Перша домашня поразка у сезоні. Верес розгромно поступився Динамо

«Динамо» завдяки дублю Вербича та голу Циганкова на виїзді розгромило «Верес»

15126
131
ФК Динамо Київ/Twitter

Доки чемпіонська гонка в українській Прем'єр-лізі залишається на порядку денному, перша команди з пари донецького «Шахтаря» та київського «Динамо», якій вдається зіграти раніше за прямих конкурентів, задаватиме планку для іншої як у плані набраних очок, так за результативністю. У контексті останнього критерію «гірники» напередодні гарно впоралися, розгромивши на НСК «Олімпійський» ПФК «Львів» із рахунком 6:1. Цей результат не лише вивів команду Роберто Де Дзербі у лідери у турнірній таблиці, але також і гарантував їй перевагу за різницею забитих та пропущених м'ячів над столичними опонентами.

Колективу Мірчі Луческу було запропоновано покращити власні показники за рахунок виїзного матчу проти рівненського «Вереса» у Луцьку, який ознаменував собою початок суботньої частини баталій у рамках 17-го туру української Прем'єр-ліги.

Якби не успіх «Шахтаря» днем ​​раніше, «біло-сині» приїхали б на стадіон «Авангард» як команда з першого рядка. Але і без цього атрибуту «Динамо» все одно залишалося явним фаворитом на тлі підопічних Юрія Вірта, яким у попередніх поєдинках уже не так легко вдавалося продовжувати демонструвати скромний атакуючий футбол із подальшим досягненням позитивних результатів.

Бійцівський характер «червоно-чорних» уже неодноразово бачила вся країна, однак у матчі першого кола кияни його так і не відчули (0:4), а зараз у них у головах була гра проти лісабонської «Бенфіки» упереміш із необхідністю наздоганяти «Шахтар». Мотивації в цьому «коктейлі» було достатньо.

У підсумку, «Динамо» перший тайм провело впевненіше, аніж опоненти, хоча футбольне покриття на «Авангарді» всіляко заважало обом коллективам грати у якісний футбол. Поле замерзло, але Катерина Монзуль усе одно дала дозвіл грати, після чого Мірчі Луческу перед стартовим свистком довелося просити вищі сили: «Головне – без травм, головне – без травм». У першій половині матчу вийшло так, що й справді обійшлося без травм, але й футболу як такого було не так вже й багато.

Більш технічним гравцям «біло-синіх», зрозуміло, погодні умови заважали більше, але при цьому гості не виглядали розгубленими, і постійно намагалися чинити тиск на оборону суперників. Оскільки результат цієї гри був важливим, то Луческу виставив усіх найсильніших на поточний час, і вже в середині першого тайму «Динамо» вдалося зробити рішучий крок. У ситуації, коли здавалося, що Вербич своєю передачею в спину Циганкову на правий фланг швидкої атаки втратив момент, Віктор видав зворотне скидання, після чого партнер на виконання пробив під ближню штангу.

Кияни виконали проміжне завдання, забивши першими, після чого їхні суперники мали не лише відбиватися від постійних спроб гостей збільшити розрив, а й самі щось вигадувати в атаці. Окрім удару Немчанінова з офсайду під перерву, «Верес» так нічого і не створив у плані нападу, а «Динамо» вирішило грати в максимально обережному стилі. І справді, травми були б найгіршим результатом цього протистояння обох команд.

У другій половині матчу колектив Мірчі Луческу вирушив добивати суперників уже з перших хвилин, і на 51-й хвилині з чужою допомогою отримав чудовий момент для чергового забитого м'яча. Гармаш на лівому фланзі чужого штрафного майданчика був збитий невдалою спробою відбору у виконанні Кучерова, після чого Циганков звичним чином пробив низом у правий кут, а голкіпер не зміг дотягнутися до м'яча. Усе було б гаразд із цим епізодом, якби на матчі було б VAR. Катерині Монзуль вказали на те, що хтось із футболістів надто рано забіг у штрафний майданчик, тому вона була змушена відправляти лідера атак «Динамо» на повторний підхід.

Із другої спроби Циганков пробив уже над поперечиною, що дозволило «Вересу» ще трохи помріяти про порятунок ситуації. Не так вже й довго, тому що Вербич вже на 61-й хвилині завершив комбінацію з Шапаренком на лівому фланзі штрафнго ударом повз голкіпера, після чого питань про переможця не залишилося. А тут ще й третій м'яч відправився у ворота Когута, після грубої помилки Мірошника на правому фланзі оборони, який залишив м'яч Гармашу у простій ситуації, після чого Денис викотив на порожні для Циганкова.

Поєдинок завершувався великою кількістю замін та спробами гравців «Вереса» за допомогою дальніх ударів потривожити Бущана. Воротар «Динамо» так і не здригнувся, а вже під кінець основного часу Немчанінов допустив ляп перед своїм штрафним, збивши з ніг Караваєва, який мав намір вийти віч-на-віч з голкіпером, після чого був вилучений. Після цього боротися не було сенсу зовсім.

У наступному турі рівненський «Верес» зіграє вдома проти львівського «Руху», а київське «Динамо» на НСК «Олімпійський» прийматиме луганську «Зорю», провівши посеред тижня матч у Лісабоні проти «Бенфіки».