| Оновлено 26 листопада 2021, 13:01
13163
64

Без шансів. Зоря на виїзді розгромно програла Ромі

Луганський клуб пропустив чотири м'ячі в Римі і достроково припинив боротьбу за євровесну

13163
64
OfficialASRoma/Twitter

У четвер, 25 листопада, відбувся поєдинок 5-го туру групового етапу Ліги конференцій УЄФА в рамках групи C, в якому римська «Рома» на «Олімпік» приймала луганську «Зорю». Як уже відомо, «Динамо» та «Шахтар» за підсумками матчів цього тижня остаточно розпрощалися із шансами на євровесну. Доля луганської «Зорі» також залежала від матчу в передостанньому турі, адже у разі поразки в Римі та перемоги «Буде-Глімт» над ЦСКА, луганський клуб достроково втрачав навіть теоретичні шанси на вихід із групи.

Із самого старту матчу «Рома» дала зрозуміти, хто господар поля. Вже на першій хвилині Дзаньоло після обрізки Цвека вивів Мхітаряна віч-на-віч з Мацапурою, але Генріх з забійної позиції пробив повз. Ще за дві хвилини міг відзначитися Абрахам, який після навісу від партнера з флангу з метрів 7-ми примудрився пробити вище воріт. «Зоря» відповіла на 7-й хвилині: Булеца вирішив не подавати м'яч у штрафний з кутового, а викотив його низом під удар набігаючому Цвеку, проте хитрий удар півзахисника парирував Патрісіу.

Скрипник зрозумів, що «Рома» дає грати і включив занадто високий пресинг. Луганський клуб фактично почав грати без центру поля і в результаті на 15-й хвилині обрізався і отримав гольову контратаку, в результаті якої Ель-Шаараві з лівого флангу вирізав шведою передачу на набігаючого Карлеса Переса, а той в дотик відправив м'яч у сітку воріт Мацапури. Після голу «Зоря» не стала змінювати свій план і продовжувала великими силами пресингувати суперника.

«Рома» швидко адаптувалася до такого малюнку гри і знову зловила луганський клуб на контратаці, забивши в підсумку другий гол, коли на 33-й хвилині Верету перехопив м'яч у центрі поля, спокійно добіг до штрафної зони, викотив право на Дзаньоло, який без проблем переграв Мацапуру. «Зоря», у свою чергу, нічим, крім дальніх ударів, відповісти так і не змогла. Господарі поля діяли гостріше, а за 5 хвилин до перерви заробили пенальті. На щастя, від третього голу луганський клуб врятував Мацапура, який парирував удар з точки від Верету.

Другий тайм ще більше погіршив становище українського клубу, оскільки вже на 46-й хвилині підопічні Моурінью забили третій гол. Дзаньоло без проблем пройшов Імерекова на правому фланзі і без жодного опору викотив м'яч у центр карного на Абрахама, а той без проблем відправив його в сітку воріт. Дуже дивно діяли у цьому епізоді центральні захисники «Зорі», які утрьох спокійно дали пробити нападнику «Роми».

Підопічні Скрипника були у нокдауні. Протягом 7 хвилин після третього голу «Рома» могла забивати  щонайменше три, але Абрахам двічі з забійних позицій не влучив, а постріл Ель-Шаараві нівелював Мацапура. Втім, четвертий м'яч все ж таки побував у сітці воріт «Зорі». Абрахам свого досяг і оформив дубль, забивши ефектний гол через себе на 75-й хвилині зустрічі. Почалося взяття воріт із заблокованого удару від Мхітаряна, м'яч після рикошету опустився до Абрахама, який «ножицями» ефективно відправив його в лівий від Мацапури кут. Знову ж таки питання до центральних захисників…

Нічого не виходило у «Зорі» і в атаці, моментів команда взагалі не мала у другій половині гри. «Рома» впевнено довела зустріч до переможного для себе результату. Тим часом у паралельному матчі «Буде-Глімт» розібрався із софійським ЦСКА з рахунком 2:0. Внаслідок цього «Зоря» втратила всі шанси на вихід у плей-оф, а Україна достроково втратила свого останнього представника у єврокубках.

Ліга конференцій УЄФА. Груповий етап. Група C. 5-й тур.

«Рома» – «Зоря» – 4:0

Карлес Перес (15), Дзаньоло (33), Абрахам (46, 75)

На 41 хвилині Верету («Рома») не забив пенальті (воротар).

Карсдорп (90), Манчіні (90+1)

«Рома»: Патрісіу, Кумбула, Смоллінг (Ібаньєс, 69), Манчіні, Ель-Шаараві (Залевскі, 69), Мхітарян (Міссорі, 79), Верету, Карсдорп, Дзаньоло  (Шомуродов, 69), Абрахам (Майораль, 76), Карлес Перес

«Зоря»: Мацапура, Жуніньо (Снурніцин, 70), Імереков, Вернидуб, Фаворов, Кабаєв, Цвек, Булеца, Сайядманеш, Захеді (Гладкий, 46), Громов (Назарина, 46)

Футбол | 15 квітня 2024, 12:12 8

У сезоні 1993/1994 Олег Саленко забив за «Логроньєс» 16 м'ячів у чемпіонаті Іспанії