| Оновлено 25 жовтня 2021, 15:56
25825
4

Україна перемогла Фінляндію і вийшла до фінального етапу Євро-2022

Дублем у складі українок відзначилася Шульга, по голу забили Сидоренко і Сагайдачна

25825
4
АФУ

Ця гра була вирішальною для обох команд в плані виходу до фінальної частини чемпіонату Європи 2022 року. Збірну Фінляндії влаштовувала тільки перемога, а українки могли навіть завершити матч внічию, щоб посісти підсумкове перше місце в групі.

Саме висока відповідальність за результат в першому таймі сковувала суперниць. Було видно, що вони бояться помилитися і намагаються дорожити м'ячем. Проте, небезпечні моменти виникали як біля одних, так і біля інших воріт.
Так, у господарів майданчика могли відзначитися Кирильчук, Гриценко, Сидоренко і Шульга, а у фінків - Йокісала, Мянтюля, Ханнула і Пейро. Але в одних епізодах їх підводила неточність, в інших надійно діяли воротарі.

І все ж наприкінці тайму збірна України зуміла забити гол. Після розіграшу кутового Гриценко зробила передачу на Шульгу і та метрів з десяти точно пробила в ціль. Буквально через кілька секунд та ж Шульга могла збільшити перевагу своєї команди, але не реалізувала дабл-пенальті, призначений за шостий фол суперниць.

У другому таймі українки явно додали і забили ще три м'ячі. Спершу на 26-й хвилині Шульга зробила дубль, добивши м'яч у ворота після удару Дубицької. Потім вона ж на 31-й хвилині заробила пенальті, але тепер вже до м'яча підійшла Сидоренко і пробила точно. А на 39-й хвилині, коли фінська збірна пішла грати з п'ятим польовим, голкіпер нашої команди Сагайдачна м'яч перехопила і результативно пробила від воріт до воріт.

Гол престижу, який тут же забила Юнтікка, вже ні на що не впливав. Збірна України виграла 4:1, посіла перше місце в групі і вийшла до фінальної частини Євро-2022, котра пройде навесні наступного року.

Основний раунд кваліфікації чемпіонату Європи з футзалу серед жінок

Україна - Фінляндія - 4:1

Шульга (19, 26), Сидоренко (31, пен.), Сагайдачна (39) - Юнтікка (39)

Дубицька (30) - Лауермаа (16), Пейро (26)

Україна: Сагайдачна (воротар), Шульга, Гриценко, Дубицька, Форсюк - Кліпаченко, Кирильчук, Воловенко, Сидоренко, Бурлаченко, Рубан, Кислова (воротар)

Фінляндія: Ропанен (воротар), Пейро, Сетяля, Ханнула, Лауермаа - Юлікрака, Юнтікка, Чедер, Йокісало, Херранен, Туукка Мянтюля, Сандстрем (воротар)

Арбітри: Оріль Узан (Франція), Фарик Кецо (Боснія і Герцеговина)

Спорткомплекс: «Боско-Арена» (Львів, Україна)