| Оновлено 28 сiчня 2023, 04:30
12182
33

Із дивовижним голом наприкінці. Шахтар вирвав нічию проти Коперу на зборах

Колектив Ігора Йовічевіча в дебютному після повернення матчі Ракицького був змушений відіграватись

12182
33
ФК Шахтар Донецьк

Європейський футбол через кліматичні особливості набагато швидше відновлюється під час зимового періоду, тоді як провідним командам з України доводиться шукати собі тимчасового притулку в південних країнах задля проведення тренувальних зборів. А оскільки не тільки представники нашої країни готуються до поновлення національних змагань, то й знайти суперників для проведення товариських матчів було справою доволі легкою.

Донецький «Шахтар», зокрема, робив ще одну спробу призвичаїтись до життя без 100-мільйонного нападника Михайла Мудрика за допомогою гри проти багаторазового чемпіона Словенії – «Копера», якого кількома днями раніше вдало для себе інспектувала луганська «Зоря» (1:0). Запозичити з того матчу Ігор Йовічевіч мав можливість багато інформації стосовно поточного стану команди Зорана Жельковича, оскільки та вже перебуває на фінальному етапі підготовки, через що дедалі частіше грає стабільним складом. Ось і в нашій грі навіть під час перерви суперники не користались опцією масованої ротації, яку звичним чином застосували «гірники».

«Шахтар» наразі помітно абстрагується від гри на результат, намагаючись просто відновити втрачені за час тривалого відпочинку зв’язки поміж гравцями. Проте навіть із такими вказівками тренерського штабу донеччани помітно переважали суперників у бажанні атакувати чужі ворота, тоді як ті були задоволені роллю другої сили в звітній зустрічі. Особливо активним на початку був лівий фланг нападу, де Топалов наразі награється в ролі захисника, тоді як Петряк намагається компенсувати втрату Мудрика.

Івану при цьому навіть вдається забивати видовищні голи, як ото він зробив під час подачі Бондаренка з правого флангу на дальню стійку на 14 хвилині. Однак до цього захист «Шахтаря» вже встиг через помилки привезти гол у власні ворота, і капітулював перед швидким розіграшем трійки нападників суперників за хвилину до власного успіху.

«Копер» після того почав грати в більш активному стилі, що зумовило відходження української команди до центральної лінії й подальші проблеми зі створенням гольових моментів. Окрім кількох небезпечних прострілів із флангів без належного завершення, «гірники» так і не запропонували суперникам дійсно гідних моментів, якщо не брати до уваги постріл Зубкова з правої ноги з правого флангу штрафного, який став небезпечним тільки через рикошет від захисника в сітку за воротами.

На другий тайм Йовічевіч зі стартового складу на полі залишив тільки голкіпера Трубіна, якого партнери згодом вирішили провести на відпочинок за допомоги пенальті у власні ворота. Хоча тут варто було словенцям подякувати місцевому арбітру, який дуже постарався побачити гру рукою в Козика, коли той майже спиною до м’яча блокував постріл Осуджи зі входу до лівого флангу штрафного. Проте Трубін, який на той момент був із капітанською пов’язкою, не тільки потягнув удар суперника в лівий нижній кут, а ще й добивання зумів відбити.

Трохи згодом на полі з’явився Пятов, і ось його вже партнери по захисту зустріли з черговим пропущеним м’ячем. Простий розіграш із лівого флангу через ноги найкращого бомбардира суперників, Котника, дістався до центру штрафного, де Едомвоні розстріляв дальній кут із близької відстані. «Шахтар» спробував перейти великою кількістю гравців на чужу половину після цього, проте не міг нічого створити біля чужих воріт, окрім невдалих дальніх пострілів.

І лише в компенсований час намагання «гірників» чинити тиск на чужі ворота нарешті призвели до другого забитого м’яча. Штрафний у глибині лівого флангу від Назарини суперники зустрічали з передчуттям подачі, але Єгор несподівано пробив у ближню дев’ятку, куди не дістав голкіпер.

Наступний товариський матч донецький «Шахтар» зіграє проти болгарського «Лудогорця».

Товариський матч.

«Шахтар» – «Копер» - 2:2

Петряк, 14, Назарина, 90+1 – Осієнг, 13, Едомвоні, 64

На 55 хвилині Беде Осуджи («Копер») не реалізував пенальти (воротар).

«Шахтар» (1 тайм): Трубін – Топалов, Матвієнко, Бондар, Конопля – Степаненко – Петряк, Криськів, Бондаренко, Зубков – Траоре.

«Шахтар» (2 тайм): Трубін (Пятов, 60) – Михайліченко, Козік, Ракицький (Фарина, 76), Гочолейшвілі – Назарина, Джурасек – Борячук (Очеретько, 67), Тотовицький, Тейлор – Сікан.

«Копер»: Голубович – Шимчак, Міттендорфер, Новоселець, Пальчич – Коррея, Тічич, Осуджи – Осієнг, Ясаражич, Едомвоні.

Стадіон: «Regnum» (Белек, Туреччина).