Академія - біль Баварії. Вона випускає дуже мало сильних гравців

Оглядач Sport.ua знайшов найбільшу проблему найсильнішого клубу в історії Німеччини

«Ла Масія» - «Барселона», «Ла Фабрика» - «Реал», академії «Аякса», «Спортинга», «МЮ», «Ліверпуля», «Бенфіки», «Монако»: на них рівняються, їх наводять як приклад всім іншим. Вони щорічно випускають талантів, які виявляються затребуваними якщо не в своїй головній команді, то в інших солідних клубах.

Колись таким могла похвалитися й «Баварія». Але в останні десять років на Зебенер Штрассе все дуже погано. Мюнхенський гранд банально перестав виховувати сильних футболістів. І це дуже серйозна проблема, яка б'є по філософії та самолюбству «рекордмайстера».

Якщо хтось дивився перехідні матчі за право грати в Бундеслізі між «Вердером» і «Хайденхаймом», то в складі представників другого ешелону міг звернути увагу на Нікласа Дорша. Це досить сильний центрхав, навколо якого будувалася вся гра «Хайденхайму». До чого все це? Та до того, що кілька років тому Дорш вважався одним з найсильніших випускників академії «Баварії». Але в 20 років він виявився потрібним лише в середняку Другої Бундесліги.

Але що найбільш сумно - приклад Дорша є ще досить позитивним. Він хоча б грає на професійному рівні та знаходиться на олівці у клубів Бундесліги. Доля переважної більшості кращих випускників академії «Баварії» склалася ще сумніше.

Вдумайтеся тільки: на даний момент в основному складі «Баварії» виступає лише один гравець, який пройшов усі щаблі в академії клубу. Цьому гравцеві вже 30, а звуть його Томас Мюллер. Формально, вихованцем «Баварії» також можна вважати Давида Алабу, але він з'явився в структурі клубу тільки в 17 років.

Якщо глянути на вихованців «Баварії», які успішно виступають в інших клубах, то виділяються лише двоє: Тоні Кроос та Матс Хуммельс. Обом вже за 30. І знову-таки той же Кроос опинився в Мюнхені лише у віці 16 років. Можна ще згадати й Сандро Вагнера, який свого часу навіть пограв за збірну, але все ж назвати його топовим гравцем аж ніяк не можна.

Тому виходить картина, що за 10 останніх років академія «Баварії» не випустила жодного зіркового футболіста.

Для ще більшої наочності наведу кілька прикладів, як склалася кар'єра інших футболістів, які вважалися великими талантами.

Джанлука Гаудіно

У 2014 році, коли в «Баварію» тільки-тільки прийшов Пеп Гвардіола, він побачив великий потенціал в Гаудіно. Іспанець навіть випускав молодого центрхава в основі на матч за Суперкубок Німеччини проти «Боруссії» Д. У тому сезоні Гаудіно зіграв 8 ігор в Бундеслізі, але далі все пішло по спадаючій.

Спочатку була оренда в скромний швейцарський «Санкт- Галлен», а потім продаж в «К'єво», де він зіграв лише 16 хвилин в Серії А. Минулого літа Гаудіно повернувся в Швейцарію, підписавши контракт з місцевим грандом «Янг Бойз». І там нарешті поперло - 4 м'ячі і 7 асистів в 20 матчах. Начебто й непогано, але чекали від нього більшого.

Лукас Шолль

Син того самого легендарного Мехмета Шолля , який був лідером «Баварії» U-17 і U-19 , а Пеп Гвардіола залучав його до зборів з головною командою.

Зараз цьому центральному півзахисникові вже 24 роки, і він знаходиться без клубу. Протягом останніх трьох років він провів в клубі «Вакер Нордхаузен» , який грає в четвертій за силою лізі Австрії. Взимку він перебрався в клуб четвертої ліги Німеччини «Гаршінг» , а з початку цього місяця отримав статус вільного агента.

Той випадок, коли яблуко впало дуже далеко від яблуні та потрапило в компостну яму.

Мілош Пантовіч

34 голи та 27 асистів у 94 матчах на рахунку цього сербського вінгера за дубль Баварії. Дуже солідні цифри. Але на цьому все подвиги Пантовіча закінчуються.

Він лише раз виходив у Бундеслізі, а влітку 2018 року перейшов до «Бохуму». Зараз він є лише гравцем ротації далеко не найсильнішого клубу Другої Бундесліги.

І цей список можна продовжувати дуже довго, але це не має сенсу. Висновок буде таким же.

Звичайно, такий стан справ, м'яко кажучи, не влаштовує керівництво клубу. У «Баварії» звикли, що в її складі завжди є вихованці калібру Філіпа Лама та Баштіана Швайнштайгера , які виростають в легенд. Але замість цього «рекордмайстери» змушені купувати кращих вихованців інших німецьких клубів, щоб кістяк збірної Німеччини все одно складали гравці «Баварії».

Хтось скаже, що зараз у «Баварії» є купа молоді, яку вже підпускали до матчів основи. Але це не зовсім так. Так, є дуже талановитий Джошуа Зіркзеє , але він переїхав до Німеччини в 17 років з «Фейєноорду». Є й вінгер Леон Даяку, який є вихованцем «Штутгарту». Тут швидше треба віддати належне класному скаутському відділу «Баварії», але ніяк не клубній академії.

І це дуже великий біль для «Баварії». Саме тому в 2017 році мюнхенці відкрили нову юнацьку академію вартістю в 70 мільйонів євро. Це величезний тренувальний комплекс площею в 30 гектарів.

Є вже і перші плоди нового кампусу. За підсумками поточного сезону «Баварія» II вперше в історії виграла третю лігу. Грати у Другій Бундеслізі вона не зможе, згідно з регламентом, але все одно це дуже серйозне досягнення. До слова, тренує дубль «рекордмайстерів» 38-річний Себастьян Хенесс - племінник легендарного Улі Хенесса та син колишнього нападаючого клубу Дітера Хенесса.


Твіттер Баварії. Мірослав Клозе

«Баварія» U -19 під керівництвом колишнього захисника збірної Аргентини Мартіна Демікеліса виграла чемпіонат Німеччини в своєму дивізіоні, а команда U -17 в минулому сезоні стала кращою в країні під керівництвом легендарного Мірослава Клозе . Недарма Ханс-Дітер Флік взяв кращого бомбардира в історії чемпіонатів світу своїм асистентом.

Є підстави вважати, що незабаром академія «Баварії» знову буде плодити талантів. Але поки говорити про це дуже рано.

Ілля Квіткін Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Бокс | 24 грудня 2024, 10:26 3

Відомий тренер побачив рівний бій

Коментарі