Сергій СЕМЕНОВ: «Насправді заборони на фтор немає»
Український біатлоніст - про чемпіонат країни
- 22 вересня 2020, 15:33
- |
- 27 вересня 2020, 08:53
- 3180
- 1
Український біатлоніст Сергій Семенов прокоментував свій виступ на літньому чемпіонаті України:
- Як оцінюєш свій виступ? Два промахи і п'яте місце - напевно не те, на що ти розраховував...
- Задоволеним сьогоднішньою гонкою бути не можу. Я не зміг викластися, не знаю, чому. Незібраний якийсь, не вистачає координації. Не зміг викластися на 100%, стрільба не найкраща була.
- Може, переїзд вплинув? Ти останнім часом тренувався в Швейцарії...
- Так, останні півтора місяці там був і приїхав буквально позавчора. Відразу на старт, на підготовку...
- Чому ти приїхав в Україну?
- Пробігти національний чемпіонат, щоб в подальшому приєднатися до національної команди.
- Володимир Михайлович Бринзак говорив, що можуть закрити кордони і збірна тоді не зможе виїхати на змагання. Ти тоді був би одним з небагатьох, хто представляв Україну на Кубку світу.
- Суть у тому, що я до сих пір можу виїхати.
- Чи плануєш після чемпіонату повернутися до Швейцарії?
- В даний момент ми плануємо збір в Німеччині (Рупольдинг - прим.). Якщо все буде в порядку, я приєднаюся до команди. А якщо ні, то буду повертатися до Швейцарії, де потрібно буде пройти 10-денний карантин.
- У тебе намічається весілля з швейцаркою Аітою Гаспарін...
- Намічається поки на літо 2022 року.
- Вона дуже добре додала в минулому сезоні. На чемпіонаті світу показувала високі результати.
- Дуже добре додала. Я сподіваюся, що вона і далі буде так класно виступати. У неї зараз дуже хороші відносини з тренером. Тісно працюють, вона дуже задоволена співпрацею. Йде хороший прогрес, сподіваюся, і я їй трохи допомагаю.
- Які цілі ставиш на наступний сезон?
- Поки важко сказати. Хотілося б повернутися до попередніх кондицій. Але, в першу чергу, хочеться виступати стабільно. Тобто, виходити на старт і знати, що я можу добре пробігти. А не виходити і не знати, що сьогодні чекати від свого організму і від себе. Хочеться бути впевненим в собі, розуміти, на що конкретно здатний кожен день. І далі розвиватися.
- Друге місце в естафеті на етапі Кубка світу в Нове-Мєсто додало впевненості, що можна так само успішно виступити на чемпіонаті світу?
- Той сезон йшов за планом, потрохи вгору і вгору. Але потім в грудні я захворів, 10 днів не тренувався. Це дало спад, збило плани. Я не зумів в хорошій формі вийти на чемпіонат світу. Але потім провів кілька хороших гонок.
- Що думаєш з приводу заборони фтору в біатлоні? Позитивно чи негативно ставишся?
- Якщо чесно, я не впевнений, що все вийде. В даний момент, наскільки я знаю, машина-детектор для перевірки не готова. Спочатку її повинні були представити на початку вересня, потім в кінці. Але це все розтягується. Заборони немає, насправді. Заборона була від Євросоюзу, але його ще продовжили на два роки, а IBU і FIS самі вирішили зробити це раніше. Тобто, наскільки я знаю, заборона йде не на державному рівні, а на федеральному. Це все можуть продовжити ще на рік, поки немає ніяких гарантій. Ніхто не знає, як чистити лижі (від фтору - прим.), як з ними працювати. Кажуть, що вакс-кабіни і вакс-вантажівки доведеться міняти, тому що вони всі просякнуті фтором ...
- Не фтором єдиним, планується також заборона свинцю і перехід на лазерні гвинтівки. Біатлон від цього придбає чи, навпаки, втратить?
- Вважаю, що втратить. Лазерні гвинтівки - це вже занадто.
Денис ШАХОВЕЦЬ з Чернігова