Колектив Олександра Петракова відвів душу перед вирішальним матчем

26343
50
УАФ

Після матчу у Глазго, який збірна України провела кілька днів тому, настрій у вболівальників нашої національної команди був зовсім не райдужний. І справа навіть не в поразці, що дозволило команді Шотландії в турнірній таблиці обійти «синьо-жовтих». Гра, яку продемонстрували підопічні Олександра Петракова, дуже розчарувала. Ми не побачили бажання футболістів битися за результат на полі, що призвело до поразки. Після такого ляпаса від «Тартанової армії» результат протистояння в Єревані викликав побоювання. Залишалося сподіватися, що тренерський штаб збірної України зможе знайти потрібні слова, щоб зарядити і належним чином налаштувати футболістів.

Стартовий склад українців кардинально відрізнявся від того, що з перших хвилин вийшов на матч проти Шотландії. Місце у воротах зайняв Лунін, який замінив Трубіна, котрий поїхав до молодіжної збірної. Тріо центрбеків склали Качараба, Кривцов та Забарний, а розганяти атаки на флангах мали Миколенко та Тимчик. Позиції в опорній зоні зайняли Ігнатенко та Сидорчук. На вістрі атаки нашої команди ми знову побачили Яремчука, якому з флангів мали доставляти м'яч Циганков та Зубков.

Відразу після стартового свистка українці взяли м'яч під контроль, а господарі поля, віддавши територію, сконцентрувалися на контратакуючій грі. І перший гольовий момент створили саме вірмени. Кривцов обрізався у центрі поля, після чого Селараян втік до наших воріт. На щастя, у цьому епізоді впевнену гру продемонстрував Лунін.

Незважаючи на територіальну перевагу, «синьо-жовті» довго не могли підібратися до штрафного майданчика суперників. Лише на 20-й хвилині в Ігнатенка пройшло закидання на хід Циганкову, який з гострого кута не пробив голкіпера. А вже наступний момент, створений нашими футболістами, завершився неприємностями для Вірменії. Циганков у лівому куті штрафного майданчика підключив Зубкова, простріл якого на дальній штанзі замкнув Тимчик.

Після результативної атаки гостей рисунок гри особливо не змінився. Але водночас вірмени, яким потрібно було відіграватися, почали діяти агресивніше у відборі. І якби вірменські футболісти були трохи майстернішими, у «синьо-жовтих» могли б виникнути проблеми. Принаймні українці двічі фолили в безпосередній близькості від свого штрафного майданчика, але господарі не зуміли отримати користь із цих ситуацій. Втім, і наша команда грала за результатом і не поспішала нагнітати ситуацію біля воріт суперників.

Вірмени активно розпочали другу половину зустрічі і обороні нашої команди довелося пережити непрості хвилини. Але на повноцінний штурм воріт збірної України у господарів завзяття/майстерності не вистачило. «Синьо-жовті» перевели гру до центру поля, а невдовзі подвоїли свою перевагу. Після прострілу Тимчика з правого флангу Циганков пропустив м'яч, і Зубков завдав точного удару. А за кілька хвилин рахунок до розгромного ледь не довів Циганков: його удару трохи не вистачило влучності.

Другий гол повністю заспокоїв українців, котрі заграли розкуто. У середині другого тайму на поле вийшли Ярмоленко та Довбик, які одразу взяли участь у ще одній гольовій комбінації. Після закидання Ярмоленка Зубков під кутом вийшов на Юрченка та технічно перекинув голкіпера, а Довбик головою підправив м'яч у сітку.

Після цього українці спіймали кураж, а господарі зовсім засмутилися. Четвертий гол забив Ігнатенко, який з-за меж штрафного майданчика пробив точно під штангу. Але й на цьому голепад у ворота збірної Вірменії не закінчився. Довбик зіграв ефектно, а головне ефективно, у штрафному майданчику суперників, поставивши крапку в поєдинку.

Збірна України повернула собі першу позицію групи В1 (принаймні до закінчення матчу Шотландія – Ірландія). Заключну зустріч турніру із Шотландією «синьо-жовті» проведуть 27 вересня, і вона стане вирішальною у контексті боротьби за путівку до дивізіону А.

Ліга націй УЄФА. Груповий етап. Ліга B. Група 1. 5-й тур.

Вірменія – Україна - 0:5