VAR відмінив гол Грізманна! Туніс обіграв Францію, та путівка пішла іншим

До 1/8 фіналу пробилася Австралія, яка в іншому матчі групи здолала Данію

12613
1

30 листопада в катарському місті Ер-Райяні на стадіоні «Едьюкейшн Сіті» відбувся матч 3-го туру групового етапу чемпіонату світу 2022 в групі D, в якому зустрічалися збірні Тунісу та Франції.

Для збірної Франції матч особливого турнірного значення не мав. Втратити перше місце групи можна було лише за великого програшу.

Тому Дідьє Дешам зробив ротацію. У заявці французів не було лідерів команди: Кіліан Мбаппе, Антуан Грізманн і Олів'є Жиру залишилися в резерві.

А ось Туніс за деяких розкладів міг навіть вийти до 1/8 фіналу. Для цього африканській команді була потрібна своя перемога, плюс або нічия в матчі Австралії та Данії, або ж перемога датчан, але з різницею гіршою, ніж у Тунісу.

У дебюті матчу запам'ятався момент, коли Вахбі Хазрі зі стандарту виконав чудову подачу до центру штрафного майданчика, а Надер Гандрі в один дотик влучно пробив у кут воріт. Але при цьому суддя гол не зарахував, оскільки центрбек збірної Тунісу був в офсайді.

Незабаром активний Вахбі Хазрі увійшов до штрафного майданчика і опинився на газоні, але суддя Меттью Конгер справедливо показав, що ніякого пенальті не буде. Загалом гольових моментів у першій половині гри було небагато.

У збірній Франції у зміненому складі м'яч тримався не дуже добре, і оновлена ​​команда Дідьє Дешама іноді навіть змушена була відбиватися.

На 40-й хвилині Рафаель Варан грубо помилився на своїй половині поля, і той же Вахбі Хазрі пробив по воротах з-за меж штрафного майданчика пробив по воротах. Манданда відбив м'яч кулаками перед собою, а Дісасі вибив м'яч на кутовий.

Хоча гра йшла приблизно на рівних та після перерви, гол Тунісу став несподіванкою.

На 58-й хвилині після обрізки Фофана в центрі поля гравці збірної Тунісу провели швидку контратаку. Вахбі Хазрі отримав м'яч на хід і точно пробив під праву від себе штангу повз Стіва Манданда, який вискочив із воріт, намагаючись скоротити дистанцію. 1:0, і це був перший гол Тунісу на ЧС-2022!

Програвати Дешаму не хотілося, і він випустив на заміну Мбаппе, Грізманна та Дембеле. І спроби збірної Франції відігратися, як здавалося, мали успіх на 90+8 хвилині.

Антуан Грізманн першим опинився на відскоку м'яча від захисника і точно пробив по воротах за допомогою рикошету. Проте суддя відмінив гол за допомогою VAR. У момент подачі Тчуамені Грізманн був в офсайді. Меттью Конгер подивився повтори і вирішив гол не зараховувати.

Отже, 1:0. Туніс сенсаційно переграв Францію. Але до 1/8 фіналу пробилася Австралія, яка в іншому матчі групи обіграла Данію (1:0).

Підсумкове становище: 1. Франція – 6 очок, 2. Австралія – 6, 3. Туніс – 4, 4. Данія – 1.