Вечір рекордсменів. Франція вибила Польщу в 1/8 фіналу ЧС-2022

Президент Франції Емманюель Макрон досконало вгадав рахунок та авторів голів

20212
16

Плей-оф чемпіонату світу-2022 в Катарі також уже встиг набрати певних обертів, і напередодні ми дізнались першу пару команд-учасниць чвертьфінального раунду. Потрапити до безумовно почесної кампанії збірних Нідерландів та Аргентини могли тільки мріяти футболісти з Франції та Польщі, які своєю грою на полі стадіону «Ель-Тумама» в Досі відкривали черговий день міжнародної першості.

Чинні чемпіони світу підтвердили власне реноме та амбіції щодо захисту титулу перемогою в квартеті D, для здобуття якої їм вистачило всього двох стартових поєдинків проти Австралії та Данії, і вже матч заключного туру групового етапу проти Тунісу «Les Bleus» могли проводити резервним складом, і в підсумку стали співавторами невеличної сенсації, поступившись із мінімальним рахунком (0:1).

У той самий час, колектив Чеслава Міхневича міг тільки сподіватись на спокійне життя в групі C, у якій вони зуміли переграти тільки вибухову Саудівську Аравію, тоді як із Мексикою «біло-червони» зіграли у важку безгольову нічию, а потім програли в заключному турі аргентинцям. Проте в підсумку свято було саме на вулицях сусідньої країни, щоправда потім вони поглянули на наступного суперника, і стало трохи не по собі.

Гідний опір чинили поляки більш іменитому супротивнику в першому таймі звітної зустрічі, хоча й за великим рахунком справдились передбачення про те, що команда Міхневича зіграє від глибини захисту другим номером. Проте, на відміну від матчу проти Аргентини, це був не тільки захист виключно заради самого захисту. «Біло-червоні» ще й встигали пресингувати на чужій половині поля, і кілька разів навіть впритул устигли підійти до забитого м’яча.

Що й казати, якщо переважну частину своїх нагод до перерви Франція мала виключно у вигляді пострілів із-за меж штрафного майданчика, тоді як у Польщі був божевільний момент незадовго до перерви, коли лише Льоріс та Варан на лінії воріт зуміли вберегти команду від суттєвих проблем під час ударів Зелінськи та Камінськи.

Проте кількісна перевага Франції за всіма іншими ігровими показниками зрештою завершилась забитим м’ячем, до чого в першому таймі не зуміли дійти суперники. Мбаппе на 44 хвилині зіграв до лівого флангу штрафного на Жиру, а той одразу перевів м’яч під дальню стійку. Багато разів і до цього м’яч подібним чином спрямовувався до володінь Щесни, однак лише у виключному випадку голкіпер та захисники не дали раду передачі на загострення. Наслідки були не з приємних, м’яко кажучи.

Уже від самого початку другого тайму французи почали настільки потужно тиснути на своїх суперників, що можна було виключно похвалити поляків за те, що вони протримались бодай якийсь відтинок ігрового часу без другого пропущеного м’яча. Він усе ж таки стався трохи згодом, на 75 хвилині, проте до свого божевільного за силою виконання пострілу з лівого флангу штрафного в ближній верхній кут Кіліан Мбаппе згаяв ще кілька непоганих нагод.

Після цього боротьби як такої вже не було – команда Дешама впевнено доводила гру до фінального свистка, під час чого ще й третій м’яч устигла покласти зусиллями того самого Мбаппе, який пробив цього разу в протилежний бік воріт Щесни. Але й на черговій результативній дії наймолодшого в історії автора восьми та більше голів на мундіалях цей матч не спинився.

Під завісу компенсованого часу подача від Гросицьки з лівого флангу знайшла руку Упамекано, за що бригада арбітрів трохи пізніше призначила пенальті, переглянувши момент на VAR. Левандовськи підійшов до позначки, і з дивакуватим розбігом із першої спроби не пробив Льоріса ударом по центру воріт. Однак хтось із французів зарано забіг до штрафного, тож удар довелось виконувати знову, і цього разу постріл у лівий нижній кут виявився результативним. Жиру + Мбаппе + Левандовськи, підсумковий рахунок 3:1 – усе, як сказав президент Франції Емманюель Макрон перед грою. А він звідки знав?!

Таким чином, місце в чвертьфіналі чемпіонату світу-2022 в Катарі від цієї пари команд здобула збірна Франції, тоді як для Польщі міжнародна першість добігла кінця.

Чемпіонат світу. 1/8 фіналу.

Франція – Польща - 3:1

Жиру, 44, Мбаппе, 75, 90 – Левандовськи, 90+9 (пен.)

Чуамені, 31 – Берешинськи, 47, Кеш, 88

Франція: Льоріс – Т. Ернандес, Упамекано, Варан, Кунде (Дісасі, 90+2) – Рабьо, Чуамені (Фофана, 66) – Мбаппе, Грізманн, Дембеле (Коман, 76) – Жиру (Тюрам, 76).

Польща: Щесни – Берешинськи, Ківьор (Беднарек, 87), Глік, Кеш – Крихов'як (Белік, 61) – Франковськи (Гросицьки, 86), С. Шиманськи (Мілік, 65), Зелінськи, Камінськи (Залевські, 61) – Левандовськи.

Події матчу

90’
ГОЛ ! З пенальті забив Роберт Левандовскі (Польща).
90’
ГОЛ ! М'яч забив Кіліан Мбаппе (Франція).
74’
44’
ГОЛ ! М'яч забив Олів'є Жиру (Франція).
Олександр  Снітко
(122)

Підсумкові таблиці відбору до Євро-2024 U-17. Потенційні суперники України
Футбол | 28 березня 2024, 00:59 0

Команда Юрія Мороза зіграє у фінальному раунді ЧЄ U-17 серед 16 команд

Агент: «Судаков після Євро легко може коштувати 150 мільйонів євро»
Футбол | 28 березня 2024, 15:15 21

Микита Швець розповів, як участь на чемпіонаті Європи збільшить вартість українських гравців