Сенсаційний успіх Педерсена, провал Бельгії. Підсумки ЧС з велоспорту

Sport.ua підводить підсумки чемпіонату світу-2019 з шосейного велоспорту

Вчора груповою гонкою серед дорослих чоловіків завершився чемпіонат світу 2019 року з шосейного велоспорту в Йоркширі. Останній день мундіалю подарував нам дуже гучну сенсацію, однак про все по порядку.

Денніс захистив свій чемпіонський титул в розділці

Перед стартом чоловічої розділки вперше за багато років не було одного-двох яскраво виражених фаворитів. У кожного з претендентів на золото були свої аргументи «за», але і було безліч «але», які змушували обережно оцінювати шанси того чи іншого гонщика. Не був винятком і чемпіон 2018 року Роан Денніс.

Після завоювання титулу рік тому в Інсбруку кар'єра австралійця перетворилася на жах, багато в чому завдяки його власним старанням. Він покинув команду ВМС і перейшов в Bahrain Merida, через що був змушений пересісти з велосипеда ВМС на розділочну машину Merida - для роздільника це дуже важливий момент, і перехід не всім дається легко.

Однак, мабуть, ще жодному роздільнику екстра-класу цей перехід не дався так важко, як Деннісу. Цілий рік Роан був блідою тінню самого себе, результати в розділці за його мірками були просто жахливими. Сам чемпіон світу скаржився на свій новий велосипед, однак, з огляду на те, що інші гонщики Bahrain Merida на аналогічних байках показували відмінні результати в індивідуальних гонках, перше, що спадало на думку - це приказка про поганого танцюриста.

Напруга між Деннісом і командою наростала, адже постійні скарги австралійця на велосипед Merida були дуже серйозною антирекламою і для команди, і для самої компанії-виробника велосипедів, яка є другим спонсором команди. Апогею це напруження досягло в липні, під час Тур де Франс. Прямо посеред 12-го етапу Денніс ... просто, без всяких причин, зійшов з дистанції, не порадившись і навіть не повідомивши про своє рішення команді. Контракт, зобов'язання перед роботодавцем? Деннісу, мабуть, такі поняття незнайомі. Кричуща непрофесійність.


twitter.com/Yorkshire2019

Після цього Денніс не провів жодного гоночного дня аж до чемпіонату світу, де він, звісно, захищав кольори збірної Австралії, а не Bahrain Merida. 0 гоночних днів за два місяці, погані результати по сезону, незрозумілий фізичний стан - саме це і були ті самі «але», які змушували оцінювати шанси Денніса з неабиякою часткою скепсису.

На старт розділки Денніс вийшов на своєму «рідному» і зручному велосипеді ВМС із заклеєними логотипами компанії-виробника, і показав все, на що здатний, з великою перевагою завоювавши другий поспіль титул чемпіона світу в розділці. Блискучий результат, який, втім, не виправдовує поведінку Денніса. У соцмережах Bahrain Merida не було жодної згадки про успіх Роана, що тільки підтверджувало всі чутки про швидкий розрив контракту. На недільну групову гонку Денніс знову вийшов на велосипеді ВМС, при чому, цього разу навіть не потрудився заклеїти логотип американської компанії. А вже після гонки Bahrain Merida офіційно оголосила про розрив контракту з Деннісом.

Свіжоспечений дворазовий чемпіон світу залишився без контракту в кінці вересня - ситуація, яка може здатися просто дикою. Але якщо ти показуєш повну відсутність професіоналізму, вміння працювати в команді - то твої таланти і регалії не будуть оцінені по заслугах. Особливо якщо свої головні перемоги ти здобуваєш в складі збірної, а не свого клубу. Команду собі Денніс, звичайно ж, знайде, але питання яку і на яких фінансових умовах: далеко не кожен клуб захоче зв'язуватися з гонщиком з таким складним характером. Та й той факт, що Денніс видає топові результати на велосипедах тільки одного виробника, також змушує оцінювати його перспективи скептично - чи не повториться в новій команді історія з Merida?

Сенсаційне чемпіонство Педерсена

Головною стравою чемпіонату світу завжди є, звичайно ж, групова гонка у чоловіків, яка проходить в останній день мундіалю. І в цьому році вона подарувала нам мегасенсацію - чемпіоном став Мадс Педерсен. Він приніс Данії перший в історії титул чемпіона світу в груповій гонці, хоча перед стартом взагалі не фігурував у списку претендентів на титул.

