| Оновлено 04 червня 2022, 18:33
5706
1

Збірна України гарантувала участь у Фіналі чотирьох Золотої Євроліги

Вигравши у Данії 3:2, підопічні Угіса Крастіньша здобули свою п'яту перемогу у групі В

5706
1
CEV

Сьогодні чоловіча національна збірна України з волейболу провела у Данії черговий матч групового етапу «Золотої Євроліги». У данському місті Гентофте наша команда зустрічалася з місцевими волейболістами, причому українці вважалися номінальними господарями майданчика.

Перша партія почалася не зовсім вдало для наших хлопців, які спочатку частіше опинялися в ролі наздоганяючих 1:4, 7:10. Потім рахунок вирівнявся і майже до кінця суперники не відпускали далеко один одного, поки на табло не з'явилися цифри 23:23. Українці першими здобули сетбол і з другої спроби на подачі Максима Дрозда виграли партію 26:24.

Також невдало підопічні Угіса Крастіньша розпочали другий сет, тому за рахунку 2:6 наставнику довелося взяти тайм-аут. На жаль, особливої користі він не приніс і незабаром данці повели 3:9. За рахунку 9:15 наш тренер ще раз постарався використати перерву, щоб внести корективи у гру. При цьому зробив низку замін, випустивши на майданчик відразу трьох нових гравців. Проте сет врятувати не вдалося – 15:25.

І у третій партії наші волейболісти довгий час поступалися суперникам 2:5, 5:8, 7:10, 10:13. Щоправда, були моменти, коли вони скорочували відставання до мінімуму і навіть зрівнювали рахунок, але потім знову данці йшли вперед. Тільки ближче до кінця партії гра вирівнялася, після чого українці повели 19:17, потім 21:18 і, зрештою, досягли успіху 25:23.

Вже після цієї партії стало зрозуміло, що за набраними очками Україну вже ніхто не наздожене у турнірній таблиці, і наша команда достроково вийшла до «Фіналу чотирьох». Втім дуже хотілося на мажорній ноті завершити цю зустріч. Але данці були іншої думки і у четвертому сеті продовжували боротися за перемогу, вигравши його 19:25.

Тож питання про те, хто виявиться сильнішим у цьому матчі, вирішувалося у п'ятій укороченій партії. Її взяли українці 15:11, перемігши у матчі 3:2.

Збірна України грала у такому складі: Ілля Ковальов (набрав 13 очок), Юрій Семенюк (12), Юрій Синиця (2), Тимофій Полуян (15), Максим Дрозд (5), Олег Плотницький (14), Горден Брова (ліберо) - стартовий. На заміну виходили: Андрій Рогожин (0), Євген Кісілюк (3), Віталій Щитков (1).

Золота Євроліга. Чоловіки
Група В. 3 червня. Гентофте (Данія)
Україна - Данія

3:2 (26:24, 15:25, 25:23, 19:25, 15:11)

У цій же групі днем раніше Хорватія вдома перемогла Іспанію 3:1. І зараз турнірна таблиця тут виглядає так: