Найкращі з найкращих. Топ-десять воротарів чемпіонату України всіх часів

У нашому списку - «Батя», «Шуша», майстри відбиття пенальті, майстер забивання пенальті і 2 легенди

Вимушений простій практично у всіх сферах футбольного життя - привід не тільки для зневіри і болісних роздумів про те, що ж буде далі. Це досить непоганий час для того, щоб поговорити про хороше. А хорошого в нашому футболі було багато. Користуючись нагодою, Sport.ua пропонує вашій увазі згадати і розставити за ранжиром і амплуа кращих з кращих, хто виступав (грав або тренував) в чемпіонатах країни.

Перший наш рейтинг - голкіперів. Далі будуть захисники (з дробленням за позиціями), півзахисники (теж з градацією), нападники і тренери. У кожній номінації - по десять кращих представників професії, незважаючи на національну приналежність. Головне для нас - щоб номінанти залишили слід в історії нашого чемпіонату. Чітких критеріїв відбору немає. Та й навряд чи вони в даному випадку доречні. Так що наш рейтинг буде апріорі з нальотом суб'єктивності. Дискусійний, словом. Але ж в цьому теж може бути своя принадність, чи не так?

10. Ігор Шуховцев

Клуби: «Нива» В., СК «Одеса», «Іллічівець», «Арсенал», «Таврія», «Зоря», «Металіст», «Балкани»
Роки кар'єри: 1992 - 2017.

Рослий, потужний, місцями навіть страшний - для суперників - голкіпер. Відмінно грав як на «другому поверсі», так і в рамці. Вважався непоганим майстром з відбиття пенальті. Його «суха» серія в чемпіонатах країни - понад дев'яносто матчів. Практично у всіх колективах, де грав, мав незаперечний авторитет. Не в останню чергу через це і отримав прізвисько «Батя». Як згадував сам Шуховцев, з 18 до 26 років він міг дозволити собі порушення режиму. Але потім «зав'язав» і став завзятим кофеманом.

9. Сергій Долганський

Клуби: «Верес», «Металіст», «Чорноморець», «Ворскла», «Металург» Д
Роки кар'єри: 1992 - 2013.

В його активі - більше сотні поєдинків «на нуль». Засвітився в «Вересі», звідки був запрошений в «Металіст». Перше визнання до цього голкіпера прийшло в «Чорноморці». За одеситів Сергій провів майже 70 матчів, в тому числі і в єврокубках. Але справжньою легендою за мірками вітчизняного футболу Долганський став в Полтаві. Саме в «Ворсклі» пройшли його кращі роки. З цією командою він завоював Кубок України.

8. Микола Медін

Клуб: «Дніпро»
Роки кар'єри: 1992 - 2005.

Цього перспективного воротаря запросив в «Дніпро» особисто Євген Кучеревський. В останньому за ліком чемпіонаті СРСР Медін зі своїми ровесниками з «Дніпром» став чемпіоном серед дублерів. Феєрив Микола і в першій команді «Дніпра». На довгі роки саме він був номером один в цьому клубі. Дніпропетровська воротарська школа завжди була однією з кращих в країні, і Медін був її найяскравішим представником. До речі, він перший з усіх голкіперів «Дніпра» провів сто «сухих» матчів.

7. Юрій Вірт

Клуби: «Скала», «Львів», «Металург» Д, «Шахтар», «Борисфен»
Роки кар'єри: 1992 - 2012.

Вихованець львівського футболу кращі роки своєї кар'єри провів на сході країни, захищаючи кольори двох донецьких клубів - «Металурга» і «Шахтаря». Володіючи невисоким, як для голкіпера, зростом - 182 см, Юрій відрізнявся неймовірною стрибучістю і реакцією. З «гірниками» став володарем Кубка країни і чемпіоном України. Викликався і в збірну України.

6. Віталій Рева

Клуби: «Поліграфтехніка», ЦСКА, «Динамо», «Таврія», «Арсенал», «Оболонь»
Роки кар'єри: 1993 - 2013.