Педерсен атакував за 48 км до фінішу разом з Міке Тойніссеном, і переклався до лідерів, Штефана Кюнга і Лоусона Креддока. Пізніше приєднатися до них намагалися Джанні Москон, Нільс Політт і Ділан Тойнс. За 33 км до фінішу з пелотону в атаку пішов фаворит №1 Матьє Ван Дер Пул, за яким послідував Маттео Трентін. У бій пішла важка артилерія у вигляді топ-фаворитів, які швидко переклалися в лідируючу групу, а потім скинули з неї всіх, крім Педерсена, Кюнга і Москона.

Пізніше в глибоку кризу потрапив Ван Дер Пул, але про це пізніше. Так чи інакше, криза голландця не сильно впливала на шанси того ж Педерсена чи Кюнга: беззаперечним фаворитом в цій групі був Маттео Трентін. На останньому підйомі, виконавши великий обсяг роботи на Трентіна, випав Джанні Москон, на волосині від випадання був і Педерсен, і здавалося, що на більше, ніж бронзу, датчанин розраховувати він вже не зможе.


twitter.com/Yorkshire2019

Однак якимось дивним чином Педерсен на фініші зумів обіграти не тільки Кюнга, який виглядав набагато свіжішим, але і Трентіна, який і атакував пізніше, і на папері як спринтер в рази сильніший, та й за Кюнгом на останньому підйомі сидів набагато впевненіше. Максимально несподіваний результат, який, як і невдачі багатьох інших фаворитів, цілком можливо, був пов'язаний з важкими погодними умовами, в яких проходила гонка: холод і проливний дощ. До цих умов північний хлопець Педерсен виявився готовий краще за всіх.

Ось так 23-річний гонщик Trek Segafredo приніс нам фантастичну розв'язку мундіалю в Йоркширі, ставши, мабуть, одним з трьох найбільш сенсаційних чемпіонів світу в 21-м столітті - поряд з Ігорем Астарлоа (2003 рік) і Руєм Коштою (2013), хоча у того ж португальця на момент завоювання чемпіонського титулу у Флоренції (що цікаво, в погодних умовах, які були дуже схожими на те, що ми бачили в неділю) вагомих досягнень за плечима було чимало.

Хто ж такий Мадс Педерсен? 23-річний гонщик Trek Segafredo, який проводить свій третій сезон в професіоналах. До завоювання чемпіонського титулу він, по суті, запам'ятався лише непоганою формою навесні 2018 року, коли провів відмінну кампанію на фламандських північних класиках: п'яте місце на Дварс доор Фландерен і сенсаційне друге місце на Турі Фландрії. Що ж, в найближчий рік він постійно буде в центрі уваги, і всі ми зможемо познайомитися краще з новим володарем райдужної майки.

Ідеальна тактика Італії не принесла перемогу

Сенсаційна перемога Мадса Педерсена - це в першу чергу невдача для збірної Італії. «Скуадра Аздурра» під керівництвом Давіда Кассані ідеально розписала гонку з тактичної точки зору. Дуже вчасно в ранню атаку був відправлений Джанні Москон, потім Трентін зреагував на атаку Ван Дер Пула.

Пізніше, коли Ван Дер Пул потрапив в глибоку кризу, ситуація для збірної Італії стала просто ідеальною. У першій групі у них була чисельна перевага, і був присутній капітан і головна ставка на гонку - Трентін. При чому, в суперниках - два гонщика, яких ніхто навіть в числі тіньових фаворитів не називав, в той час, як всі найнебезпечніші конкуренти були далеко позаду. Пелотон був на відстані більш ніж однієї хвилини, і наздогнати лідируючий квартет вже не міг.

У цей момент у «Скуадри Адзурри» було дві альтернативи: або використання чисельної переваги способом послідовних атак Москона і Трентіна, або цілеспрямована робота Москона на Трентіна під фінішний спринт. Оскільки на папері Трентін був беззаперечним фаворитом №1 в спринті, саме другий варіант був правильним - його Італія і обрала.


twitter.com/Yorkshire2019

З тактичної точки зору збірна Італії провела ідеальну гонку, проте у вирішальний момент знову підвели виконавці, які опинилися на вістрі атаки - мова в даному випадку йде про Трентіна, який програв спринт у максимально сприятливій ​​ситуації. До Москона претензій якраз немає: Джанні провалив весь сезон, проте до чемпіонату світу набрав форму і провів відмінну гонку - вже втретє поспіль на мундіалях.

До Трентіна в плані тактики можна пред'явити тільки одну претензію: чому він не допоміг Кюнгу на останньому підйомі, коли той ледь не скинув Педерсена. Хоча фінішний ривок Маттео показав, що і у нього сили закінчувалися. Та й на той момент Педерсен не здавалося небезпечним суперником в спринті, якого кров з носу потрібно було скидати.

