Ель-Класіко у всій красі. Реал у Суперкубку вирвав перемогу у Барселони

«Реал» та «Барселона» влаштували гольову перестрілку у півфіналі Суперкубку Іспанії

12091
8

У середу, 12 січня, відбувся півфінальний поєдинок Суперкубку Іспанії, в якому зустрілися «Барселона» та мадридський «Реал». Друге у сезоні Ель-Класіко приймав Міжнародний стадіон імені Короля Фахда в аравійському Ер-Ріяді. Нинішнього сезону «Барселона» та «Реал» вже зустрічалися. Нагадаємо, наприкінці жовтня в рамках Прімери мадридці здобули виїзну перемогу над суперником з рахунком 2:1, тому «Барселона» мала гарний шанс поквитатися із «вершковими» вже у півфіналі за Суперкубок.

Команди розпочали поєдинок бадьоро, швидкості були високі, проте реально небезпечних моментів біля обох воріт уболівальники до середини тайму не спостерігали. «Барселона» на подив більше володіла м'ячем, проте «Реал», граючи другим номером, видавав непогані контратаки. В одній із них на 19-й хвилині матчу міг відзначитись Асенсіо, але йому після класної передачі від Вінісіуса не вистачило влучності – м'яч після його удару пройшов над перекладиною. Втім, вже за 6 хвилин чергова контратака мадридців таки принесла свої плоди, і допоміг у цьому «Реалу» Бускетс, який довго думав, що робити з м'ячем. В результаті його ззаду підстеріг Бензема і забрав м'яч, після транзитом через Модрича Карім видав точний пас на хід Вінісіусу, Жуніор увірвався до карного майданчика і точно пробив під поперечку воріт Тер Штегена.

Пропущений гол змусив «блаугранас» гостріше діяти в атаці. Так, на 30-й та 32-й хвилині міг забивати Люк Де Йонг, але в обох випадках після його ударів надійно зіграв Куртуа. «Барселона» продовжувала чинити тиск і таки змогла зрівняти рахунок під завісу першого тайму. Якщо у випадку з голом «Реала» грубо помилився Бускетс, то «Барсі» допоміг забити Мілітао: Дембеле виконав простріл з лівого флангу у карний майданчик, м'яч потрапив до Мілітао, захисник спробував винести його подалі від воріт, але влучив у ногу Люка Де Йонга, який переправив сферу в сітку,  у підсумку досить курйозний гол у роздягальню отримали підопічні Анчелотті.

На куражі «Барселона» розпочала другу половину зустрічі: вже на старті тайму могли забивати вийшовший на заміну Педрі,  і все той же Люк Де Йонг. З ударом першого впорався Куртуа, а ось після пострілу від Де Йонга за «Реал» заступилася стійка. На 54-й хвилині непогано з-за меж карного зльоту пробивав Демебеле - м'яч після його удару в польоті зачепив газон і пройшов поруч зі стійкою. Лише ближче до середини другого тайму «Реал» остудив запал суперника і знову пішов в атаку. На 69-й хвилині матчу стійка вже зіграла на руку «Барсі», прийнявши на собе потужний удар із розвороту від Бензема.

Втім, француз вже за якихось три хвилини вдруге за матч вивів свою команду вперед. Менді видав передачу на Каріма, але його перший удар потягнув у красивому сейві Тер Штеген, м'яч потрапив на правий край карного, де ним заволодів Карвахаль, Дані зробив простріл уздовж воріт, м'яч у польоті зачепив ногу Тер Штегена і знову потрапив до Бензема, який з другої спроби таки увігнав його в сітку воріт.

Трохи більше 10 хвилин знадобилося «Барселоні», щоб вдруге за матч зрівняти рахунок і зробив це вийшовший на заміну Фаті, який фактично потилицею після прострілу від Альби переправив м'яч у сітку воріт Куртуа. Могла «Барса» взагалі вирвати перемогу за 4 хвилини до кінця основного часу, проте Дембеле не зміг реалізувати вихід віч-на-віч, програвши дуель Куртуа. У підсумку основний час матчу завершився внічию і на команд чекали два екстра-тайми по 15 хвилин.

При рівній грі в першій 15-хвилинці сильнішими все ж таки виявилися «вершкові», і знову вони забили в результаті успішної контратаки: Родріго продерся правим краєм карного майданчика і виконав простріл у центр, там повз м'яч пробіг Вінісіус і сфера потрапила під удар вийшовшому на заміну Вальверде, який точно пробив у протихід Тер Штегену. Після голу «Барселона» голову не опустила і побігла відіграватися. Команда була близькою зрівняти рахунок і втретє, але це не дав зробити Куртуа, який спочатку потягнув постріл Бускетса, а потім упорався із добиванням від Дембеле.

У другій 15-хвилинці «Барса» дуже великими силами пішла вперед, але по-справжньому небезпечних моментів вже не створила, у свою чергу могла команда Хаві пропустити і четвертий гол, проте Родріго при виході два в одного дивом не зміг влучити в порожні ворота після передачі з лівого краю карного майданчика від Бензема. В результаті матч завершився перемогою «Реалу» з рахунком 3:2 та виходом мадридської команди у фінал. Нагадаємо, Суперкубок Іспанії відбувається у форматі «фіналу чотирьох». На день пізніше в іншому півфіналі зустрінуться «Атлетіко» та «Атлетік». Фінал заплановано на 16 січня.