Ще один яскравий представник дніпропетровської воротарської школи. Але, на відміну від Медіна, за першу команду «Дніпра» Рева не провів жодного матчу. Ім'я собі зробив в ЦСКА, звідки отримав запрошення в «Динамо». Відзначався завидною реакцією і не менш показовою витримкою. Міг практично самотужки витягнути складний матч для своєї команди. В його активі - понад 160 ігор без пропущених м'ячів. «Рева - форева»!

5. Дмитро Шутков

Клуб: «Шахтар»
Роки кар'єри: 1992-2008.

Ключова якість цього голкіпера - надійність і відданість. Тренери в «Шахтар» приходили і йшли, а «Шуша» здавався вічним. З «гірниками» Дмитро пережив і лихоліття, і тріумф. Він виступав за донеччан ще в чемпіонаті СРСР, вніс істотний внесок і в перше національне «золото» «Шахтаря», а Кубків України в його особистій колекції чотири. Виступав і за збірну України.

4. Олег Суслов

Клуб: «Чорноморець»
Роки кар'єри: 1991-1997.

До «ери» Шовковського - однозначно кращий голкіпер України. Вихованець луганського футболу, але по-справжньому став знаменитим в Одесі, виступаючи спочатку за СКА, потім за «Чорноморець». Він відрізнявся від голкіперів тих років не тільки відмінною грою на виходах і феноменальною реакцією, але і тим, що іноді виконував одинадцятиметрові удари. Як під час гри, так і в післяматчевих серіях. У розквіті сил вирішив спробувати на смак зарубіжний футбол, але реалізувати повністю свій потенціал з різних причин не зміг.

3. Олександр Горяїнов

Клуб: «Металіст», ЦСКА-Борисфен, ЦСКА, «Кривбас»
Роки кар'єри: 1992-2016

Цей голкіпер за свою довгу і багату на події кар'єру не виграв ні титулу чемпіона країни, ні національного Кубка. Однак своєю яскравою грою Горяїнов заслужив на таке високе місце в нашому рейтингу. Цей голкіпер є уособленням «Металіста» в епоху розквіту харківської команди: такий же нестримний, шалений і феєричний. Горяїнов є автором найдовшої «сухої» воротарської серії в чемпіонатах країни. Помітний слід Олександр залишив і в «Кривбасі».

2. Андрій Пятов

Уже в «Ворсклі» молодого Пятова відрізняли не по роках розвинені холоднокровність, спокій, вміння «працювати» з захисниками і приголомшлива реакція. На початку 2000-х було зрозуміло, що з цього хлопця буде толк. І що він у Полтаві довго не затримається. Так і сталося.

У 2007-му Пятов перейшов в «Шахтар», і з тих пір є основним голкіпером «гірників». З цією командою він виграв все, що тільки можна в нашому футболі. А ще й Кубок УЄФА. Так само Андрій досі є першим номером збірної України, і до гросмейстерської позначки сто матчів за збірну йому рукою подати. Граюча легенда.

1. Олександр Шовковський

Клуб: «Динамо»
Роки кар'єри: 1993 - 2016.

Якщо ідеальні воротарі і існують, так це саме той випадок - Олександр Шовковський. Хоча свої найперші кроки в футболі він робив в якості польового гравця. Дебютувавши в складі «Динамо» в далекому 1994-му, СаШо на довгі роки став незамінним голкіпером і в столичному клубі, і в збірній країни. Немає сенсу згадувати всі його титули, регалії та перемоги - їх настільки багато, що перерахування займе кілька абзаців.

Футбольні вболівальники завжди будуть йому вдячні за «Спарту», ​​«Барселону», збірну Швейцарії, вихід в півфінал Ліги чемпіонів. Саме Шовковський зіграв більше всіх матчів у футболці «Динамо», провів більше всіх поєдинків у чемпіонатах України. У нього знайдеться і пара-трійка справжніх трагедій в кар'єрі - як же без них, - але і вони теж роблять його футбольний шлях привабливим і унікальним. Справжня легенда.

Валерій ВАСИЛЕНКО

Сергій Циба Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Теніс | 02 травня 2024, 07:51 6

Перша ракетка України розповіла про важливість роботи свого благодійного фонду

Коментарі