Новий трофей у колекції Моуріньо. Рома – переможець Ліги конференцій

У фіналі турніру римський клуб обіграв «Феєноорд»

12487
15

У середу, 25 травня, відбувся фінал Ліги конференцій УЄФА сезону 2021/2022, в якому зустрілися італійська «Рома» та нідерландський «Феєноорд». Матч пройшов у Тирані (Албанія) на стадіоні Націонал Арена (Арена Комбетаре). Для обох команд цей матч був виключно заради дебютного трофею, якого досі не було в колекції жодного тренера у світі. Зазначимо, що це був перший в історії фінал Ліги конференцій, оскільки турнір став проводитись саме з сезону-2021/22.

Команди розпочали матч досить обережно, ніхто не хотів бігти стрімголов, бо розумів ризики та відповідальність. На 16-й хвилині римський клуб зазнав перших втрат, але не у вигляді голу – травму отримав один із лідерів клубу Генріх Мхітарян. Гру колишній півзахисник «Металурга» та донецького «Шахтаря» продовжити не зміг, змінив його Сержіо Олівейра.

«Феєноорд» більше володів м'ячем, але нічого небезпечного біля воріт Патрісіу не відбувалося. «Рома» і не проти була грати другим номером, таку тактику Моуріньо обрав із самого старту матчу. І саме римляни відкрили рахунок у матчі, коли на 32-й хвилині Манчіні виконав навісну передачу у карний майданчик, де Дзаньоло незручно якось прийняв м'яч, але у результаті наздогнав його і кінчиком бутси зміг прокинути круглого над плечем Бейлова, не підстрахували й захисники.

На жаль, на більше у першому таймі команд не вистачило, обережна перша половина гри з одним гострим моментом, який одразу втілився у забитий м'яч.

Другий тайм, особливо його початок, був набагато цікавішим. Вже на його старті нідерландський клуб міг не лише зрівняти рахунок, а й узагалі вийти повести у ньому. Так, на 47-й хвилині після подачі з кутового від «Феєноорда» Манчіні мало не увігнав м'яч у сітку власних воріт – врятувала стійка, а з добиванням від Тіля в гарному сейві впорався Патрісіу. «Феєноорд» на такому куражі продовжив свій спурт. Вже через 4 хвилини Патрісіу знову врятував свою команду, перевівши м'яч у хрестовину після потужного пострілу з-за меж карного майданчика від Маласіа.

Далі сценарій нагадував перший тайм, підопічні Арне Слота продовжували володіти ініціативою у володінні, але не більше. «Рома» ж продовжувала шукати щастя в контратаках. В одній з таких атак міг забити другий гол Верету, що вийшов на заміну, але Бейлов у красивому стрибку парирував постріл французького півзахисника з забійної позиції. Під кінець матчу стало помітно, що «Феєноорд» почав видихатися, не допомагали і заміни, а гра кращого бомбардира турніру Дессерса зовсім бажала кращого, у нападника взагалі нічого не виходило.

У свою чергу, «Рома» за 4 хвилини до завершення основного часу провела ще одну продуктивну атаку, і знову нідерландський клуб врятував Бейлов. Цього разу капітан «Феєноорда» відбив хльосткий удар у виконанні Пеллегріні. Арбітр Іштван Ковач компенсував у другому таймі аж 5 хвилин, але рахунок на табло так і не змінився.

У підсумку 1:0 на користь «Роми», яка стала першим володарем кубка Ліги конференцій в історії. Не варто забувати і про Жозе Моуріньо, який продовжив свою переможну серію у фіналах єврокубкових турнірів - португалець, як і раніше, залишається непереможеним.