Скрипнули дверима. Шахтар упустив перемогу над Шерифом

Колектив Роберто Де Дзербі пропустив перед фінальним свистком

32415
268
ФК Шахтар Донецьк

Вперше за багато років футболісти «Шахтаря» змушені були завершувати виступ в єврокубкових турнірах ще до Нового року. Тому матч із молдовським «Шерифом» вже не мав жодного турнірного значення. Хіба що він був важливим для престижу клубу та країни, тому гірникам треба було обов'язково брати реванш за прикру поразку у Тирасполі. До того ж, ще потрібні були очки в загальну скарбничку українських клубів за підсумками нинішнього сезону.

Стартовим складом господарів поля їхній наставник Роберто Де Дзербі, звичайно ж, здивував не лише гостей, а й вболівальників. По-перше, в ньому опинилося відразу 7 футболістів з українським паспортом. По-друге, на поле вийшли Пятов, Бондар, Корнієнко, Бондаренко та Судаков і водночас на лаві запасних залишилися Трубін, Матвієнко, Ісмаїли, Майкон та Тете. А ще після довгої перерви, пов'язаної з травмами, чекали на свій шанс вийти на поле (але, забігаючи вперед, зазначимо, що так і не дочекалися його) Коноплянка та Мораес, які були включені в заявку донецького клубу. Водночас не побачили ми в цьому матчі Марлона, Степаненка і Педріньо.

Фото - ФК Шахтар

Зі стартовим свистком арбітра гірники взяли м'яч під контроль і методично почали розхитувати оборону гостей. Причому першого удару по воротах суперників вони завдали вже на 4-й хвилині. Після розіграшу кутового Бондар найвище за всіх вистрибнув, але пробив головою невдало. Через три хвилини своїм фірмовим ударом зі зміщенням із правого флангу в центр відзначився Соломон, однак і в цьому випадку м'яч полетів убік від воріт. Далі моменти біля воріт «Шерифа» йшли один за одним, але ні Марлос, ні Бондаренко, ні Додо їх не використали.

Час минав, а на табло НСК «Олімпійський», як і раніше, світилися нулі. І це при тому, що гра продовжувала нагадувати дорогу з одностороннім рухом. Здавалося, що гості взагалі не переходять половину поля. В цей період, на 24-й хвилині, знову, як і на початку матчу, приблизно з тієї ж точки пробив Соломон, але цього разу м'яч врізався точно в хрестовину. Тільки на 32-й хвилині «Шериф», нарешті, згадав і про чужі ворота та провів непогану контратаку по лівому флангу. Її ударом вже зі штрафного майданчика завершував Крістіано, але м'яч пролетів у безпосередній близькості від поперечини.

І все ж таки наприкінці першого тайму «Шахтар» забив. На 42-й хвилині Кривцов відмінним пасом знайшов у штрафному майданчику гостей Фернандо і той в боротьбі із двома захисниками несильним, але влучним ударом направив м'яч в правий від себе кут воріт.

Цікаво, що в час, що залишився до перерви, у гірників було ще три (!) реальних моменти, щоб збільшити свою перевагу. Втім, той самий Фернандо не зміг, як слід, поцілити по м'ячу. Додо гарматним ударом з льоту потряс поперечину. І Соломон втретє в цьому матчу спробував вразити дальній кут, але знову в ціль не влучив.

Одразу після відпочинку у гірників замість Фернандо та Судакова на поле вийшли Тете та Мудрик. І вже на 48-й хвилині бразилець завдав небезпечного удару в лівий від себе кут воріт, але Атанасіадіс вибрав правильну позицію й забрав м'яч в руки. Гості непогано відповіли за три хвилини, коли в контратаці Бруно сильно пробив і м'яч розминувся з правою «дев'яткою» в лічених сантиметрах.

Потім гра вирівнялася. У гостей двічі небезпечно атакував Тілль, але у першому епізоді м'яч після рикошету вилетів на кутовий, а у другому Пятов зіграв надійно. У «Шахтаря» близькими до успіху були Тете (він не влучив у ворота з близької відстані) та Мудрік, який пробив прямо у воротаря.

Все йшло до того, що «Шахтар» досягне успіху з мінімальним рахунком. В цій ситуації Де Дзербі навіть випустив на поле третього голкіпера команди Шевченка, котрий практично залишався без роботи. До того ж гірники в кінцівці ще могли й забити, але Тете і Мудрик не використовували свої моменти. А потім на третій компенсованій хвилині настала розв'язка. Ніколов з другої спроби з-під Бондаря зумів направити м'яч у сітку воріт.

Ось так «Шахтар» втратив перемогу в матчі, де цілком міг вигравати з великим рахунком.

Ліги чемпіонів УЄФА. Груповий етап. Група D. 6-й тур.

«Шахтар» – «Шериф» - 1:1