Вистраждана перемога. Зоря мінімально здолала Інгулець

Гол Фаворова після кутового виявився єдиним у матчі

4863
5
УПЛ

Недільна програма сімнадцятого туру української Прем'єр-ліги, виходячи зі своїх вивісок, мала розслаблюючий характер, на тлі напружених протистоянь днем ​​раніше, а відкривати її пропонувалося матчем у Запоріжжі, де луганська «Зоря» проводила фінальну розминку перед заключною грою своєї єврокампанії проти норвезького «Глімта». Суперником колективу Віктора Скрипника за цією грою був петровський «Інгулець», який опинився в зоні вильоту за підсумком низки невдалих поєдинків зі своєю участю.

На тлі далеко не найгіршої гри на початку сезону у виконанні підопічних Сергія Лавриненка, побачити «козаків» на передостанньому рядку в турнірній таблиці за два тури до настання зимової паузи було досить несподіваним. Багато хто правильно зазначить, що «Інгулець» ще має в запасі гру проти львівського «Руху», але, дивлячись на поточні кондиції колективу Леоніда Кучука, можна стверджувати, що тривала перерва буде на руку саме футболістам з Петрового.

Що ж до луганської «Зорі», то їхнє становище в турнірній таблиці нічим не могло здивувати, хоча й могло бути трохи кращим, якби «мужики» одного разу не відчули бажання поділитися очками з ПФК «Львів», який потребував їх, тижнем раніше (1:2). Повторити подібний досвід підопічні Скрипника, та ще й на тлі майбутнього останнього для них матчу в єврокубках цього сезону, точно не хотіли. Та й дніпровський «Дніпро-1» тільки й чекав на той момент, коли луганчани вкотре допустять осічку.

Максимально напружена гра, але саме таке і очікувалося побачити від цих команд у першій половині матчу, коли футболісти намагалися звикнути до тактик тренерських штабів. У тому, що «Інгулець» віддасть ініціативу в контролі м'яча, а натомість поставить низький блок, не доводилося сумніватися, проте від «Зорі» очікувалася трохи більша завзятість у завершальній стадії. Як мінімум, за такою самою стратегією може зіграти проти колективу Скрипника й «Глімт» наступного четверга, тому був шанс потренуватися.

Проте, ми побачили лише спроби дальніх ударів у завершальній третині нападу луганчан, що, хоч і несло певну загрозу, проте було лише доказом того, що оборона суперників зі своїми обов'язками справлялася дуже добре. А де не вдавалося контролювати ситуацію захисникам, там і голкіпер Богдан Шуст був не проти підстрахувати, як у тому епізоді, коли він упорався із дальнім ударом від Артема Громова ще на перших хвилинах.

Колектив Сергія Лавриненка атакував позиційно дуже невеликими силами, але на подачі зі стандартних положень підключався вже значною кількістю футболістів. Забити з подібних ситуацій «козаки» мали можливість лише під час удару Салема з правого флангу штрафного майданчика ще на дев'ятій хвилині матчу, або ж спробі Коваленка з гранично гострого кута вже ближче до перерви, однак були безуспішними на тлі блоків з боку суперників. Обом тренерським штабам було над чим подумати у перерві, оскільки команди явно не вичавлювали максимум своїх можливостей.

Другу половину матчу команди також розпочали із рівномірного володіння м'ячем, у якому було досить складно виділити фаворита у боротьбі за три очки. Не дуже було схоже на те, що регулярні флангові передачі на обох сторонах поля призведуть у цьому матчі до забитих м'ячів, проте спроби вийти в атаку через довгий пас з боку «Інгульця» в цьому аспекті були більш вигадливими. Колосальний момент команда з Петрового втратила, коли Коваленко з правого флангу контратаки викотив м'яча під удар у вільний дальній кут на Козака, але партнер просто не влучив у ворота.

Колектив Сергія Лавріненка за свою марнотратність поніс суворе, але справедливе покарання практично одразу. Булеца оформив удалу подачу кутового з лівого флангу, але з першим ударом головою від Фаворова з близької дистанції впорався Шуст, проте партнери не встигли накрити добивання від Дениса. Усі розуміли, що означає цей гол у контексті загального характеру протистояння, тому «Інгулець» спішно спробував відігратися, але ще один вірний момент запоров Гопей, запустивши м'яч на порожні трибуни над воротами від правого кута воротарського вже за кілька хвилин.

«Зоря» наприкінці поєдинку обрала небезпечну тактику, передавши м'яч під контроль суперникам, але при цьому зуміла якісно проконтролювати простір на своїй половині. Гості практично не мали можливостей для того, аби відігратися у заключній фазі зустрічі, тому залишилися без очок за не найгіршої гри.