Керуючий партнер WePlay розповів про нову кіберспортивну арену в Києві
Юрій Лазебніков поділився планами студії
- 11 вересня 2020, 22:28
- |
- 11 вересня 2020, 23:32
- 712
- 0
Зовсім скоро нова WePlay Esports Arena Kyiv відчинить свої двері і почне своє мовлення. На сцені почне відбуватися та сама магія, до якої ви звикли на наших трансляціях (помножена в кілька разів). Буде багато кіберспорту і барвистих шоу!
Ми вирішили дізнатися всі подробиці про будівництво арени Віплей, де будуть проходити турніри, її призначення і планах компанії на майбутнє. Хто про це зможе розповісти краще за людину, яка разом з однодумцями стоїть біля штурвалу WePlay з моменту її створення? Юрій Лазебніков - керуючий партнер компанії WePlay Esports. Зірки зійшлися і ми змогли поговорити з ним якраз перед його відльотом в Лос-Анджелес, де, в свою чергу, незабаром запуститься ще одна арена! Вже цікаво? Зараз все розповімо.
WePlay Esports поділилася планами на 2021 і 2022 роки
- Почнемо з питання про нову арену. Як вона буде використовуватися і для чого? В якому напрямку планується розвиток?
- Мова зараз йде про київську арену WePlay Esports Arena Kyiv, але в цілому можна окреслити всю ареноіндустрію WePlay. Почали ми з київської арени, тому що ми компетентні в цьому регіоні і можемо набагато швидше якісь наші думки або ідеї імплементувати в життя.
Задумка арени - дати максимально якісний нон-стоп контент на щотижневій або щоденній основі. З перервами буквально на один-два дні для зміни декорацій і на зміну фокуса під різні дисципліни. Арена - трансформер, вона підходить під більшість кіберспортивних дисциплін: 5 на 5, 1 на 1, немає різниці. Є екрани, місця для посадки команд, гравців, хостів. Все адаптується під кілька мов.
WePlay Esports готує і будує всю свою екосистему для того, щоб охоплювати гравців починаючи від semi-pro рівня і закінчуючи тір-1 командами. З цим пов'язана і велика кількість контенту, який плануємо виробляти. Синергія з турнірною платформою, можливість участі наших зареєстрованих користувачів в турнірах і їх вихід на арену, потрапляння на про-сцену - це одна з головних цілей існування арени.
Крім щоквартальних і щомісячних великих турнірів, на арені будуть постійно проходити матчі, які, можливо, цікаві не настільки широкій аудиторії, але будуть привчати гравців до того, що доступ на про-сцену відкритий, що це - не міф: ось жива арена, ось кваліфікації та турніри. Проходиш і опиняєшся в світлі софітів і в полі зору камер.
- Які регіони хочемо підкорювати і чому?
- Ми вже закінчуємо запуск арени в США, в Лос-Анджелесі. Є невелика специфіка і в трансляціях, і в логістиці, і в дисциплінах, і нам дуже зручно мати розподілену структуру на двох континентах. Крім цього, ми безумовно плануємо в 2021 році запустити арену з великою кількістю посадочних місць в Бразилії, в Сан-Паулу, з огляду на розміри регіону і інтерес людей в Бразилії і Аргентині до кіберспорту.
Для нас цікавим напрямком зараз є будівництво арен в Китаї. Ми співпрацюємо з Китайським культурним фондом за цим напрямком, і потенційним результатом цієї співпраці можуть бути кіберспортивні арени більше ніж на 10 000 посадочних місць, які будуть орієнтовані на материковий Китай і ті дисципліни, які там популярні.
- З'явилася чутка, що WePlay будує арену в Австралії. Наскільки це відповідає дійсності?
- Паралельно з китайськими аренами для нас цікаво присутність на всіх більш-менш населених континентах нашої планети. Зрозуміло, що ми виключаємо з цього Антарктиду поки що. Австралія і Нова Зеландія - це досить віддалений часовий пояс, який, можливо, поступається в населенні, але абсолютно не поступається в якості і платоспроможності цього населення. Як ми розуміємо, кор-аудиторія кіберспорту - це одна з найсолодших, які тільки існують. Тому присутність в Австралії є для нас метою 2021 року.
На цей момент будівництво не ведеться, ми розглядаємо ділянки, ми розглядаємо пропозиції по нерухомості. Я думаю, що проект австралійської або новозеландської арени ми оголосимо в першій половині наступного року. Знову ж таки, було б непогано зрозуміти, як нам дозволять в цьому новому світі літати, виходити і заходити кудись. Але, я думаю, ми в будь-якому випадку адаптуємося до ситуації.
- Арена в Києві буде хостити турніри різного рівня. Нам дуже часто задають питання: «Хлопці, коли WePlay привезе до Києва мажор?» Чи реально на нашій арені провести мажор?
- Ні, ця арена розрахована на 200 глядацьких місць. Ця арена якраз для онлайн-турнірів, вона буде вирішувати завдання поставки щотижневого контенту. Мажор WePlay до Києва, я думаю, обов'язково привезе, і це буде якась із залів, можливо, це буде наш улюблений «дев'ятий павільйон», або якісь інші майданчики в інших містах. Ми розуміємо, що для мажору потрібно як мінімум 2 000 - 3 000 глядацьких місць, і інфраструктура WePlay і технічна база будуть задіяні, в тому числі і з арени. А в плані майданчика ми будемо відштовхуватися швидше від ємності, ніж від бажання провести турнір в своєму улюбленому і затишному місці. Після того як ми провели мінор в Карпатах, я думаю, ми впораємося з будь-майданчиком.
- Ми часто чуємо про арену в Лос-Анджелесі. Як там буде влаштована інфраструктура? Чи планується там створити повноцінний продакшен і офіс?
- Там буде все. Це повноцінний незалежний функціонуючий об'єкт з офісами, продакшеном, гримерками, кімнатами для тренувань, лаунж, сценою. Фактично це такий же точно об'єкт, як той, який ми будуємо в Києві. Він має трохи інший дизайн і специфіку в силу ринку. Він може мати трохи іншу колірну гаму, або інші декорації, але за своєю ідеологією це абсолютно самостійний об'єкт, такий же як на ВДНГ. Він буде в змозі покривати всі потреби північноамериканського ринку. Знову ж таки, якщо будуть мажори, ми будемо шукати майданчики з великою кількістю посадочних місць і вирішувати це питання цілеспрямовано під один івент. Арена в Лос-Анджелесі точно так же заточена під регулярну кількість щотижневих івентів, орієнтованих більше на онлайн-аудиторію, ніж на тисячі людей, які будуть сидіти в залі.