Контіолагті-2022. Йоганнес Бьо виграв спринт, Прима посів 30 місце

Чотири українці кваліфікувалися у гонку переслідування

5501
8
Getty Images/Global Images Ukraine. Йоганнес Бьо

У фінському Контіолагті в рамках першого етапу Кубка світу відбувся чоловічий спринт. Україна в ній була представлена без капітана збірної Дмитра Підручного, який змушений пропустити другу частину етапу через травму коліна.

Лише одному українському біатлоністу вдалося закрити усі 10 мішеней. Ним став Тарас Лесюк, який зрештою опинився наприкінці залікової зони – на 40-му місці. Артем Прима та Богдан Цимбал хоч і подолали по 150 зайвих метрів дистанції, але на лижні були трохи швидшими і врешті-решт розташувалися на 30-му та 36-му рядках підсумкового протоколу відповідно.

Антон Дудченко та Денис Насико були змушені пробігти по два кола штрафу, після чого поборотися за очки до тоталу шансів майже не залишалося. Дудченко забрав передостанній квиток у гонку переслідування, а Насико, програвши переможцю гонки понад три хвилини, розташувався у дев'ятому десятку і тепер, схоже, поїде на Кубок IBU.

Перші два місця на п'єдесталі пошани зайняли норвежці: Йоганнес-Тінгнес Бьо не закрив лише одну мішень і здобув перемогу, а Стурла Легрейд, який стріляв ідеально, став другим. Компанію їм у трійці призерів склав німець Роман Реєс, якому, як і Легрейду, вдалося закрити 10 із 10.

Спринтерська гонка стала останньою дисципліною в рамках етапу Кубка світу в Контіолагті, очки за яку були зараховані до заліку чоловічого Кубка націй. За три гонки (індивідуальна, естафета та спринт) збірна України набрала 869 очок і посідає 9-й рядок рейтингу.

Від підсумкового місця у заліку Кубка націй залежить квота збірної на наступний сезон. 9 місце дозволить заявляти до п'яти спортсменів на спринти та індивідуальні гонки.

Чоловіча частина етапу в Контіолагті завершиться гонкою переслідування, що відбудеться за підсумками спринту в неділю, 4 грудня. Початок о 13:15 за київським часом. Очки за гонки переслідування до заліку Кубка націй не йдуть.