Збірна України розгромила Болгарію у матчі відбору на Євробаскет-2019

Українки ще більше наблизилась до фінальної частини континентальної першості

Жіноча національна збірна України в Софії проводила виїзний матч 5-го туру кваліфікації Євробаскету-2019 проти місцевої команди Болгарії.
Збірна України виграла першу половину, однак перевагою підопічні Горана Бошковича заволоділи не відразу. Дозволивши господаркам вийти в лідери у дебюті гри, гості почали грати агресивніше у другій частині десятихвилинки і відразу отримали перевагу, яку не відпускали до кінця першої половини матчу. Наші дівчата результативніше за суперниць грали в фарбі, краще втікали у швидкі відриви та менше втрачали м'яча. А триочковий кидок з сиреною від Ягупової наприкінці другої чверті відправив команди на перерву за 10 очок переваги нашої команди.
У третій чверті українська машина увімкнулася на повну. Підопічні Бошковича дозволили суперницям набрати лише 5 очок за десятихвилинку, а самі набрали 24, вирішивши в цьому матчі усі питання задовго до його закінчення. Продовжувала домінувати на майданчику Ягупова, якій вдало допомогали Удоденко, Науменко та Мосс.
У заключній чверті українки дозволили собі збавити оберти, команди провели результативну, але рівну десятихвилинку, фінальна сирена після якої зафіксувала рахунок 86:60 на користь нашої команди.
Збірна України вдруге в цій кваліфікації перемогла Болгарію і ще більше наблизилась до фінальної частини континентальної першості.
Найкращою в цьому матчі була Аліна Ягупова: капітан та лідер української збірної, відігравши 35 хвилин, набрала 32 очка, продемонструвавши відмінний відсоток влучань з гри (10/13 двоочкових, 3/6 триочкових, 3/5 штрафних кидків), зробила 6 передач, 5 підбирань, 4 перехоплення та блок-шот при 2 втратах та 2 фолах (РЕ +38).
Наступний матч у кваліфікації, який стане останнім для нашої команди, збірна України зіграє 21 листопада на виїзді проти Іспанії.
Євробаскет-2019. Кваліфікація
Болгарія - Україна - 60:86 (15:21, 15:19, 5:24, 25:22)
Україна: Ягупова 35 + 6 передач + 5 підбирань + 4 перехоплення + 1 блок-шот, Удоденко 14 + 5 підбирань + 5 передач, Мосс 11 + 4 підбирання + 4 перехоплення + 3 передачі - 4 втрати, Науменко 11 + 6 підбирань + 3 передачі, Горобець 0 - старт, Білоцерківська 7 + 4 передачі, Уро-Ніле 4 + 6 підбирань, Радулович 3 + 5 підбирань, Римаренко 2, Ольховик 2, Самбурська 0.

Денис Шаховец Источник: Федерация баскетбола Украины