Десна в більшості розгромила Чорноморець

Одесити ще до перерви залишилися в меншості і не вистояли

7937
6

На стартовий матч нового сезону наставник «Десни» Олександр Рябоконь виставив відразу чотирьох дебютантів. Троє з них (Селін, Цимбалюк і Сафронов) опинились в лінії оборони, а Завійський розпочав гру у півзахисті. Щодо «Чорноморця», який повернувся в Прем'єр-Лігу після дворічної перерви, то його склад значно відрізнявся від того, який на початку літа завоював срібні нагороди в першій лізі. Досить сказати, що у порівнянні з заключним поєдинком в нижчому дивізіоні проти «Волині» в основі у одеситів вийшли тільки четверо футболістів - Мартиненко, Авагімян, Вачіберадзе і Брагару.

Як і очікувалося, господарі поля відразу ж пішли вперед великими силами і вже на другій хвилині Завійський наважився на удар здалеку, але Кучерук без проблем забрав м'яч в руки. Гості в основному захищалися, хоча при першій нагоді вони намагалися тікати в контратаки, одну з яких на 8-й хвилині завершив ударом у дальній кут вже з меж штрафного майданчика Брагару. Однак йому не вистачило точності.

«Десна» продовжувала чинити серйозний тиск на ворота одеситів. Так, на 10-й хвилині після проходу по лівому флангу Тотовицький зробив прострільну передачу на лінію воротарського майданчика, куди кинувся Безбородько. Але його на мить випередив захисник, який вибив м'яч на кутовий. А відразу після подачі м'яча з кута поля Будківський показав всім як він вміє бити в падінні через себе. Удар вийшов красивим і міг стати гольовим, якби не відмінна реакція Кучерука, який відбив м'яч з лівого від себе нижнього кута воріт.

Далі гра вирівнялася і команди стали відповідати атакою на атаку. Ось тільки до небезпечних моментів справа практично не доходила. А потім на 39-й хвилині стався епізод, в якому Білошевский грубо зіграв проти Тотовицького поблизу свого штрафного майданчика. Арбітр матчу Олексій Деревінський показав порушнику жовту картку. А так як вона для одесита стала другою в першому таймі, то дебютант «Чорноморця» був змушений достроково піти з поля і залишив свою команду у меншості.

До речі, саме після розіграшу цього штрафного «Десна» могла відкрити рахунок в матчі. Калитвинцев виконав навіс на кут воротарського майданчика і Тотовицький завдав удар в падінні головою. Кучерук м'яч відбив, після чого Безбородько завдав удар «боковими ножицями» трохи вище воріт.

Втім вже на самому початку другої половини зустрічі чернігівській команді вдалося реалізувати більшість. На 52-й хвилині Завійський точною передачею знайшов у штрафному майданчику гостей Калитвинцева і той в дотик точно спрямував м'яч у ближній від себе кут воріт. Відчайдушний стрибок Кучерука не врятував одеситів від пропущеного гола.

Буквально за дві хвилини збільшити перевагу «Десни» міг Арвеладзе. Він сильно пробив під поперечину з лінії штрафного майданчика, але цього разу голкіпер гостей зумів перевести м'яч на кутовий. А на 56-й хвилині приблизно з тієї ж позиції завдав результативного удару Калитвинцев, який зробив дубль. Передачу зліва йому віддавав Безбородько, Завійський м'яч пропустив і Калитвинцеву ніхто не заважав прицілитися та точно пробити лівою ногою в правий нижній кут воріт.

Ось так протягом короткого відрізка часу результат матчу було практично вирішено. Господарі поля, досягши успіху, явно скинули оберти, а одеситам було дуже складно, маючи на одного гравця менше, щось зробити в атаці. Проте, глядачі ще побачили красиві комбінації і одну з них на 72-й хвилині в падінні через себе завершував Тотовицький, проте м'яч пролетів поруч з верхним кутом воріт.

І все ж таки «Десна» довела рахунок до великого. На 80-й хвилині після передачі зліва від Картушова відзначився Завійський. З лінії воротарського він точно пробив головою м'яч у сітку воріт. Ось таким яскравим вийшов дебют Тараса в чернігівському клубі. Фактично він був причетний до всіх трьох голів у ворота суперників.

Останні хвилини обидві команди просто догравали матч. Всі вже розуміли, що кардинально нічого не зміниться. Так воно і сталося. Футболісти з Чернігова виграли 3:0 і на даний момент очолили турнірну таблицю нового чемпіонату України.