Українець Юрій Анікєєв виграв чемпіонат Європи з шашок-100 у бліц-грі

Збірна України посіла друге місце на ЧЄ-2021 італійському К'янчано-Терме

683
1
Sport.ua. Збірна України: Іван Антоненко, Артем Іванов, Юрій Анікєєв

Український спортсмен Юрій Анікєєв з Харкова виграв чемпіонат Європи 2021 з шашок-100 у блискавичній грі (бліц).

Змагання проходили з 8 до 11 жовтня в італійському місті К'янчано-Терме. Юрій також завоював бронзову медаль у швидкій програмі (рапід). А третє місце в блискавичної гри (бліц) посів українець Артем Іванов.

У жінок успішно виступила Вікторія Мотричко з Одеси, яка завоювала золото у швидкій грі. У Ольги Балтажи з Івано-Франківська – срібло у бліц-програмі.

І чоловіча, і жіноча збірні України посіли друге місце у командному ЧЄ-2021 з шашок-100 (швидка гра). У чоловіків за українську команду виступали Юрій Анікєєв, Артем Іванов і Іван Антоненко, у жінок: Вікторія Мотричко і Ольга Балтажи.

Чемпіон Європи 2021 Юрій Анікєєв прокоментував хід змагань ексклюзивно для Sport.ua:

«Можу сказати, що лише трохи не вистачило чоловічій збірній до золота. Але, як виявилося, командне срібло - це був лише розігрів. Тому що в особистому заліку гра пішла ще краще. Так, спочатку в ЧЄ з рапід-гри я став третім, а в блискавичній програмі завоював золото. Це моє друге золото у чемпіонатах Європи з шашок-100 у блискавичній програмі. Перше було аж в далекому 2005 році в Празі, де проводився перший в історії ЧЄ з бліцу.

З цікавого відзначив би то, як італійці поставилися до дотримання антиковідних норм безпеки. Крім масок, всі учасники повинні були ще надягати під час гри захисний екран. Звичайно, грати в такому обладнанні важче (див. фото).

В цілому, в Італії особисто я виступив непогано. Гра йшла, і результати виявилися чудовими! Золотою стала перемога в останньому турі над екс-чемпіоном світу Гунтісом Валнерісом з Латвії. Супернику потрібна була перемога, він розіграв гострий варіант Боннара, але я спокійно розібрався в ситуації та виграв цей поєдинок».