Чемпіонська гонка закінчена? Барселона знову виграла Ель Класіко

Каталонська команда збільшила перевагу над підопічними Анчелотті до 12 очок

12259
14

Цього сезону нас порадували вже три Ель Класіко. Що цікаво, всі вони відбулися у рамках різних турнірів - спершу в чемпіонаті «Реал» виграв 3:1, потім у фіналі Суперкубку «Барселона» відповіла дзеркально, а відносно недавно в півфіналі Кубку короля «блаугранас» знову були сильнішими - автогол Мілітао зробив їм непоганий настрій перед матчем-відповіддю. Крім того, збіг, звичайно, але у виграному матчі на воротах «Реала» стояв українець Лунін, а в двох програних - його конкурент Куртуа.

Тібо вийшов і сьогодні. Матч був надзвичайно важливим для «вершкових» - перемога скорочувала б розрив у чемпіонаті між ними і «Барселоною» до шести очок і залишала б шанси на «золото», а от нічия і тим більше поразка фактично ставила б хрест на чемпіонських амбіціях.

Очевидно, що гравці «Реалу» хотіли забити чимшвидше - тер Штеген вже на другій хвилині врятував після удару Бензема. Відповідь була моментальною - спершу Куртуа потягнув дальній постріл Левандовськи, а за кілька хвилин бельгієць парирув постріл впритул головою від Рафіньї. Проте стартова десятихвилинка була за «Реалом» - Вінісіус візуально легко на лівому фланзі вийшов під кутом на ворота, міг бити сам, але віддавав назад. Все склалося якнайкраще - м'яч влучив у голову Араухо і, дезорієнтувавши тер Штегена, влетів у сітку.

Наступного моменту довелося чекати хвилин п'ятнадцять - Крістенсен головою неточно замикав навіс. А до того події розвивалися на лівому фланзі «Реала» (і, відповідно, правому «Барселони»). Начо, Рафінья та Араухо постійно були дійовими особами, не жаліючи один одного, а Вінісіус уникав і боротьби, і опонентів, легко створюючи загострення.

В складі «Барселони» якраз найактивнішим був Рафінья. Його обіграші суперників постійно виходили вдалими, після чого слідували або простріли, або зміщення в центр і небезпечні удари, з якими справлявся Куртуа або які йшли вище. А от один простріл виявився вдалим - хоча відразу пробити не вдалося після нього, але в ході атаки Серхі Роберто отримав можливість бити з вбивчої позиції. Куртуа не міг витягнути удар в лівий від себе кут з близької дистанції. 1:1, перший тайм закінчився.

Другий тайм був менш помітнішим в плані вдалих ударів по воротах, але загальний градус протистояння не спадав. То й дійові особи були тими ж - фланг Араухо, Вінісіуса, Рафіньї не давав сумувати. Вряди-годи і протилежний фланг давав про себе знати - як от на шістдесят сьомій хвилині Бускетс навісив справа і Левандовськи вирішив красиво бити боковою бісіклетою. З меж воротарського можна було щось і простіше вигадати, бо м'яч полетів вище.

Анчелотті освіжив гру замінами і, здавалося, одна з них спрацювала - Асенсіо відправив м'яч в сітку після прострілу Карвахаля. Але повтор показав у іспанця міліметровий офсайд, гол відмінили. А гру перевернули заміни каталонські - вже у доданий час Фаті продерся зліва і прострілив на дальню штангу, де Франк Кессьє пробив точно під штангу. Часу виправити ситуацію в «Реала» вже не було.

2:1 - від «Барселони» в турнірній таблиці «Реал» відділяє дванадцять очок, в цьому турнірі все, мабуть, ясно. Залишається Кубок короля (тільки, містере Карло, ви ж пам'ятаєте, з яким кіпером ви виграли у «Барселони», а з яким тричі програли?) і Ліга чемпіонів. У разі невиграшу хоча б одного з цих турнірів у Мадриді вважатимуть сезон проваленим і практично гарантовано влітку змінять тренера.