Найцікавіші події 11-го туру УПЛ - в нашому традиційному огляді

5797
3
ФК Шахтар

Тривожний сигнал - один матч туру («Інгулець» - «Рух») був перенесений через коронавірусну інфекцію у футболістів львівської команди. Були подібні проблеми і у «Ворскли», але вона свій поєдинок проти «Олександрії» провела. У центральному матчі туру «Шахтар» розбив «Зорю» - 6:1. Трохи відстали від «гірників» динамівці, які крупно перемогли на виїзді «Львів» - 4:1. Новий головний тренер «Минаю» Ігор Леонов дебютував сухою нічиєю проти «Десни».

Перенесення туру

Тільки почали відвикати від відкладених поєдинків через коронавірус, як знову неприємний випадок. Напередодні матчу проти «Інгульця» відразу кілька футболістів «Руху», причому як основної команди, так і молодіжних, заразилися ковідом. Цілком можливо, що поєдинок все одно був би зіграний, але в лазареті львівської команди опинилися відразу всі голкіпери, заявлені на чемпіонат. В підсумку дирекція УПЛ прийняла рішення перенести зустріч на пізніший час.

Матч туру

На НСК «Олімпійський» зустрілися друга і третя команди минулого чемпіонату - «Шахтар» і «Зоря». Матчі між цими командами давно стали принциповими. До того ж, останнім часом луганчани стали дуже незручним опонентом для «гірників». Однак цього разу події в грі розвивалися інакше. У відкритому і видовищному протистоянні явно сильнішими виявилися номінальні господарі. «Шахтарю» вдалося швидко повести в рахунку, а ось «Зоря» свої моменти в дебюті не реалізувала. І була за це неодноразово покарана. Підопічні Де Дзербі забили відразу шість м'ячів, причому на різний смак, тоді як пропустили лише одного разу. А ще в матчі було багато сейвів голкіпера луганчан, каркас воріт брав на себе удари, ВАР коригував головного арбітра, а лава запасних донеччан красувалася новими сидіннями. Загалом, було на що подивитися.

Святкування туру

Якщо ви не пам'ятаєте, як святкував свої забиті голи екс-нападник «Шахтаря» початку двотисячних Джуліус Агахова, не біда: тепер його стиль став фішкою для атакуючого півзахисника «гірників» Фернандо. Забивши другий гол у матчі проти «Зорі», молодий бразилець зробив видовищне сальто. Можливо, кульбіти у виконанні Агахови виглядали крутіше, але пірует Фернандо - теж на рівні. А після першого забитого м'яча Фернандо одягнув окуляри, які на час позичив у фотографа. Каже, і далі буде так само святкувати взяття воріт.

ФК Шахтар

ФК Шахтар

Слова туру

Після гри на «Олімпійському» наставник «Зорі» Віктор Скрипник визнав справедливість результату: «Ми не програвали «Шахтарю» чотири останні матчі в УПЛ. Але в цей раз «Шахтар» досить впевнено переміг і за рахунком, і по грі. З тими труднощами, що у нас є, ми боремося всередині команди і все одно з оптимізмом дивимося на ті місця, які дадуть нам можливість далі розвиватися і підставляти ніжки таким іменитим клубам, як це було в минулі роки. Цього разу поки не вийшло - є над чим працювати. Адже якщо ми будемо опускати руки і думати, що нічого не можемо, це неправильно».

Промахи туру

В основі «Динамо» на гру проти «Львова» вийшов Супряга. І вже на самому початку гри форвард киян повинен був відкривати рахунок. Але не зумів влучити у ворота буквально з двох метрів. В результаті Влад не дограв навіть до кінця першого тайму і був замінений на Гармаша. Луческу сподівається, що Супряга після такого «винесе урок».

Момент на відео – з 00:20.

У схожому стилі «лажанув» і нападник «Миная» Селезньов. На 79 хвилині матчу проти «Десни» Євгену, немов на блюдечку, виклали м'яч під удар. До воріт було метрів два і порожній кут, але досвідчений форвард в ціль не влучив. З таким прицілом навряд чи вдасться побити бомбардирський рекорд Реброва/Щацьких.

ВАР туру

Де Монзуль, там і ВАР. В черговий раз ця неписана істина була доведена в грі «Львів» - «Динамо». На 36 хвилині Монзуль, яка обслуговувала поєдинок на «Арені Львів», після консультацій з ВАР та перегляду «телевізора» призначила пенальті в ворота киян (ще одна неписана істина). Підстава - м'яч влучив у руку Миколенка. Динамівський захисник, крім іншого, був «нагороджений» ще й попередженням. Удар Чір'яка з «точки» був точним.

Джокер туру

Невдаху Супрягу в матчі проти «Львова» замінив щасливчик Гармаш. І в другому таймі саме Денису було призначено стати героєм поєдинку. На 58 хвилині зустрічі він забив свій перший м'яч, фактично знявши питання про переможця двобою. А за сім хвилин до кінця основного часу оформив дубль. Дуже непогано для футболіста ротації, яким зараз є колись основний гравець «біло-синіх».

ФК Динамо

Гол туру

У «Металіста-1925» мало що виходило в грі проти «Маріуполя». Підопічні Маркевича забили в дебюті матчу, могли і подвоїти, і потроїти перевагу. Але не склалося. А ось у харків'ян склалося з відповіддю. Правда, вже в середині другого тайму. Відзначився Марлісон, який забив свій третій гол за команду. Його гол у ворота маріупольців - справжній шедевр: потужно вистрілив метрів з 25-ти, в самісіньку «дев'ятку». Без найменших шансів для голкіпера.

Штрафний туру

Відмінний м'яч у ворота «Колоса» «поклав» форвард «Дніпра-1» Довбик. В кінці першого тайму «дніпряни» отримали право на небезпечний штрафний удар. Суддівський вирок взявся виконувати Довбик. І зробив це бездоганно. М'яч після сильного удару Артема обігнув стінку і влетів прямо в кут воріт.

Дебют туру

Перед грою проти «Десни» аутсайдер першості - «Минай» - оголосив про підписання нового тренера. Ним став колишній футболіст «Шахтаря» Ігор Леонов, відомий по тренерській роботі в «Арсеналі» і «Маріуполі». Разом з Леоновим в закарпатський клуб в якості наставника прийшов ще один колишній гравець «гірників» Михайло Старостяк. Перший млинець для Леонова вийшов такий собі. Його підопічні не зуміли здолати у рідних стінах «Десну», хоча практично весь другий тайм «висіли» на воротах суперника. Не програли - і то добре.

Травма туру

В середині першого тайму матчу проти «Ворскли» один з лідерів «Олександрії» Ковалець був вимушено замінений. Кирило боровся за верховий м'яч з Олександром Скляром і невдало приземлився. Підсумок - травма коліна. 28-річний півзахисник залишав поле на ношах.

Пенальті туру

Матч проти «Чорноморця» складався дуже непросто для «Вереса». Незважаючи на те, що підопічні Вірта досить швидко відкрили рахунок, буквально за кілька хвилин вони залишилися в меншості. «Чорноморець» виглядав краще. Найбільш реальний шанс зрівняти рахунок був у одеситів в середині другого тайму, коли Авагімяна збили в штрафному майданчику гостей. Пенальті взявся виконувати Путря. Але переграти Когута не зміг: воротар спокійно впорався з ударом.

Символічна збірна туру: Різник – Додо, Марлон, Дубінчак – Ігнатенко, Педріньйо, Тете, Фернандо, Гармаш – Марлісон, Ранжел.