Дубль Мбаппе. Франція дотиснула Данію на останніх хвилинах

Команда Дешама йде по турніру без втрат

5569
6
Getty Images/Global Images Ukraine

Перший матч на турнірі команди провели по-різному. Чемпіони світу хоч і пропустили від Австралії, але відповіли одразу чотирма забитими м'ячами. А от данці, яких називають одними з тіньових фаворитів, не забили і не пропустили від Тунісу, що, по ідеї, змушувало б активніше шукати щастя біля французьких воріт.

В основі Франції ми не побачили Лукаса Ернандеса, який вибув надовго через розрив зв'язок, його змінив на позиції рідний брат Тео. Також на лавку сів Конате, оскільки підлікувався Варан. Решта дійових осіб були тими ж.

Як зазначалося вище, данці спробували зробити ставку на швидкий гол. Їм не вдавалося всерйоз турбувати Льоріса, але тримати в напрузі французький захист - без проблем. Але так протривало хвилин десять, після чого «ле бле» перехопили ініціативу. Помітним був Дембеле, якби він постійно перебував у такій формі, було б ясно, чому, незважаючи на поганий характер, його так хотіла втримати «Барселона». Усман легко обігравав суперників на правому фланзі і тягнув м'яч, а також періодично навішував. З якістю навісів було не все гаразд, проте кількість їх викликала повагу.

Напівмоменти Жиру і Варана, мабуть, згадки не варті, а от Рабьо вперше змусив попрацювати Шмейхеля на двадцять першій хвилині. Він бив впритул після вищезгаданого навісу Дембеле і кіпер данців виручив свою команду. Далі ініціатива цілком і повністю перейшла до підопічних Дешама, але втілити її в щось серйозне не вдавалося. Проте постійний контроль, комбінації на флангах і подачі в штрафний робили свою справу - Данія зовсім не мала м'яча і сиділа на голодному пайку.

Здавалося, що її влаштують 0:0. В принципі, мабуть, так і було - в такому разі перемоги над Австралією в заключному турі групового етапу вистачило б для виходу з групи. Проте французи теж хотіли свій вихід оформити якнайшвидше. Удари Жиру та Мбаппе після пасів того ж Дембеле були з вигідних позицій, але ні Олів'є головою, ні Кіліан з льоту точними не були. Тайм закінчився насухо, дальній несильній удар Еріксена виглядав як спроба відчаю.

А в таймі другому французи додали. Ставало очевидно, що гол назріває, але спершу Шмейхель його відстрочив після сильного удару Мбаппе після зміщення, а потім Грізманн розтранжирив шикарне закидання Тчуамені, ефектно прийомом на груди відігравши захисника і пробивши, знаходячись перед воротарем, набагато вище.

Гол забив той, хто мав це зробити по статусу головної зірки мату. Ернандес вискочив з-за спин захисників, отримав пас, віддав назад на Мбаппе і той влучив в шпарину між Крістенсеном і його партнером. 1:0, початок був покладений. Проте перевага тривала всього сім хвилин. Еріксен подавав кутові з перемінним успіхом, але ця спроба вийшла точно на голову Андерсену, котрий скинув далі на Крістенсена і гравець «Барселони» пробив зблизька над Льорісом. 1:1.

Гра пожвавилася, команди почали обмінюватися ударами. могли хилити шальку терезів на свій бік Ліндстрьом та Брейтвейт, але Льоріс та точність їм перешкодили. Між моментами данців Тчуамені в падінні головою бив у порожній кут - Меле врятував, а Рабьо бісіклетою пробив зовсім трохи вище.

І все ж чемпіони світу добилися свого. Коман наздогнав м'яч біля лицьової, його підібрав Грізманн, навісив справа на дальню штангу, де Мбаппе вже вносив м'яч в сітку.

Данія відверто здалася. Французи почали відверто куражитися, але втретє не зуміли засмутити Шмейхеля.

Нічого страшного - серія, коли на останніх трьох чемпіонатах світу минулий чемпіон не виходив з групи, закінчилася. Франція точно зіграє в 1/8 фіналу, а Данії доведеться постаратися, причому не все залежить від неї.

Чемпіонат світу з футболу 2022 року. Група D. 2 тур.

Франція - Данія - 2:1.