Є медаль! Світоліна виграла матч за «бронзу» на Олімпіаді в Токіо

Еліна завоювала першу олімпійську нагороду для України в тенісі

56719
144
Getty Images / Global Images Ukraine. Еліна Світоліна

Перша ракетка України Еліна Світоліна (№6 WTA) виграла заключний матч в одиночному розряді на Олімпіаді в Токіо, завоювавши п'яту бронзову медаль для України.

У поєдинку за третє місце українка в трьохсетовому трилері вирвала перемогу в поєдинку з Єленою Рибакіною з Казахстану (№20 WTA).

ОІ-2020. Матч за 3-є місце
Еліна Світоліна (Україна) - Єлена Рибакіна (Казахстан) - 1:6, 7:6(5), 6:4

Гра Світоліної в першому сеті - жах. Як і у півфіналі, в перших геймах була більш-менш рівна боротьба, Еліна мала навіть шанси на швидкий брейк, але не склалося. А далі помилки від українки посипалися як з рогу достатку. Рибакіна з командою, мабуть, добре проаналізували попередній матч Світоліної, тому що кількість укорочених від казахстанської тенісистки в стартовій партії було великою. Перші два пішли в сітку, але далі це почало приносити очки. З рахунку 1:4 Еліна перестала боротися, у неї практично нічого не виходило, і потрібно було все переосмислити.

Getty Images/Global Images Ukraine. Еліна Світоліна

Другий сет теж розпочався не найкращим чином. Рівень гри українки залишався незмінним, Рибакіній залишалося грати на середньому рівні, цього було цілком достатньо. Тенісистка з Казахстану швидко повела 3:1, у цей моменти багато хто подумки попрощався з медаллю, але де там. Раптово Еліна практично перестала помилятися і результат відразу прийшов. Рахунок зрівнявся і до шести дівчата дійшли без особливих проблем. На тай-бреку Еліна першою оформила міні-брейк, але на перехід дівчини пішли за рівного рахунку. Після 5:5 Світоліна зробила ще один міні-брейк, після чого зрівняла рахунок за партіями.

Третій сет починався ще гірше, ніж другий. Рибакіна розігралася і виглядала помітно потужніше і точніше, ніж до цього. Перші три гейми Еліна нічого не могла протиставити їй на корті, а в четвертому представниця Казахстану мала ще й подвійний брейкпойнт. Якимось дивним чином Світоліна зуміла витримати цей удар і почала виривати гейм за геймом. Рибакіна не витримала величезної напруги і зуміла повернутися в гру лише в десятому геймі. Еліна виходила подавати на матч упевнено, але після нереалізації подвійного матчпойнта нерв матчу був натягнутий максимально. Наша тенісистка заробляла матчболи ще і ще, але опонентці щоразу вдавалося відстрочити неминуче. Лише з сьомої спроби Світоліна все ж здобула перемогу в цій неймовірній битві. Все закінчилося в такому ж стилі, в якому і починався турнір для першої ракетки України. Тепер у Еліни є медаль Олімпіади, це історичне досягнення, яке залишиться з нею назавжди.

Getty Images/Global Images Ukraine. Еліна Світоліна

Відзначимо, що Україна до цього не вигравала медалей в тенісі на Олімпійських іграх.

Це був третій матч тенісисток, Світоліна тепер веде 2:1, програвши лише на траві.

У матчі за «золото» змагатимуться Белінда Бенчіч зі Швейцарії та Маркета Вондроушова з Чехії.