Федір Черкашин - майбутня українська зірка або звичайний проспект?
Лев Кравців розбирається з потенційною зіркою українського боксу
- 18 березня 2020, 12:15
- |
- 24 березня 2020, 16:18
- 8233
- 1
Федір Черкашин - один з тих українських боксерів, які найбільш швидко розвиваються. Він пройшов шлях від ноунейма до боксера на контракті з Parimatch всього за останній рік. Саме час розібратися, хто це і чому варто стежити за кар'єрою хлопця.
Звідки він з'явився?
Перший свій професійний поєдинок Федір провів у 2015-му році, але бекграунд в єдиноборствах має чималий. З дитинства Черкашин займався тайським боксом, брав участь в турнірах найвищого рівня і навіть виступав у професіоналах.
Незважаючи на те, що хлопцеві всього 24, а на професійному рингу він провів п'ятнадцять поєдинків, його професійний досвід є набагато вищим. Звичайно, тайський бокс - це трохи інше, але спортсмен досвідчений, і його прогрес не повинен викликати ні в кого здивування.
Дебютував у професійному боксі Федір поєдинком у Болгарії, а в Україні бився всього два рази: в 2015 і 2016 роках обидва його суперники здалися протягом бою. Боксує Черкашин під двома прапорами - Польщі та України і з 2018 року виступає тільки в Польщі під керівництвом однієї з місцевих промоутерських компаній. До речі, ця ж компанія займається розвитком кар'єри одного з головних боксерів Польщі, Артура Шпильки.
Чому під двома прапорами і не в Україні?
Пропозицій, за словами самого Федора, з України йому не було. Без любительської кар'єри він був нікому не цікавий, тому довелося шукати виходу в іноземних промоутерських компаніях. Були варіанти в Латвії, але, оскільки він мав можливість отримати карту поляка, вирішив починати повноцінну кар'єру з Польщі.
При цьому, Черкашин - громадянин України. Велику частину часу він, дійсно, живе в Польщі за картою постійного місця проживання, але на рингу представляє, в першу чергу, Україну, про що говорив і сам. Хоча початок кар'єри, яку він намагався розпочати з України, і не задався через проблеми з контрактом.
Федір не виходив у ринг через контракт, який, за його словами, не давав можливості розвиватися. Цей час він витратив на те, щоб перебудуватися з тайського боксу на класичний, підтягнути ті моменти, з якими були проблеми, а тут мама Черкашина знайшла свідоцтво про народження його бабусі, яка народилася в Польщі. Далі пішла підготовка для отримання карти поляка, іспит і переїзд, з якого і почався новий якісний виток у розвитку кар'єри.
Черкашин хотів тренуватися у Федора Лапіна. Писав йому повідомлення в соціальних мережах, хотів дізнатися, як потрапити на тренування. Відгукнувся один з учнів тренера, який дав адресу залу. Українець пояснив ситуацію з контрактом і промоутером і Лапін вирішив його подивитися. Після декількох спарингів тренер побачив потенціал спортсмена і запропонував тому залишитися.
Через три місяці Федір вже вперше вийшов у ринг в Польщі - нокаутував Артема Карасьова. Відразу після поєдинку Анджей Василевський - глава промоутерської компанії «Knockout Promotions» запропонував Черкашину контракт. З 2018 року він, разом з Артуром Шпилькою і Кшиштофом Гловацкі, перебуває на контракті у цій компанії. Вони побачили потенціал в цьому хлопцеві і, схоже, не прогадали.
Черкашин - вкрай продуктивний спортсмен
Українець провів по чотири поєдинки в 2018 і 2019 роках. І в 2018, і в 2019 по три суперники не почули фінального гонгу - Федір домагався нокауту або технічного нокауту. Два рази за два роки перемагав за очками, але теж без особливих шансів одноголосним рішенням суддів. 2020 рік також встиг почати з перемоги - Патрік Менді програвав до цього достроково лише раз, і то серйозному Каллуму Сміту. Українець познайомив його з більш ранньою, ніж планувалося, поразкою ще раз.
Безумовно, говорити про серйозність опонентів поки ще не варто. Вони були або просто міцними середняками, або ветеранами, що давно вийшли в тираж. Перші небезпечні своєю непередбачуваністю, другі - досвідом, але поки ні з ким Федір особливих проблем не відчув. Хоча ті ж Патрік Менді і Касим Оума мають за плечима досить досвіду, а Ніколас Пітт і Весс Каппер - потужності, щоб протистояти багатьом.
Українцю всього двадцять чотири роки. Навіть якщо враховувати, що зараз він виступає у середній ваговій категорії, поспішати нікуди. Ще рік-два можна набиратися досвіду, плавно підвищуючи рівень опозиції, пробуючи боксувати поза звичними залами Польщі та плавно підходити до чемпіонських поєдинків.
Безумовно, конкуренції в середній вазі зараз багато. Сауль Альварес, Геннадій Головкін, Деметріус Ендред, Жермалл Чарло, Рьоте Мурата, Кріс Юбенк-молодший, Сергій Дерев'янченко, Ліам Сміт і багато інших. Але зараз Черкашину важливо думати не про них, а про те, як підійти до поєдинків проти таких суперників у своїй найкращій з можливих форм. Часу на це більш ніж достатньо.
Судячи з темпу, який взяли боксер і його промоутер, вже найближчим часом, звичайно, з урахуванням вірусу і карантину, варто очікувати і нових оголошень поєдинків, і підвищення рівня опозиції. Цього року бачиться ухил ближче до топ-30 будь-якого з рейтингів найсерйозніших боксерських організацій, а наступного - до топ-15.
Федір є вкрай перспективним боксером для середньої вагової категорії. Високий, фізично міцний, який не боїться битися і вміє робити це і жорстко, і грамотно. Говорити про чемпіонські перспективи ще занадто рано, але вже зрозуміло, що на цього українця варто розраховувати, незважаючи на те, що на нього не звертали уваги в Україні і не хотіли пропонувати контракти через відсутність аматорської школи.
Ясна річ, що українська аматорська школа - це ніби гарант якості, але і без неї боксери здатні і дивувати, і показувати високі результати. У найближчі кілька років Черкашин це буде яскраво демонструвати.