Мексика обіграла Саудівську Аравію, але вилетіла з ЧС-2022

Збірна Польщі вийшла до 1/8 фіналу

4967
2

Паралельно з поєдинком Польща – Аргентина у групі С проходив поєдинок між Саудівською Аравією та Мексикою. Ці команди займали два останні місця у квартеті, проте обидві зберігали шанси на вихід у плей-оф. Щоправда, якщо Саудівській Аравії вихід у плей-оф гарантувала будь-яка перемога за будь-якого результату паралельного матчу, то у мексиканців все було набагато складніше: їх влаштовувала перемога далеко не з будь-яким рахунком і не за будь-якого результату паралельного поєдинку.

Мексиканці, які у перших двох матчах у Катарі розчарували доволі блідою грою, сьогодні з перших хвилин полетіли в атаку. Вже на третій хвилині Вега міг відкривати рахунок у матчі, але не використав вихід 1 на 1 – воротар саудитів Альоваїс вчасно вийшов із воріт і скоротив кут обстрілу до мінімуму.

Перевага мексиканців була відчутною, у першому таймі вони не використали кілька чудових шансів забити. Але й контратаки команди Ерве Ренара були досить непоганими та змушували понервувати мексиканських фанатів.

Однак із самого початку другого тайму мексиканці буквально зім'яли свого суперника, забивши два швидкі голи. На 47-й хвилині Мартін з кількох метрів розстріляв ворота Альоваїса після гарної скидки Монтеса п'ятою з подачі кутового.

За п'ять хвилин мексиканці забили вдруге. Луїс Чавес пробив штрафний з метрів 27 по центру - м'яч влетів у дев'ятку воріт Саудівської Аравії. Справжній шедевр та претендент на звання найкращого голу нинішнього ЧС.

Проте перемога 2:0 не давала мексиканцям путівку до плей-оф, навіть після того, як у паралельному матчі Аргентина забила другий гол у ворота Польщі: за рівності очок та різниці м'ячів на користь поляків грав фактор жовтих карток: 4 проти 7.

Команді Херардо Мартіно був потрібен третій гол, і вона неодноразово була дуже близька до того, щоб його таки забити. Двічі м'яч навіть побував у воротах Саудівської Аравії, але обидва рази взяття воріт справедливо скасовувалося через офсайд. Той самий Чавес міг оформляти дубль: він знову пробивав штрафний приблизно з тієї ж позиції, знову закрутив м'яч у дев'ятку, але цього разу Альоваїс у гарному стрибку перевів м'яч на кутовий.

З кожною хвилиною мексиканці йшли вперед все більшими силами, а Саудівська Аравія навіть центр поля практично не переходила. Але на п'ятій компенсованій до другого тайму хвилині команда Ерве Ренара таки організувала контратаку, і Альдавсарі після досить простої комбінації вийшов віч-на-віч з Очоа і поховав надії мексиканців – 1:2, і поляки вирушають до 1/8 фіналу.

Мексиканці можуть звинувачувати лише самі себе: лише у третьому матчі на нинішньому мундіалі вони нарешті заграли на максимумі своїх можливостей, але виявилося надто пізно.

Ну а збірна Саудівської Аравії з кожним матчем на нинішньому ЧС виглядала дедалі гірше. І у своєму заключному таймі на турнірі в Катарі команда Ерве Ренара нарешті постала у вигляді того безпорадного статиста-аутсайдера, яким багато хто очікував побачити її з самого старту мундіалю. Як би там не було, завдяки сенсаційній перемозі над Аргентиною у першому турі ця команда увійшла до історії. І через багато років пам'ятатимуть саме її, а не повністю провалений другий тайм матчу з Мексикою.