Донецький клуб невдало стартував у груповому турнірі Ліги чемпіонів

47670
659
ФК Шахтар Донецьк

Суперник у «Шахтаря» для старту в груповому турнірі чемпіонської Ліги був краще і не придумаєш. Ну, власне, при всій повазі до «Шерифа» і його «нашого» тренера, це ж не «Інтер» або «Реал». І навіть не «Бенфіка», вчорашній опонент «Динамо». Якщо і є можливість у «гірників» брати очки в своїй групі, так це, в першу чергу, у чемпіона Молдови. Тому що клас «Шахтаря» просто вище.

Хоча, звичайно ж, недооцінювати і не поважати тираспольців - собі ж дорожче. Команда притерта, майстерна, зубаста. А найбільший «зуб» - у її тренера. Напевно, для Юрія Вернидуба по «старій пам'яті» ця зустріч з «Шахтарем» на порядок більш принципова, ніж для самого «Шерифа». Можна не сумніватися, що Юрій Миколайович до неможливості «накрутив» своїх підопічних на гру з донеччанами.

Безумовно, повинен був мотивувати своїх підопічних і Де Дзербі. Можливо, він не повністю посвячений в «тонкощі» відносин його нинішньої команди і тренера команди-суперника, але суто з практичного боку італієць повинен був розуміти, що якщо і брати очки, то перш за все в матчах проти «Шерифа».

Не можна сказати, що наставник «гірників» здивував стартовим складом. Але і не скажеш, що в ньому, тобто в складі, не виявилося сюрпризів. Захист і воротарська позиція - все прогнозовано. І слава Богу, що в парі з Марлоном вийшов Матвієнко, а не Вітао. А ось в півзахисті досить несподівано з'явилися Антоніо на «позиції» Степаненка, і Фернандо. Хоча з останнім все більш-менш зрозуміло: після матчу з «Монако» він зараз у фаворі, забив в останньому турі УПЛ відмінний гол. Та й Соломон з релігійних причин не міг грати. Відзначу й появу зі стартових хвилин Педріньйо, а не, скажімо, Патріка. Ну, стало бути, колишній вінгер «Бенфіки» не має проблем зі здоров'ям.

Матч розпочався досить жваво, без розвідки. Гості з перших хвилин захопили і м'яч, і ініціативу. Але моментів це «гірникам» не принесло. Господарі дуже вміло захищалися. Та й «Шахтар» не збирався форсувати події.

Схоже, така гра «заколисала» гостей. Вони «накручували» відсоток володіння м'ячем, не особливо звертаючи уваги на суперника. А даремно. В одній з атак «гірники» обрізалися в центрі поля, і суперники дуже швидко організували контрвипад. Крістіано з лівого флангу подав у центр штрафного майданчика, звідки їхній Траоре зльоту увігнав м'яч у сітку воріт.

«Шахтар» явно не очікував такого нахабства від суперника. Хвилиною пізніше підопічні Вернидуба могли забити і другий гол, коли помилився Пятов з передачею: пощастило, що суперник пробив несильно.

А далі той-таки Траоре міг оформити дубль, але в цей раз його удар зльоту прийшовся вище воріт.

Перший момент «Шахтар» створив на 26-й хвилині. Ну, як момент: Педріньйо пробив сильно здалеку, але неточно.

На 32-й хвилині вже наш Траоре міг відзначитися, коли отримав передачу від Фернандо, але форварду донеччан не пощастило: його удар під поперечину парирував голкіпер.

Час, що залишився до перерви, «Шахтар» позначав «стурбованість» ситуацією. Наша команда заграла більш активно, більш змістовно, але, вибачте за тавтологію, не більше того. Удар Траоре під поперечину - це єдиний більш-менш значущий момент «гірників» в першій половині зустрічі. Тому цілком логічно, що зрівняти рахунок гостям не вдалося. Вернидуб може бути задоволений. Де Дзербі повинен бути розлючений.

Тренер «Шахтаря» в перерві поміняв Тете на Марлоса. Звична, в загальному, заміна для нинішнього наставника «гірників». Зазвичай вона спрацьовує. Ну, подивимося. І майже відразу ж Марлос міг зрівняти рахунок - після передачі Педріньйо - але знову на висоті голкіпер «Шерифа».

Трохи пізніше добре вистрілив здалеку Фернандо - трохи вище. Били Антоніо, Марлон, Додо - моментів у виконанні гостей в дебюті другого тайму вистачало. Не вистачало їм точності.

Гол назрівав. І він стався. Але в наші ворота. Знову відмінною фланговою передачею відзначився Крістіано. Цього разу на неї відгукнувся Янсане, який вийшов на заміну: без перешкод замкнув подачу головою. Що робили в тій ситуації Матвієнко і Марлон?

Де Дзербі випустив Мудрика і Патріка. Напевно, це означає, що італієць пішов ва-банк. Хоча візуально нічого не змінилося: «Шахтар» і далі атакував, володів м'ячем, але моменти створював «Шериф». Їхній Траоре міг оформити дубль, коли закручував м'яч у верхній кут, але трохи не пощастило. А з ударом Кастаньєди Пятов впорався.

А «Шахтар» у чужих воріт більше нічого і не створив. З такою грою навіть нічию не отримаєш. Та й не заслужили, якщо чесно, навіть на нічию. Цілковитий провал - це теж, якщо чесно.

Так, суперник у «Шахтаря» для старту групового етапу ЛЧ - краще і не придумаєш. Але «Шахтар» зіграв так, що гірше придумати складно. Де Дзербі, дорогий, це тобі не «Сассуоло», потрібно бути гнучкішими. А Вернидуб - красень. Юрію Миколайовичу, з перемогою.

Ліга чемпіонів. Група D. 1-й тур.

«Шериф» - «Шахтар» - 2:0

А.Траоре (16), Янсане (62)

Дуланто (42)

«Шериф»: Атанасіадіс, Крістіано, Дуланто, Арболеда, Фернандо Пейшоту, Аддо (Раделіч, 85), Коловос (Янсане, 55), С. Тілль, Кастаньєда (Ніколов, 85), А.Траоре, Яхшибоєв (Бруно, 67) .

«Шахтар»: Пятов, Додо, Матвієнко, Марлон, Ісмаїлі, Майкон, М.Антоніо (А.Патрік, 65), Тете (Марлос, 46), Педріньйо, Л.Траоре, Фернандо дос Сантос (Мудрик, 65).

Футбол | 24 квітня 2024, 07:31 2

Тоні Кроос вважає, що Андреас Крістенсен притримував його під час забитого м'яча