Джокер приніс вольову перемогу. Олександрія вдома дотиснула Маріуполь

Олександрійці вибороли непрості три очки

5249
7
ФК Олександрія

Футбольні події суботнього ігрового дня в рамках дев'ятого туру Української Прем'єр-ліги відкривало протистояння в Олександрії, де місцевий однойменний клуб на поле КСК «Ніка» приймав одного з аутсайдерів поточного розіграшу – «Маріуполь».

Колектив Остапа Маркевича з року в рік продовжує молодіти, однак навряд чи вдасться знайти такого наставника, якому сподобався б такий процес, якби він відбувався в команді за прикладом «приазовців». Фактично, колектив змушений знову стартувати з серйозно оновленим складом, тому говорити про будь-яку послідовну стратегію за таких умов не доводиться. Результатів у таких умовах домагатися куди складніше, тому навіть одна перемога за вісім зіграних матчів сприймалася командою як прогрес.

У господарів поля подібних проблем не спостерігалося, хоча, здавалося б, зміна головного тренера в міжсезоння могла зіграти з ними злий жарт. «Поліграфи» раніше відзначалися як успішними, так і невдалими виступами, однак до категорії останніх точно не можна було віднести їхню гостьову гру проти київського «Динамо», де один бал було втрачено лише на останніх хвилинах компенсованого часу (0:1). Виходячи з попередніх результатів команд, було очевидно, що перевага перед початком матчу буде віддаватися саме «Олександрії», але і гостям було, що доводити.

Уже безпосередньо на полі виявилося, що «приазовці» насилу можуть витримати запропонований суперниками темп проведення атак. Підопічні Гури спокійно розігрували наступи на максимальній ширині, звужуючи вже безпосередньо перед чужим штрафним. Із додаванням пресингу на чужій половині і регулярними помилками гравців оборони «Маріуполя», уся ця конструкція здавалася надто непідйомною для підопічних Маркевича, але за половину першого тайму «поліграфи» так і не зуміли загострити належним чином, після чого ми стали свідками різкої відповіді.

На 23-й хвилині дальній удар Кащука раптово змусив м'яч зустрітися з правою штангою чужих воріт, і якщо в той момент «Олександрія» не зрозуміла, що над нею нависла серйозна загроза пропущеного м'яча, то вже в наступній небезпечній ситуації вдача відвернулася від господарів. Удар зі штрафного від Мишньова прийшовся в поперечину, а на добиванні першим відгукнувся дебютант команди Маркевича, Спіровскі.

«Поліграфи» не мали особливої ​​необхідності щось змінювати в своїй тактиці, бо суперники продовжували просідати під тиском, проте відіграватися «Олександрія» точно могла не таким чином, як це сталося у підсумку. Арбітр Денис Шурман побачив фол проти Ковальця з боку когось із пари Чех – Босанчич в центрі штрафного. Рішення досить спірне, але підтвердити або спростувати його потрібної техніки не знайшлося. Третьяков із виконанням пенальті впорався з допомогою удару в лівий кут, після чого господарі ґрунтовно затиснули суперників до відходу на перерву, але зі стандартних положень так і не вичавили ще одного забитого м'яча.

Уже після перерви Маркевич зробив дві заміни, на що Гура відповів виходом Спінеллі. Поки ми всі дружно розбиралися з ігровою роллю Шостака, який вийшов на поле , його команда знову почала пропускати атаки на свої ворота, і ось тут уже Олегу Кудрику довелося відверто рятувати свої володіння. Серія фантастичних порятунків від голкіпера «Маріуполя» дала його команді сили на наступ у відповідь, але Кулаков і Стасюк так і не заштовхали м'яч у сітку на 61-й хвилині, обстрілявши поперечину чужих воріт, тому вже незабаром їхня команда знову опинилася під тиском.

Можливо, із такою грою на лінії воріт від голкіпера гостей і не найвищою інтенсивністі атак від їхніх суперників на фінальному відрізку поєдинку, «Олександрії» так і не вдалося б провести вирішальний забитий м'яч, проте Маркевич невчасно вирішив включити в гру Холода на 84-й хвилині, а вже наступна атака суперників припала якраз на його зону відповідальності. Кожушко виконував простріл із лівого флангу штрафного у напрямку отвору воріт, а Кудрик просто не встиг скластися.

У наступному турі «Олександрія» зіграє на виїзді проти рівненського «Вереса», а «Маріуполь» удома прийматиме львівський «Рух».