Перша перемога в історії зустрічей. Металіст 1925 переграв Чорноморець

Дубль Бугая не допоміг «морякам» набрати перші очки в чемпіонаті

10943
220
Металіст 1925

Третій тур Української Прем'єр-ліги стартував із досить цікавого протистояння, яке ще рік тому можна було сміливо називати центральної зустріччю в рамках Першої ліги. До аналогічного звання вже в рамках «елітного» дивізіону зустріч харківського «Металіста 1925» та одеського «Чорноморця», при всій повазі і з урахуванням майбутньої гри між «Зорею» та київським «Динамо», не дотягує, однак битва двох новачків поточного розіграшу від цього все одно не ставала менш інтригуючою.

«Моряки» в стартових двох поєдинках своїми виступами лише додали масла до вогню скандалу, пов'язаного з чисельними орендами футболістів із київського «Динамо», шефство над якими взяв екс-наставник молодіжки столичного клубу – Юрій Мороз. Поразки від чернігівської «Десни» і дніпровського «Дніпра-1» із однаковим рахунком (0:3) показали, що молодість, станом на сьогодні, не здатна бити клас, але куди більш відповідальною була звітна зустріч, бо прямого порівняння з виступами зразка минулого сезону було просто неможливо уникнути.

Що стосується колективу Валерія Кривенцова, то вдалий старт матчем проти львівського «Руху» (2:1) змінився на проблемну гру команди проти ковалівського «Колосу» тижнем раніше (0:1). Саме з цієї причини очікувалося, що «1925» захоче розставити акценти щодо своїх амбіцій у домашній грі проти добре знайомого, але виключно за вивіскою, що залишилася від нього, суперника.

Початок поєдинку промайнув за позиційними атаками господарів поля, які залишили своїх суперників без м'яча, і практично відразу зуміли створити гольовий момент для Голодюка, але Кадірі підстрахував голкіпера своєчасним підкатом. Здавалося, що матч буде будуватися знову за невдалим для колективу Мороза сценарієм, однак гостям поступово вдалося не тільки стабілізувати ситуацію з контролем м'яча, але і перейти до дійсно агресивної гри біля чужих воріт.

За досить очевидних причин «Чорноморець» відчував сильний голод щодо забитих м'ячів, тому, коли на 17-й хвилині Владиславу Бугаю таки вдалося вперше в сезоні для своєї команди відправити м'яча у сітку чужих воріт, та ще за допомогою удару з партеру в центрі чужого штрафного через себе, «моряків» було вже складно зупинити в атаці. Окрилений успіхом форвард відразу спробує піти за другим забитим м'ячем у подальшому, проте суперникам вдасться стримати його натиск на якийсь час.

«Металіст 1925» володів ініціативою, навіть незважаючи на пропущений м'яч, тому було б дивно побачити відсутність спроб із боку харків'ян відігратися якнайшвидше. Для голу господарів вистачило всього п'ять хвилин – Кадірі грубо помилився з виносом м'яча перед своїм штрафним, подарувавши його Батюшину на лівому фланзі атаки суперників, після чого було виконано миттєвий удар під ближню стійку.

Середина тайму, та ще й на тлі такого старту, пройшла відносно спокійно. Лише момент із ударом Кадірі в падінні з близької дистанції був схожий на дійсно небезпечний, але якісно зреагувати на цей момент команда Кривенцова так і не змогла. У підсумку, під завісу першого тайму Михайленко таки вичавив передачу в лівий фланг штрафного на хід Бугаю, який не тільки встиг закласти віраж на замасі, але і успішно пробив під голкіпером Сидоренком. Такого повороту подій передматчеві розклади нам точно не прогнозували.

Після перерви одесити досить різко додали в швидкості, до чого виявилися не готові їхні суперники. Усі, окрім воротаря – Сидоренко в фантастичному стилі зумів відбити удар зльоту з ближньої дистанції від Авагімяна, після чого ще й ногами унеможливив добивання від суперника. «Металісту 1925» довелося примусово включатися до боротьби, за підсумком чого ми побачили влучання зі штрафного у виконанні Батюшина в лівий каркас воріт, а також момент із добиванням над воротами відбитого удару Криськіва з правого флангу у виконанні Фабіньо.

Відразу після цього епізоду, бразильцеві неймовірним чином вдалося за дві хвилини стати автором двох повноцінних гольових передач, але якщо асист прострілом на Голодюка у воротарський йому точно запишуть, то ось за автогол Дубка, який вже другий тур поспіль розписався у воротах своєї команди, місця в протоколі для гравця харків'ян не було передбачено.

Команді Кривенцова вдалося повністю перевернути ситуацію на футбольному полі ціною невеликих зусиль, після чого наставники почали гру замін, яка, за великим рахунком, просто змарнувала цінні ігрові хвилини. Гості багато атакували на завершення поєдинку, але з небезпечного можна згадати тільки удар головою від Михайленка на останніх секундах, але Сидоренко і тут був в повному порядку. Пацієнт подав перші ознаки життя.

У наступному турі харківський «Металіст 1925» зіграє в гостях проти донецького «Шахтаря», а одеський «Чорноморець» проведе черговий матч на виїзді – проти «Маріуполя». «Битва двох морів», не інакше.