими за нього французи Кантен Фійон Майє і Фаб'єн Клод. Для першого це було дебютне потрапляння до трійки найсильніших в цьому сезоні, а другий вже фінішував другим у гонці переслідування в Контіолахті. Вже очевидно, що в цьому сезоні Бьо-молодшому не вдасться здобувати перемоги одну за одною.

Емоції етапу

Українські вболівальники в чоловічій гонці з двома вогневими рубежами очікували хороших виступів у першу чергу від лідерів, Дмитра Підручного і Артема Прими. Останній з одним промахом в пасиві замкнув тридцятку кращих спринтерів, а ось капітан при аналогічній влучності не кваліфікувався навіть до гонки переслідування, посівши 74 місце.

Для чемпіона світу-2019 в персьюті цей виступ став найгіршим за останні три роки. Тому не дивно, що після фінішу він перебував, м'яко кажучи, не в доброму гуморі.

«Чому я так біжу? Всі питання до тренера, він нас готував, а не я. Я старанно виконував всі завдання, тому як нас підготували, так і біжимо», - сказав після фінішу Підручний в коментарі для XSport.

Трохи охолонувши, Дмитро зрозумів, що наговорив зайвого і вибачився перед наставником і уболівальниками в інтерв'ю «Українському біатлону»: «Перш за все, хочу сказати, що після фінішу я дав інтерв'ю, в якому був занадто емоційним. Я не мав рації, однозначно. Тому хочу вибачитися перед Юраєм Санітрою, перед командою, звинуватив тренера в усіх моїх невдачах».

Результати чоловічого спринту

Реабілітація етапу

На жіночу естафету найбільш мотивованими вийшли норвежки, оскільки хотіли реабілітуватися за провал тижневої давнини, коли вони, будучи фаворитками, посіли скромне восьме місце. Тренерський штаб збірної Норвегії виставив ту ж естафетну четвірку, з різницею лише в тому, що Інгрід Тандреволд і Тіріл Екгофф помінялися етапами: цього разу другий етап бігла Тіріл, а Інгрід виступила на третьому. В результаті навіть з колом штрафу норвежки упевнено дісталися до фінішу першими.

Вдруге поспіль срібні медалі завоювали француженки. На відміну від норвежок, вони обійшлися без штрафних кіл, хоча кілька разів були на межі. В цілому Анаїс Бескон і компанія використали аж 16 запасних патронів, що і завадило їм поборотися за перемогу. Але фінішний спурт в цій гонці був, навіть два! Спочатку молода шведка Ельвіра Еберг на останніх метрах дистанції виявилася швидшою за німецьку екс-лижницю Деніз Херрманн, а потім австрійка Ліза Тереза ​​Хаузер вигризла шосте місце у капітана збірної України Олени Підгрушної.

Причому Підгрушній надали відпочинок перед естафетою, спринт вона не бігла, тому всі очікували, що 33-річна біатлоністка буде в хорошій готовності. Та й на останньому колі всі звикли бачити, як Олена включає «турбо-режим» і обходить суперниць одну за одною, особливо рівня австрійок. Але все ж цього разу щось пішло не так. Напевно, вся наша жіноча команда засмутилася, адже за шосте місце дають 6000 євро призових від IBU, а за сьоме - ані цента.

Влучність етапу

Збірна Італії поки перебуває в досить слабкій функціональній готовності і не може змагатися зі скандинавками на лижні. Але зате в стрільбі італійки можуть дати фору всім! Ліза Віттоцці, Ірене Лардшнайдер, Доротея Вірер і Федеріка Санфіліппо на чотирьох використали всього три запасних патрони, ставши найкращими снайперками ​​гонки. Але п'яте підсумкове місце - явно не той результат, до якого прагнуть Доро і компанія.

Результати жіночої естафети

Дубль етапу

У чоловічій гонці переслідування переможним дублем вдалося вистрілити збірній Франції. Кантен Фійон Майє і Емільєн Жаклен закрили всі мішені при гідних швидкісних показниках, а тому залишили всім іншим лише бронзову медаль в якості втішного призу.

Кантен фінішував першим, оскільки стартував майже на півхвилини раніше. Але Емільєн повинен бути радий і сріблу, адже в цьому сезоні так високо він ще не забігав. А переможець спринту Йоханнес Дале з двома неточними пострілами в пасиві на гордій самоті дістався до фінішу третім, залишивши за спиною свого тезку Бьо. Головний «Рудий» знову опинився четвертим в підсумковому протоколі.

Провал етапу

За підсумками спринту в чоловічий персьют кваліфікувалися тільки Артем Прима і Антон Дудченко. Примі не вдалося втриматися в заліковій зоні, сім кіл штрафу відкинули його за межі топ-40. А ось Дудченку вдалося поліпшити стартову позицію, але перших в сезоні очок це йому все одно не принесло.

Втім, є й невеликий позитив: Артем не так вже й погано виглядав ногами, особливо з огляду на те, що боротися за фактом не було за що. Антон же порадував стрільбою, перші промахи в гонці він допустив з позиції стоячи. Очевидно, що потрапляння в очки для Дудченка - питання часу, так що чекаємо прогресу.