Що ж, «Скуадра Адзурра» знову залишилася без ювілейного, 20-го чемпіонського титулу - його італійські тіфозі чекають з 2008 року. Уже вкотре наставник італійців Давіде Кассані провів блискучу з тактичної точки зору гонку, проте, повторимося, знову підвели виконавці.

Ван Дер Пул не впорався з роллю фаворита

Матьє Ван Дер Пул був головним фаворитом групової гонки у чоловіків, і довший час він свій статус повністю виправдовував. Рання атака разом з Трентіном за 33 км до фінішу здавалася трохи самовпевненою, однак подальші події показали, що це було правильним з тактичної точки зору рішенням - пелотон так і не зміг наздогнати пізній відрив.

Довгий час все йшло за сценарієм Ван Дер Пула, однак приблизно за 12 км до фінішу його раптово дуже різко обрубало. Матьє випав з лідируючої групи, після чого його як стоячого пройшов і пелотон.

З чим пов'язана така різка і глибока криза - сказати складно. Звичайно, багато хто відразу згадав, що у Ван Дер Пула мінімальний досвід їзди гонок дистанцією 250+ км, хоча в квітні він виграв Амстел Голд Рейс з дистанцією 265 км. При чому, не просто виграв, а видав космічний, інопланетний перфоманс, який багато хто по праву вважає найяскравішою перемогою нинішнього сезону.


twitter.com/Yorkshire2019

Ще одна версія - Ван Дер Пул занадто рано вийшов на пік форми, і після вражаючого виступу на Турі Британії на чемпіонат світу він прийшов вже на невеликому спаді. Однак те, як різко обрубало Матьє, говорить про те, що причина набагато більш банальна: швидше за все, в тому, що він заголодав, або замерз, або його просто схопили судоми.

Так чи інакше, перший захід Ван Дер Пула на перемогу на шосейному чемпіонаті світу завершився оглушливим провалом. Голландцеві зараз головне не зламатися психологічно: потенціал у нього величезний, і немає ніяких сумнівів в тому, що в майбутньому йому під силу здобути ще чимало великих перемог: той же Петер Саган теж в молодості багато разів провалювався на гонках з дистанцією в 250+ км.

Провал Бельгії

Якщо говорити про команди, то головним фаворитом групової гонки була збірна Бельгії: у команди в складі було як мінімум 4 гонщика, які могли вважатися претендентами на перемогу: Філіп Жільбер, Грег Ван Авермат, Ремко Евенпул і Тім Велленс. У результаті найкращим з бельгійців став Ван Авермат, який зайняв скромне восьме місце - від команди явно чекали набагато більшого.

Варто визнати, що бельгійцям ще й явно не щастило. За 125 км до фінішу впав Філіп Жільбер, і поруч з ним виявився Евенпул, який почекав на старшого товариша по команді, після чого вони разом переслідували пелотон. Однак Жільбер досить довго приходив до тями, і відставання від пелотону було вже великим. Філіп разом з Евенпулом довго і відчайдушно переслідували пелотон, але в підсумку здалися і зійшли з дистанції. Ось так Бельгія на рівному місці втратила двох з чотирьох своїх капітанів.


twitter.com/Yorkshire2019

Однак списувати провал Бельгії тільки на невезіння не варто. Іншими двома своїми капітанами бельгійці не зуміли правильно розпорядитися. Точніше, вони, по суті, не розпорядилися ними ніяк. І Велленс, і Ван Авермат провели дуже пасивну гонку, не атакували самі, проспали атаку Ван Дер Пула і Трентіна, і не змогли організувати ефективного переслідування в пелотоні, при тому, що в розпорядженні команди були і Олівер Насен, і Ів Лампарт.

Втім, без медалі в чоловічих дорослих змаганнях Бельгія все ж не залишилася: срібло в розділці завоював Евенпул. Перед стартом багато хто скептично оцінював його шанси: золото чемпіонату Європи він завоював ще в серпні, при далеко не найсильнішому складі учасників, і при тому, що ще ніколи на дорослому рівні не їздив розділок на 50+ км. Однак Евенпул зумів осоромити скептиків, і в 19 років став наймолодшим в історії призером чемпіонатів світу серед дорослих. Поки що Ремко повністю підтверджує виправданість всіх тих численних авансів, які йому були видані за останні півтора-два роки.

Олег Дідух Sport.ua
По темі:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Світ азарту | 29 грудня 2024, 00:55 0

Спортивні чиновники б’ють на сполох через появу котирувань на матчі школярів