Контіолагті-2022. Сімон виграла переслідування, українки провалили гонку

Анна Кривонос та Дар'я Блашко не змогли прорватися до залікової зони

5485
3
Getty Images/Global Images Ukraine. Жюлья Сімон

У фінському Контіолагті перший етап Кубка світу з біатлону завершився жіночою гонкою переслідування. У ній змогли виступити 60 кращих біатлоністок за підсумками спринту, серед них дві українки.

Перемогу здобула француженка Жюлья Сімон, яка не лише закрила всі мішені, а й дуже швидко пробігла 10-кілометрову дистанцію. Друге місце посіла італійська снайперка Доротея Вірер, а замкнула трійку призерок з одним промахом швидкісна шведка Ельвіра Еберг.

Українки не змогли прорватися до залікової зони після невдалого виступу в спринті. Анна Кривонос не закрила 3 мішені з 20 й фінішувала 49-ою, програвши Сімон понад п'ять хвилин, а Дар'я Блашко пробігла одразу 5 штрафних кіл і завершила гонку передостанньою, у неї найгірша чиста швидкість на лижні.

У загальному заліку Кубка світу лідерство захопила італійка Ліза Віттоцці, яка сьогодні посіла 4 місце, програвши у фінішному спурті Еберг-молодшій. Жюлья Сімон у тоталі йде другою і відстає від Віттоцці на 25 очок, а третій рядок займає переможниця індивідуальної гонки Ганна Еберг зі Швеції.

Українські біатлоністки поки що не можуть похвалитися заліковими балами, оскільки у всіх трьох особистих перегонах опинилися поза топ-40. Нагадаємо, в естафеті збірна України виступила також невдало, посівши 15 місце із 17 команд-учасниць.

Другий етап Кубка світу стартує 8 грудня та пройде в австрійському Гогфільцені. У програмі етапу три дисципліни: спринти, гонки переслідування та естафети.