Мінімальний крок до мети. Динамо обіграло Штурм у першому матчі

Перемогу киянам приніс результативний удар Караваєва

18478
39
twitter.com/SKSturm

За пару днів до гри проти «Динамо» президент «Штурму» заявив, що матч його підопічних проти віце-чемпіона України – приблизно те ж, що й поєдинок Давида проти Голіафа. Мовляв, у порівнянні з «Динамо» його команда – ноунейм. І буде справжнім дивом та подвигом, якщо у протистоянні переможе «Штурм».

Потрібно віддати належне Крістіану Яуку за об'єктивність. Справді, фактично з будь-якої точки зору, особливо з історичної, «Динамо» виглядає мало не велетнем у порівнянні з командою з Граца. Але в нинішньому сезоні, абсолютно форс-мажорному для українського футболу, ця перевага у «масті» не має жодного значення.

Тому пан Яук трохи лукавив. «Штурм» на даний момент – добротна та зіграна команда. І у зв'язку з цим вона навіть краща, ніж попередній опонент киян – «Фенербахче». Тож недооцінювати австрійського віце-чемпіона в жодному разі не можна. Тим більше, що він напередодні зустрічі з «біло-синіми» у рамках нового чемпіонату Австрії обіграв чинного чемпіона – «Зальцбург».

Про нинішні динамівські біди зайвий раз говорити не доводиться: вони загальновідомі. До відсутності ігрового тонусу та рідних стін перед грою з австрійцями додалася ще одна – відхід Вербича до «Панатінаїкосу». Начебто й не скажеш, що критична втрата, але все одно було цікаво, кого поставить Луческу замість словенця на лівий фланг півзахисту.

Фото - ФК Динамо Київ

Варіантів було не так вже й багато, і найпоширеніший із них – Ванат. Однак румунський тренер пішов іншим шляхом: на місце лівого вінгера було переміщено Буяльського, тоді як його позицію в центрі поля зайняв Шапаренко, а другого «опорника» (разом із Сидорчуком) грав Шепелєв.

Але тут прийшла ще одна проблема – перед самою грою травмувався Циганков, і його місце на правому краю посів Караваєв. Так ось вийшло, що обидва вінгери у «Динамо» на цю гру – резервні.

Матч обіцяв стати обопільно обережним. Таким він і вийшов спочатку. Принаймні в першій третині стартового тайму абсолютно ніяких активностей помічено не було. Швидкості невисокі, пресинг також. Суперники не дуже мудрували, доставляючи м'яч на передній край завдяки довгим передачам.

Десь із 15-ї хвилини гра пожвавилася. І пожвавили її гості. Прасс добре приклався до м'яча, і Бущан не без проблем впорався із цим ударом. Господарі відразу відповіли – і заробили небезпечний штрафний удар. Але Шапаренко відверто запоров спробу.

За кілька хвилин знову свою майстерність продемонстрував динамівський голкіпер. Бущан відбив м'яч після сильного удару Хейлунна. А трохи пізніше і Георгій навряд чи допоміг би своїй команді, якби той же Хейлунн був точнішим після удару в один дотик: пощастило, що данець промазав.

А ось «Динамо» свій шанс використало на всі сто. Дубінчак виконав передачу зі свого флангу, Бесєдін у центрі штрафного майданчика дезорієнтував захисників, а Караваєв зльоту вгатив м'яч у дальній кут. Другий гол для Олександра у двох крайніх матчах.

«Динамо» помітно підбадьорилося після забитого м'яча. Ініціатива у команди Луческу. Правий фланг захисту «Штурму» помітно просідає. Ближче до кінця тайму динамівці почали грати на контратаках. Виходило місцями непогано. Хоча створити хоча б один по-справжньому небезпечний момент біля чужих воріт їм не вдалося.

Але більше нічого не вдалося створити конструктивного в атаці й у суперника. Тому на перерву пішли з тим самим 1:0 на нашу користь. Якщо говорити об'єктивно, то це максимум, що динамівці могли вичавити у цьому випадку.

Другий тайм розпочався без замін. Луческу не було потреби щось змінювати, Ільцер, напевно, вирішив поки не форсувати події.

Дебют другого тайму схожий на аналогічну ділянку першого тайму. З тією різницею, що арбітр показав одразу дві жовті картки: по одній на команду. Гості намагалися захопити ініціативу та нагнітати, але господарі вміло «сушили» гру. Все, що вартувало уваги на даному відрізку – заблокований удар Бесєдіна.

Далі було майже все неварте – неточні удари Сидорчука та Шапаренка, не найкраща спроба Саркарії.

Фото - twitter.com/SKSturm

Тренери намагалися пожвавити гру подвійними замінами, але теж марно. Хоча хороший момент знову був у Бесєдіна. Але й на цей раз у Артема не склалося: його удар головою в падінні був вище воріт.

Другий тайм виявився ще менш цікавим, ніж перший. «Штурм» намагався змінити ситуацію на полі, але якось невміло. А «Динамо» не надто й напружувалося. Тому й згадати особливо немає чого.

За такою невибагливою грою рахунок 1:0 на користь українців виглядає майже як панацея. Це з одного боку. А з іншого – зрозуміло, що у протистоянні все вирішиться у Граці.

Хочеться сподіватися, що запасу в один гол киянам вистачить для загальної перемоги.

Ліга чемпіонів. 3-й відбірковий раунд. Перший матч.

«Динамо» – «Штурм» – 1:0