Чемпіонат світу. Хіггінс і Трамп вийшли в фінал

В Англії зіграні півфінальні матчі

На турнірі в Шеффілді залишилося провести один поєдинок, вирішальний. У ньому зустрінуться Джон Хіггінс і Джадд Трамп, які перемогли у півфінальних поєдинках.
Третю сесію матчу Трамп - Вілсон (за рахунку 9:7 на користь Джадда) снукерісти почали дуже нервово.

Обидва допускали багато помилок, але Гері при цьому залишав супернику шанс почати атаку, тож Джадд взяв два стартових фрейми. Наступний на останньому рожевому виграв Вілсон. А перед перервою Джадд нарешті оформив серію, і вона стала тризначною. Сенчурі став рекордним, 87-м в «Крусиблі». Раніше на одному чемпіонаті світу гравці оформляли не більше 86-ти сотенних брейків. Підсумок - 12:8 до 15-хвилинної перерви. Після паузи Трамп, немов за інерцією, набрав 50 очок за один підхід. Гері пустився в погоню - і досяг успіху, взявши фрейм на останньому рожевому. Наступна партія почалася за схожим сценарієм, але відрив Джадда був істотнішим - 67 очок, тому різниця в рахунку збереглася - 13:9. Після цього суперники обмінялися перемогами, і перед вечірньою сесією рахунок був 14:10 на користь Трампа.
Догравання видалося нетривалим. Суперники обмінялися фреймами, а потім дві серії в 97 і 88 очок вивели Джадда в фінал: 17:11. Для Трампа це другий фінал «Крусібла» в кар'єрі. Вісім років тому у вирішальному поєдинку він поступився Джону Хіггінсу 15:18. Вілсон може бути задоволений тим, що заробив найбільші призові в кар'єрі - 100 тис. фунтів. Крім того, він вперше піднявся в світовому рейтингу на 20-е місце.
Девід Гілберт вів в рахунку проти Джона Хіггінса - 13:11.

І коли він почав вирішальну сесію з сотенної серії, здавалося, сенсації не уникнути. Однак досвід Джона дався взнаки. Він виграв три наступних партії, зробивши дві півсотенних серії, і ще до перерви зрівняв рахунок - 14:14. Після відновлення гри Хіггінс зробив брейк у 96 очок і вийшов вперед. Як виявилося, Гілберта це не збентежило. 2 півсотенних серії - і він лише в одному фреймі від перемоги - 16:15. Однак Хіггінс оформив чергову сотню (139 очок), а в завершальній партії - свою 9-ю півсотенную серію в матчі. 17:16 - і Хіггінс в восьмий раз вийшов у фінал «Крусібла» (і втретє поспіль!). Нагадаємо, він поступався 3:5, а потім і 6:11 - але другу частину матчу виграв з рахунком 11:5! Для Девіда півфінал став, мабуть, найкращим досягненням в кар'єрі. Тричі він грав у фіналах рейтингових турнірів, але такий півфінал чемпіонату світу, мабуть, означає більше. До того ж Гілберт на даний момент піднявся на 12-е місце в світовому рейтингу, і це також найкращий результат в його кар'єрі.

5 і 6 травня Трамп і Хіггінс проведуть по 2 сесії фінального поєдинку - вдень і ввечері.

Чемпіонат світу, 1/16 фінала. 20-25 квітня.
Марк Вільямс (3) - Мартін Гоулд (29) - 10:7
Девід Гілберт (16) - Джо Перрі (18) - 10:7
Баррі Хокінс (9) - Лі Хан (28) - 10:1
Кайрен Вілсон (8) - Скотт Дональдсон (39) - 10:4
Джон Хіггінс (5) - Марк Девіс (38) - 10:7
Стюарт Бінем (12) - Грем Дотт (21) - 10:9
Шон Мерфі (13) - Ло Хунхао (92) - 10:0