Катарські гірки. Камерун та Сербія забили 6 м'ячів, не визначивши переможця

Поки що найбільш бойова нічия на цьому чемпіонаті світу

4824
4

У понеділок, 28 листопада, відбувся матч другого туру групового раунду чемпіонату світу 2022 року, в якому зустрічалися національні збірні Камеруну та Сербії. Поєдинок відбувся на стадіоні «Ель-Джануб» в Ель Вакре.

• Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі Live у Telegram Sport.ua

Збірна Камеруну до цієї зустрічі програла вісім матчів поспіль на чемпіонатах світу. На ЧС-2014 Камерун поступився Бразилії (1:4), Хорватії (0:4) та Мексиці (0:1), на ЧС-2010 – Нідерландам (1:2), Данії (1:2) та Японії (0: 1), на ЧС-2002 – Німеччині (0:2). Востаннє на такому рівні вдалося обіграти ще Саудівську Аравію у 2002-му (1:0).

Сербія у стартовій зустрічі змагалася з командою Бразилії. Зірковій атаці європейської збірної абсолютно нічим не вдалося потривожити Аліссона, а пентакампеони зусиллями Рішарлісона організували два голи у ворота Вані Мілінковича-Савича. Перед очною зустріччю Сербія розглядалася як фаворит, але навряд чи хтось здивувався б якомусь іншому результату. Результати у Катарі нас до цього вже привчили.

У першому таймі команда Драгана Стойковича більше контролювала м'яч, але особливо небезпечних моментів біля воріт африканської збірної тривалий час не створювала. Камерун забив першим, вдало розігравши стандарт. Після навісу з кутового захисника «Нанта» Шарль Кастеллетто залишився один на дальній штанзі і забив перший гол своєї збірної на цьому мундіалі.

Перша частина матчу добігала кінця, але серби раптово перевернули хід зустрічі та забили два голи «у роздягальню». На першій компенсованій хвилині до першого тайму захисник «РБ Зальцбурга» Страхіня Павлович відгукнувся на навіс зі штрафного від Душана Тадича. А за кілька хвилин серби вийшли вперед. Сергей Мілінкович-Савич після передачі Андрія Живковича точно пробив з-за меж штрафного майданчика.

Перевага Сербії у початку другого тайму також була помітною, вже на 53-й хвилині рахунок став 3:1. Живкович знову відзначився асистом, цього разу забити вдалося нападникові «Фулхема» Александру Мітровичу. Здавалося, що на цьому зустріч можна закривати, але збірна Камеруну не змирилася з поразкою. У період з 64-ї по 66-ту хвилини африканська команда двічі результативно спіймала захист сербів під час створення штучного положення поза грою. Спочатку віч-на-віч вибіг Венсан Абубакар, який елегантно перекинув воротаря сербів. А згодом нападник «Аль-Насра» сам асистував Максиму Чупо-Мотінгу з «Баварії».

На цьому голи закінчилися, хоча спроби щось змінити ще були. У другому матчі ігрового дня у цьому квартеті зіграють збірні Бразилії та Швейцарії. Переможець матчу може забезпечити собі місце в плей-оф вже після другого туру, інші команди за будь-яких розкладів залишаться з шансами на 1/8 фіналу.