Бронзова звитяга. Жіноча збірна України з футзалу здолала Угорщину

Команда Олега Шайтанова завершила чемпіонат Європи з медалями

9017
2

Жіночий футзал ще тільки починає робити перші масштабні кроки на масштабному рівні, проте ми вже встигли стати свідками одразу двох розіграшів чемпіонатів Європи з цього виду спорту. Друге за ліком із цих змагань також не обійшлось без участі збірної України, яка на півфінальному етапі так званого фіналу чотирьох поступилась чинним чемпіонкам, іспанкам, із розгромним рахунком (0:9), тож була змушена розраховувати лише на бронзові нагороди. Однак і за третє місце ще потрібно було позмагатись проти Угорщини, яка своїх шість м’ячів без відповіді (0:6) отримала кількома днями раніше від представниць господарів паркету – португалок.

На тлі прикрих для обох команд поразок. було дуже цікаво спостерігати, як від самого початку звітної зустрічі футзалістки намагались грати дуже обережно. Синьо-жовті при цьому мали певну перевагу в створенні гольових нагод, однак за інтенсивний стиль довелось розраховуватись ризиковано великою кількістю фолів. Проте, це того точно коштувало.

Лише за час перебування на майданчику першої четвірки Україна отримала кілька відмінних нагод для того, аби відкрити рахунок. Варто згадати моменти Скибіної з виходом віч-на-віч, або несподівані постріли від Рубан чи влучання в поперечину від Гриценко, для того, аби осягнути нашу перевагу в ці хвилини. Але зрештою лік голів українок на цьогорічному Євро вдалось відкрити лише представниці другої четвірки.

Юлія Титова на дев’ятій хвилині в дотик завершила простріл Софії Рубан, після чого команда Олега Шайтанова не мала намірів зупинятись під час тиску на чужі ворота. Єдине, із чим потрібно було боротись, – постійні порушення правил, хоча й жовті картки в підсумку після першого тайму мали на власному рахунку лише угорки. Моментів біля воріт Сагайдачної було не так уже й багато, якщо порівнювати із зусиллями України.

Уже на початку другого тайму нашим дівчатам удалось забити вдруге, коли вдалий розіграш кутового на правому фланзі від Титової було завершено пострілом Воловенко в ближній кут. Голкіпер Торма в цій грі була найкращою виконавицею в складі власної команди, проте в цьому випадку відверто проґавила стандартний розіграш.

Угорки на тлі другої невдачі в захисті почали квапитись та допускати помилки на рівному місці. Гра з п’ятьма польовими виконавцями в цьому випадку була більше схожа на прояв паніки з боку тренерського штабу. А коли суперниці ще й назбирали п’ять фолів, то взагалі опинилися фактично з зав’язаними руками.

Поганим сигналом було те, що Україна, яка контролювала хід гри більшу частину часу, почала також нервувати через хитку перевагу в рахунку. Досить швидко наші дівчата дістались позначки в п’ять фолів, тому на останніх хвилинах обидві команди охоче ховались від будь-яких жорстких зіткнень. Можливо, дарма, бо бригада арбітрів давала грати.

Прикро також і від того, що на передостанній хвилині до воріт синьо-жовтих було спрямовано один із влучних пострілів суперниць. Не без допомоги рикошету від ноги Гриценко, Хорват вдалось переграти Сагайдачну потужним пострілом із правого флангу, проте за час, що залишався до фінального свистка, угорки більше нічого не встигли створити.

Таким чином, бронзовими призерами жіночого чемпіонату Європи-2022 з футзалу стала збірна України. Національна команда Угорщини залишилась поза межами п’єдесталу пошани.