| Оновлено 10 серпня 2021, 12:45
31611
11

Бельгійські ЗМІ: «Роздача подарунків поставила Генк спиною до стінки»

Sport.ua представляє огляд бельгійської преси після перемоги «Шахтаря» у матчі кваліфікації ЛЧ

31611
11
ФК Генк

У першому матчі 3-го відбіркового раунду Ліги чемпіонів «Шахтар» на виїзді обіграв бельгійський «Генк» з рахунком 2:1. Перед матчем-відповіддю в Києві вольова перемога на виїзді дає «гірникам» хороші шанси на продовження боротьби.

Бельгійські ЗМІ докладно розповіли про поєдинок, назвавши головних героїв і невдах через яких матч закінчився з саме з таким результатом.

«Хоробрий «Генк» отримав ще один урок ефективності від донецького Шахтаря», - пише в заголовку видання Nieuwsblad.be.

«Наступного тижня «Генку» доведеться зробити серйозний фокус в Києві, якщо команда хоче і далі мріяти про четверту участь в Лізі чемпіонів. Незважаючи на гол Онуачу вдома, віце-чемпіон Бельгії отримав урок реалізації від донецького «Шахтаря» - 1:2.

Джон ван ден Бром віддав перевагу Люкумі перед Маккензі - хід, який був частиною плану, щоб зупинити лавину забитих м'ячів на початкових етапах. Не тільки з цієї причини тренер «Генка» також радий поверненню Пола Онуачу, який створював додаткові опції в атаці проти «Шахтаря».

Українці розпочали з сімома бразильцями в стартовому складі, які, як і очікувалося, вибрали дуже короткі комбінації в побудові гри. Згрупований «Генк», який агресивно оборонявся, намагався, щоб відстань між лініями було якомога меншою. Перша частина завдання була виконана добре, Вандевордту залишалося тільки відбити удар від Тете в стартовій чверті гри. Але щоб навчитися грати в футбол, була потрібна набагато більш висока швидкість виконання, ніж в бельгійській лізі. Перемикання, яке на початковому етапі було проблемою для декількох гравців.

У кінці першого тайму Онуачу двічі визначав хід матчу за три хвилини. Спочатку він допоміг в захисті, вибивши м'яч після кутового, а потім завдав разючого удару на іншій частині поля. Онуачу перевів гру на більш небезпечний правий фланг і рвонув до дальньої штанги, де йому дозволили замкнути головою ідеальний навіс Іто над кутовими - 1:0.

До середини другого тайму катастрофа таїлася в маленькому кутку. Тете було дозволено піти на край штрафного майданчика в контратаці, Муньос пізно почав відбір на Педрінйьо. Занадто пізно, на думку грецького судді, який поставив м'яч на точку. Вандевордт зумів вгадати напрямок удару Тете, але не зміг перешкодити зрівняти рахунок - 1:1.

Захоплива підтримка 5000 фанатів перетворила матч на справжній європейський вечір. Але в той час, як господарі поля грали внічию з рахунком 1:1 і побачили, як небезпечний удар Іто відбив Трубін, цинічний «Шахтар» на іншій половині поля завдав фінального удару. І знову невдала дія була за Муньосом. Колумбієць зіграв до біса вдало в нападі, але в цьому моменті дозволив Ісмаїлі вибігти з-за спини, Алан Патрік отримав можливість забити у порожні ворота - 1:2.

Нові правила УЄФА ускладнюють задачу для «Генка», але не роблять нездійсненною. Оскільки голи на виїзді більше не мають особливої ​​цінності, навіть мінімальної перемоги достатньо, щоб дістатися хоча б додаткового часу на НСК «Олімпійський», - пише Nieuwsblad.be.

«Роздача подарунків в захисті поставила «Генк» спиною до стіни», - пише в заголовку видання Sporza.be.

У матчі проти «Остенде» в минулі вихідні Онуачу не було в протоколі. Пішли розмови, що у нього «трансферит» (лінощі і неохоче виконання своїх обов'язків перед трансфером). Але після хорошого тренування тренер Ван ден Бром випустив свого найкращого бомбардира в матчі з «Шахтарем» в основі.

Муньос буде погано спати. Спочатку він без потреби збив Педріньйо у своєму штрафному майданчику, а за 10 хвилин до кінця занадто легко дав себе обіграти.

Наступного тижня на «Генк» чекає непроста поїздка в Україну, щоб надолужити згаяне. Але якщо «Генк» виграє 1:0, піде додатковий час», - пише Sporza.be.

«Генк» втрачає ідеальну стартову позицію через два промахи Муньоса», - журиться в заголовку VoetbalNieuws.be.

«Здавалося, що протягом години «Генк» був на шляху до мінімальної перемоги, але повністю втратив цю перевагу після двох помилок Даніеля Муньоса. В результаті лімбургці відправляються до України з поразкою 1:2», - підводить підсумок видання.

Також відзначимо, що журналіст VoetbalNieuws.be вважає, що матч-відповідь між «Шахтарем» і «Генк» відбудеться в Донецьку.

«Домінуючий, але не такий небезпечний Генк програв донецькому «Шахтарю», - пише в заголовку французькомовне видання Walfoot.be.

«Після перерви «Шахтар» був рішучішим і гострішим. Наступного тижня бельгійському клубу, який посів друге місце в чемпіонаті, доведеться здійснити справжній подвиг в Україні, щоб вийти до плей-оф Ліги чемпіонів», - вважає автор матеріалу.

Загалом бельгійські ЗМІ вважають, що «Генк» заслуговував у цьому матчі більшого, але не вистачило класу, індивідуальної майстерності при завершенні атак, а також були допущені грубі помилки в обороні. В прохід своєї команди вірять слабо, але після скасування правила виїзного голу надія хоча б на додатковий час у них жевріє.