Африка сильніша за Азію. Гольова феєрія у матчі Південної Кореї та Гани

Ганці обіграли корейців із рахунком 3:2

4112
3

Несподівано та приємно завершився матч двох аутсайдерів групи H на ЧС-2022 з футболу. Ні, не з погляду турнірної таблиці чи якихось фанатських емоцій. Команди вийшли грати, вийшли битися за результат та подарували барвистий та гольовий футбол уболівальникам. Результат 2:3 закономірний? Фаворита зустрічі перед матчем було важко назвати, але гра Гани за першим матчем виглядала значно цікавішою та свіжішою, ніж футбол корейців.

Перші 20 хвилин гри були не найцікавішими. Команди багато грали у пас, намагалися знаходити моменти, але до логічного завершення так і не доходило. Ситуацію виправив гол Мохаммеда Салісу, який підібрав м'яч на відскоку та легко переграв голкіпера. Захисник опинився в потрібному місці і в потрібний час. Через 10 хвилин Гана збільшила перевагу та повела з рахунком 2:0. Після ідеальної подачі Джордана Айю Мохаммед Кудус зблизька пробив головою і забив. Більше в першому таймі небезпечних моментів не було, команди пішли на перерву.

Здавалося б, 2:0, комфортна перевага, оборонятися та шукати шанси на контратаках. Але корейці мали зовсім інші плани. Спочатку на 53-й хвилині Хесон Чо створив перший дійсно небезпечний момент біля воріт Гани, а вже через 14 хвилин записав на свій рахунок дубль. Два голи він забив головою після шалено точних навісів партнерів. Тепер, начебто гра стала проходити під диктовку Південної Кореї. Але Гана згадала, що у першому таймі гру контролювала саме вона і вже на 68-й хвилині Мохаммед Кудус оформив дубль, забивши після неймовірного удару низом у лівий кут.

Буквально через 7 хвилин Кан Ін Лі завдав точного удару зі штрафного, але воротар Гани вражаючим стрибком дістав м'яч із лівого нижнього кута. Саме з цього моменту і почався неймовірний тиск на ворота Аті Зіґі. З 76-ї хвилини до кінця матчу Південна Корея мала 4 гольові моменти, щоб зрівняти рахунок, але Гана встояла. До речі, напевно, не вистачило лідерської гри Сона. Зірковий кореєць створював моменти, давав темп, але справді небезпечних моментів у нього не було.

Корея сильно насідала, але ганці буквально лягали під кожен м'яч, захищаючись практично всім складом. Багато емоцій подарувала кінцівка зустрічі, а вишенькою на торті стала червона картка головному тренеру Південної Кореї Паулу Бенту за некоректну поведінку. Уявіть, що було б, якби корейці таки забрали одне очко з цього поєдинку…

Але маємо те, що маємо. Гана вийшла на друге місце у групі, попереду матч із Уругваєм. А всі ми чудово знаємо, що сталося на мундіалі у 2010… Якщо Гана за 2 матчі подарувала фанатам таку бурю емоцій, то наскільки вони вийдуть заведеними проти Уругваю? В активі команди з Африки 3 очки, а Південна Корея, яка займає останній рядок у квартеті, має лише один пункт. У третьому турі вони зіграють із Португалією.