В умовах ротації. Динамо обіграло Львів перед матчем з Барселоною

Команда Мірчі Луческу здобула впевнену перемогу

16303
87
ФК Динамо Київ

За день до звітної гри відбулася доволі тривожна подія для уболівальників київського «Динамо» – донецький «Шахтар» зумів набрати три очки в центральному поєдинку туру проти луганської «Зорі» (6:1), завдяки чому зрівнявся за набраними очками зі своїм найбільш принциповим суперником. Наслідки такого збігу обставин були очевидними – столичний колектив був зобов'язаний виходити з жовтневої міжнародної паузи з гостьовою перемогою на полі ПФК «Львів», якому також необхідно було набирати очки.

У грі проти чинного чемпіона країни, ще до її безпосереднього початку, у господарів поля було помітно менше шансів на підсумковий успіх, ніж у суперників. Колективу Мірчі Луческу не було ніякого сенсу не користуватися цим фактором заради того, щоб уже з перших хвилин загнати опонентів на їхню половину поля. Практично відразу «Динамо» вдалося створити повноцінний гольовий момент: Владислав Супряга якимось дивом примудрився пробити повз порожні ворота, завершуючи метушню всередині чужого воротарського. Для форварда киян це було схоже на піднятий над гоночною трасою прапорець про наближення аварії на важкій трасі.

Фото УПЛ

Абсолютно ніяких проблем не створював своїм суперникам «Львів» аж до фінального відрізку першого тайму. Команда Олега Дулуба грала в низький оборонний блок, і при цьому не подавала ознак до виходів в атаку за допомогою довгих передач у напрямку Назарія Нича. Тим більше, за таких умов побачити пропущений «біло-синіми» м'яч на 36-й хвилині було несподіванкою.

Випадкове влучання м'яча в руку Миколенку під час ледь не першого заходження м'яча до воротарського Бущана було переглянуто на VAR Катериною Монзуль, із подальшим призначенням одинадцятиметрового удару. Чир'як не мав наміру підводити свою команду в настільки несподіваній ситуації, і вдало пробив трохи лівіше від центру воріт. Утім, навіть такий розвиток подій не став для «Динамо» шоковою терапією.

У команді Луческу не викликало труднощів швидко відіграти пропущений гол за допомогою гольової передачі Миколенка, який таким чином ніби попросив вибачення у своїх партнерів по команді. Адресатом у зоні перед чужим штрафним став Віталій Буяльський, а голкіпер Костик явно не прочитав траєкторію пересування і удару півзахисника суперників. «Динамо» після цього повернулося на звичні рейки контролю м'яча на чужій половині, і незабаром забило свій другий м'яч.

Фото УПЛ

Передача Шепелєва на правий фланг штрафного під час швидкої атаки перед відходом на перерву дозволила Віктору Циганкову отримати простір, але виключно під неробочу праву ногу. Для капітана киян це не стало перешкодою, тому через мить ми побачили влучний постріл у ближню дев'ятку, із чим команди і вирушили відпочивати. Ще була рання заміна Супряги, якому Мірча Луческу навіть не став дякувати за проведений час на полі – для цього взагалі не було приводів.

У другій половині румунський фахівець відразу вирішив відзначитися несподіваним рішенням, і прибрав від гріха подалі Миколенка і Де Пену, дозволивши їм відпочити перед гостьовою грою проти «Барселони». Олег Дулуб не відставав від свого візаві, також відзначившись двома замінами Альваро і Шини, спрямованими на атаку. Ось тільки від цього львів'яни швидше взагалі втратили організацію в передній лінії, тому друга половина матчу стала часом лише однієї команди.

Фото УПЛ

На 58-й хвилині «Динамо» збільшило розрив у рахунку за допомогою гольової передачі Циганкова з правого флангу штрафного на Дениса Гармаша, який вийшов замість Супряги, а вже під завісу поєдинку півзахисник атакуючого плану оформив дубль власними зусиллями, нехай і з невеликою допомогою рикошету від корпусу Якимця при дальньому ударі. Говорити про якісь тактичні малюнки у другому таймі не було сенсу – господарів вистачило на повноцінний опір лише на 40 ігрових хвилин.

У наступному турі ПФК «Львів» гратиме в гостях у одеського «Чорноморця», а київське «Динамо» прийме на своєму полі дніпровський «Дніпро-1».