Результати чоловічого персьюта

Прорив етапу

Ханна Еберг починала третій етап Кубка світу в жовтій майці лідера, але невдалий виступ шведки у спринті не тільки похитнув її амбіції поборотися за Великий кришталевий глобус, а й звів до мінімуму шанси піднятися на п'єдестал пошани в персьюті. Все-таки мало кому вдавалося після старту з 29-ї позиції зробити такий прорив.

Але Еберг-старша була близькою до завоювання бронзової медалі! Чотири нулі на вогневих рубежах дозволили їй на останньому колі помірятися швидкісними показниками з Жюлі Сімон. Але більше сил на фініші залишилося у француженки, а Ханна може себе втішити героїчним проривом на 25 позицій і чималою кількістю очок у тотал.

Біатлоністка етапу

А ось Дінарі Алімбековій ідеальна стрільба в персьюті не допомогла втриматися на першому місці. Частково завадило і падіння на початку гонки. Норвежка Марте Олсбю Ройселанд зуміла без особливих проблем випередити білоруску навіть після двох кіл штрафу. Втім, для Алімбекової друге місце - все одно відмінний результат, адже вона тільки вдруге в кар'єрі потрапила до трійки найсильніших.

Крім того, Дінара, записавши до золота срібло, стала найкращою біатлоністкою етапу, з цим навряд чи хтось готовий посперечатися. Можливо, в Білорусі дочекалися приходу нової Домрачевої?

Ну, а Ройселанд завдяки перемозі, яка стала для неї першою особистою в сезоні, обійшла Ханну Еберг і Алімбекову в загальному заліку Кубка світу і виступить в стартовій гонці наступного етапу в жовтому бібі.

Українка етапу

Дар'я Блашко несподівано швидко стає лідером збірної України. Екс-білоруска радує стабільною стрільбою і непоганою швидкістю на лижні. У спринті Дар'я обійшлася без штрафних кіл зайняла 24 місце, а в гонці переслідування пробігла додаткові 150 метрів після заключного рубежу і фінішувала 18-ю.

Але головне, що Блашко піднялася на 20 місце в загальному заліку і тим самим заслужила право виступити в мас-старті на четвертому етапі Кубка світу. Іншим підопічним Юрая Санітри для кваліфікації в цю дисципліну потрібно буде потрапити у п'ятірку кращих на етапі серед тих, хто не входить до топ-25 тотала.

Також варто відзначити ще одну натуралізовану біатлоністку, Катерину Бех. Вона за підсумками спринту зуміла вперше в кар'єрі потрапити у топ-60 на Кубку світу і отримала право виступити в гонці переслідування. Прорватися в очкову зону їй не вдалося, але 52-е місце все ж краще, ніж 59-е стартове.

Результати жіночого персьюту

Пропуск етапу

34-річна українка Валя Семеренко після 45 місця в спринті могла виступити і в переслідуванні, але все ж не вийшла на старт. Вона стала єдиною біатлоністкою, яка пропустила цю гонку.

А в чоловічому персьюті не стартували відразу два спортсмена. І якщо австрієць Юліан Еберхард потім пробіг естафету, то норвежець Бьонтегор завершив свій виступ на етапі вже після спринту, де зайняв 25 місце.

Але найбільше ця номінація підходить для німця Арнда Пайффера, який був заявлений на спринт, але так і не стартував у жодній гонці в зв'язку з сімейними обставинами.

Нерви етапу

Завершувала програму третього етапу Кубка світу чоловіча естафета. На останній стрільбі перше-друге місця розігрували Норвегія і Швеція, а третє-четверте - Німеччина і Росія. І в той момент біатлоністам було важливо впоратися з нервами, адже кожен промах - це зайвий запасний патрон, приблизно 10 секунд втраченого часу. А якщо після восьми пострілів залишаються незакриті мішені, то за кожну потрібно пробігти по колу штрафу.

Міцнішими нерви виявилися у шведа Себастьяна Самуельссона і німця Філіпа Хорна. Вони обійшлися без додаткових метрів дистанції і більш-менш спокійно добігли до фінішу. А ось Йоханнес Бьо і Олександр Логінов стали антигероями для своїх команд, бо обидва «застрелилися».

В результаті Швеція здобула перемогу, Німеччина забігла на третє місце, а Росія залишилася без медалі. Срібним нагородам норвежці навряд чи раді, враховуючи, що вони були фаворитами. Але все ж головним невдахою гонки став француз Емільєн Жаклен, який на другому етапі настріляв два кола штрафу і тим самим поховав амбіції своєї команди потрапити до трійки найсильніших.

Україну представляли Артем Прима, Руслан Ткаленко, Дмитро Підручний та Антон Дудченко. На чотирьох наші біатлоністи використали всього шість запасних патронів, але ногами програли досить багато і зайняли скромне 13 місце. Реабілітуватися українці зможуть на наступному тижні в особистих гонках, естафет в цьому році вже не буде.

Результати чоловічої естафети

Біатлонний сезон-2020/21: розклад, анонси, трансляції, результати

Денис Шаховець Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Теніс | 03 сiчня 2025, 05:55 14

Ангеліна переграла Кімберлі Біррелл у трьох сетах на змаганнях WTA 500 в Австралії

Коментарі