Кубок Федерації. Все, що потрібно знати про формат змагань
Sport.ua - про регламент проведення поєдинків за участю збірної України
- 06 лютого 2020, 13:07
- |
- 06 лютого 2020, 16:47
- 6780
- 3
З шостого по дев'яте лютого в Таллінні жіноча збірна України з тенісу в рамках Першої групи Євро-Африканської зони Кубка Федерації буде боротися за вихід до плей-оф, який пройде в середині квітня.
Пропонуємо ознайомитися з форматом змагань, на які українська команда привезла найсильніший склад: Еліна Світоліна, Даяна Ястремська, Катаріна Завацька, Леся Цуренко та Марта Костюк.
Кількість учасників і жереб
У Першій групі Євро-Африканської зони виступить 13 команд, вони поділені на 2 івенти. Перший проходить в Естонії (7 команд), другий - в Люксембурзі (6). По два переможці кожного з заходів пройдуть до плей-оф.
ТАЛЛІНН
Група А
Україна
Болгарія
Хорватія
Група В
Італія
Естонія
Греція
Австрія
ЕШ-СЮР-АЛЬЗЕТТ
Група А
Сербія
Швеція
Люксембург
Група В
Словенія
Туреччина
Польща
Формат змагань
Для початку команди проведуть груповий етап (раунд-робін), для деяких команд він стартував ще вчора. Дві найкращі збірні з кожної з груп виходять у стикові матчі (A1 vs B2 і A2 vs B1), за результатами яких і буде визначено переможців, яким в квітні належить зіграти в плей-оф проти невдах кваліфікації до Фіналу Кубка Федерації.
Євро-Африканська зона делегує до плей-оф чотири збірні, ще по дві - зона Америки, а також Азії / Океанії. По дві найгірші команди з кожної зони (всього 6) опустяться до Другої групи зональних змагань.
Кваліфікація до Фіналу Кубка Федерації відбудеться 7-8 лютого. Цього року нашими потенційними суперниками можуть стати ті, хто програє, пари наступні:
США vs Латвія
Нідерланди vs Білорусь
Румунія vs Росія
Бразилія vs Німеччина
Іспанія vs Японія
Швейцарія vs Канада
Бельгія vs Казахстан
Словаччина vs Великобританія
Формат групового етапу
Раунд-робін складається з одного матчевого протистояння проти кожної команди. Формат максимально простий: дві одиночні зустрічі, одна парна. Ігри йдуть в трьохсетовому форматі. В кінці третьої партії, в разі потреби, грається звичайний тай-брейк. Формат стикових матчів аналогічний.
Порядок зустрічей чітко визначений:
1. Другий номер проти другого номера
2. Перший номер проти першого номера
3. Парний матч
Другий одиночний матч розпочинається через 20 хвилин після першого, перед парною зустріччю передбачено півгодинну перерву.
Парний поєдинок грається навіть в разі перемоги однієї з команд в двох одиночних матчах. Це важливо для визначення переможця групи в разі рівності головних показників, але про це трохи нижче. Парний матч може бути скасовано, якщо його результат вже ніяк не вплине на визначення переможця в групі. Також рефері може скасувати пару в стикових матчах після рахунку 2:0 на користь однієї зі сторін.
Визначення переможця в раунді-робін
За кожну загальну перемогу над суперником на груповому етапі команда отримує одне очко.
1. Якщо дві команди мають рівність очок, фіналістом стає команда, яка виграла очну зустріч.
2. Якщо три і більше команд мають рівність очок, порядок визначення фіналіста наступний:
2.1. Команда, яка не зіграла ВСІХ матчевих протистоянь на груповому етапі, автоматично вибуває.
2.2. Кількість виграних матчів.
2.3. Відсоток виграних сетів у всіх матчах.
2.4. Відсоток виграних геймів у всіх матчах.
2.5. Позиція в актуальному рейтингу націй.
Перший матч збірна Україна проведе проти команди Болгарії. Зустріч відбудеться в четвер, 6 лютого, початок о 16:00 за Києвом. Трансляція з першого корту, на якому буде проходити матч, не передбачена.